Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62195-07-7
Autor: Brian Tracy
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: MT Biznes

Rozpocznij podróż... do spełnienia przedsiębiorczych ambicji

   Witajcie na drugim etapie waszej drogi do bogactwa, którą podążacie jako przedsiębiorcy! Zakładam, że przeczytaliście już moją wcześniejszą książkę Droga do bogactwa. Rozpocznij podróż do spełnienia przedsiębiorczych ambicji. Książka Droga do bogactwa w działaniu rozwija zawarte tam zasady i idee.
   Gdy zaczynałem karierę w biznesie, nie miałem nawet ukończonej szkoły średniej. Przez kilka lat pracowałem fizycznie, następnie przeszedłem do działu sprzedaży, aby ostatecznie zostać przedsiębiorcą. Przez lata zmagałem się z przeciwnościami losu i narzekałem na brak pieniędzy. Ta sytuacja zmieniła się, gdy zadałem sobie pewne pytanie i udzieliłem na nie odpowiedzi: „Dlaczego niektórzy osiągają większy sukces niż inni?”.
   Stwierdziłem, że sukcesu nie osiąga się przypadkowo. Jego przyczyn należy upatrywać w praktycznych i sprawdzonych zasadach, których ludzie uczą się wciąż na nowo od stuleci. Mój przyjaciel, Og Mandino, ujmuje to następująco: „Wielka tajemnica sukcesu polega na tym, że nie ma żadnej tajemnicy, a jedynie uniwersalne zasady, które każdy musi odkryć na własną rękę”.
   Gdy byłem już po trzydziestce, zainwestowałem kilka lat i tysiące godzin w uzyskanie tytułu MBA na prestiżowym uniwersytecie. Większość tego, czego się nauczyłem, miała charakter teoretyczny i okazała się mało przydatna w praktyce. Wykłady, bez wątpienia interesujące, były prowadzone przez ludzi bez żadnego osobistego doświadczenia w biznesie.
   Jednakże jeden przedmiot zwrócił moją uwagę – a mianowicie teoria prawdopodobieństwa. Te wykłady, wykorzystujące rachunek różniczkowy, pomogły mi zrozumieć dwie ważne zasady. Po pierwsze każdemu wydarzeniu można przypisać określone prawdopodobieństwo wystąpienia. Po drugie prawdopodobieństwa dla różnych wydarzeń można dość dokładnie obliczyć. Inaczej mówiąc, sukces w biznesie nie jest dziełem „szczęścia”. Sukces można mierzyć za pomocą prawdopodobieństwa. Oznacza to, że jeśli będziesz postępować tak samo, jak przedsiębiorcy osiągający sukces, z uporem i konsekwentnie, z czasem zdobędziesz umiejętność zarabiania pieniędzy i osiągniesz podobne sukcesy. Twój sukces jest praktycznie zagwarantowany, jeśli opanujesz i zastosujesz „sekrety sukcesu”.

Uzyskaj kolejny tytuł

   W wieku dwudziestu lat zacząłem uprawiać i zgłębiać karate. Trenowałem sześć dni w tygodniu, wziąłem udział w czterech mistrzostwach kraju i uzyskałem czarny pas. Od tego czasu traktuję karate jako metaforę życia i działalności w biznesie.
   Na początku nic nie wiesz. W zen ten stan jest określany jako „czysty umysł”. Jesteś gotów uczyć się, zamiast sądzić, że wszystko już wiesz. Ten „czysty umysł”, jak puste naczynie, wypełnia się wiedzą. Uczysz się od nowa, jak powstać, jak się poruszać – do przodu i do tyłu, jak poruszać rękami, nogami, dłońmi i stopami. W efekcie uczysz się na nowo panowania nad swoim ciałem, co pozwala uprawiać ćwiczenia zwane kata, by następnie przejść do walki zwanej kumite.
   Przedsiębiorczość bardzo przypomina karate. Stając się przedsiębiorcą, musisz opanować zupełnie nowe umiejętności, jak choćby język biznesu. Proces uczenia się wymaga wysiłku, a każda pomyłka jest bolesna, przy czym najczęściej jest to ból spowodowany stratą pieniędzy. Jednak z upływem czasu uczysz się działać inteligentnie i szybko podejmować decyzje. Wciąż popełniasz pomyłki, ale coraz rzadziej, a większość twoich decyzji jest trafna. Zarabiasz coraz więcej, a finansowe porażki zdarzają ci się rzadko. Zapoznając się z moją książką Droga do bogactwa, uzyskałeś licencjat w dziedzinie zarabiania pieniędzy jako przedsiębiorca. Czytając tę książkę, uzyskasz magisterium. W karate pokonujesz szczeble wtajemniczenia, uzyskując kolejne pasy, podczas gdy w biznesie twoje umiejętności rozwijają się wraz z nabytym doświadczeniem i możliwością analizowania skutków twoich działań. Zarówno w karate, jak i biznesie nic nie przychodzi łatwo. Za każdy krok do przodu trzeba zapłacić wysiłkiem.

Wzbogać słownictwo

   Na pytanie: „Jaka praca w biznesie jest najwyżej płatna?” można dać tylko jedną odpowiedź: „Myślenie!”.
   Dlaczego? Ponieważ jakość myślenia określa trafność twoich wyborów i decyzji, a te z kolei wpływają na twoje przychody i sukces. Im lepiej potrafisz ocenić czynniki mające kluczowe znaczenie dla twojej firmy, tym większy będzie twój sukces finansowy.
   A zatem jakie znaczenie w życiu ludzi mają słowa? W powszechnym mniemaniu służą one do komunikowania się. To prawda, ale nie ten aspekt bogatego słownictwa jest najważniejszy.
   Słowa to „skondensowane myśli”. Służą do wyrażania myśli i emocji. Już ponad pięćdziesiąt lat temu uczeni stwierdzili, że ludzi posługujących się bogatszym słownictwem cechują sprawniejsze procesy myślowe. Posługiwanie się większą liczbą słów umożliwia formułowanie bardziej złożonych myśli i idei. Osoba dysponująca bogatszym słownikiem jest jak mistrz karate, mający w swoim repertuarze umiejętności więcej kopnięć, uderzeń i chwytów obronnych niż mniej doświadczony przeciwnik.
   Dzięki mojej Drodze do bogactwa poznałeś najważniejsze słowa, koncepcje, idee i sposoby myślenia przedsiębiorców osiągających sukces. Dzięki tej książce, Drodze do bogactwa w działaniu, nauczysz się zaawansowanego słownictwa dotyczącego idei, metod i technik w dziedzinie biznesu oraz przedsiębiorczości.
   Już po przeczytaniu Drogi do bogactwa zdobyłeś wiedzę o tym, jak osiągnąć sukces, znacznie przewyższającą poziom wiedzy twoich konkurentów. Biorąc do ręki tę książkę, rozpoczynasz „zaawansowany program”, dzięki któremu zostaniesz mistrzem w biznesie na resztę swego życia. Jesteś gotowy do wykonania olbrzymiego skoku na drodze do bogactwa. Zaczniemy od najważniejszych ludzi, czyli od twoich klientów.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Brian Tracy

 • Liczba stron: 

  212

 • Wymiary: 

  158x233

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62195-07-7

 • Tłumacz: 

  Konrad Pawłowski

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...