Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7554-174-8
Autor: Karen R. Koenig
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN
Wydawca: Czarna Owca

Wprowadzenie do książki

Grzeczne dziewczynki kończą z nadwagą

   Każdy rozdział tej książki opisuje jakiś stan bycia miłym, który jest niezdrowy w nadmiarze i w rezultacie przywiązuje cię do jedzenia. Potraktuj ją jak przewodnik oprowadzający cię po miasteczku Poprawność, pułapkach perfekcjonizmu, ryzyku pocieszania się jedzeniem, równi pochyłej robienia wszystkiego samodzielnie, zagrożeniach powstających przy nieustannym powtarzaniu „tak”, masochizmie bycia wszystkim dla wszystkich jednocześnie, oraz o niebezpieczeństwach, które wiążą się z fundowaniem sobie niemal zabójczego w swej sile stresu tylko dlatego, że nie umiesz przestać się modlić przy ołtarzu świętej Poprawności. Kiedy skończysz czytać, będziesz rozumiała, dlaczego bycie nadmiernie miłą i uczynną bez reszty mobilizuje cię do biwakowania na wprost drzwi lodówki : niewyobrażalnie zwiększa ryzyko, że będziesz gruba, niezdrowa i nieszczęśliwa.
   Po drodze nauczysz się różnych życiowych umiejętności i strategu samozachowawczych, również tych, które są potrzebne do wykreowania szczęśliwego, spełnionego życia, oraz do ukrócenia błędów żywieniowych. Życiowe umiejętności to w zasadzie zdolność do skutecznego negocjowania swej pozycji, twoje podstawowe narzędzie do maksymalizowania własnego potencjału. Strategie samozachowawczy są dokładnie tym, co wynika z ich nazwy — nawykami i zachowaniami, których potrzebujesz, by utrzymać się w dobrej kondycji fizycznej, psychicznej i emocjonalnej. Umiejętności i strategu rzeczywiście można się nauczyć, ale potrzebne są do tego determinacja, praktyka i cierpliwość. Nieważne, w jakim jesteś wieku, możesz się nauczyć podejmowania decyzji, które zawsze będą leżały w twoim interesie.
Poszczególne rozdziały tej książki zawierają masę ćwiczeń i porad, które pomogą ci spakować plecak i opuścić miasteczko Poprawność:

 • Ćwiczenia z cyklu Rmsz głową skupią twoją uwagę na tych psychicznych, interpersonalnych i społecznych aspektach twojego życia, które powinnaś zrozumieć, jeśli chcesz dokonać istotnej zmiany.
 • Cykl Uzdrawianie grzecznej dziewczynki zawiera zdroworozsądkowe podpowiedzi, jak zniwelować skutki złych nawyków i przekształcić dysfunkcyjne przekonania i zachowania.
 • Deklaracje Nigdy więcej taka miła to praktyczne nakazy i zakazy dla każdej dziewczyny pragnącej skończyć z byciem miłą.
 • Poznaj grzeczną dziewczynkę to zbiór opowieści o niedoszłych - podobnych do ciebie - świętych, które starają się zerwać swe aureole i skończyć z niewłaściwym traktowaniem jedzenia i własnego organizmu.

   Tylko pomyśl: wkrótce staniesz się obiektem zazdrości swoich zarozumiałych przyjaciół, będziesz rozkoszować się ciepłem ludzi, którzy zaczną się starać dla ciebie, będziesz kończyć pracę dokładnie o czasie, by pójść na zasłużony aerobik, balować całą długą noc, zamiast zajmować się dziećmi siostry, gdy ta wyjedzie z miasta. Pod koniec tej książki będziesz miała wiedzę i narzędzia wystarczające do przeprowadzenia częściowej amputacji nadmiaru poprawności, ulokowania jedzenia na właściwym miejscu i zabrania się do budowania życia, jakiego zawsze pragnęłaś - i na jakie zasługujesz.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Karen R. Koenig

 • Tytuł oryginału: 

  Nice Girls Finish Fat

 • Liczba stron: 

  280

 • Wymiary: 

  135x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7554-174-8

 • Tłumacz: 

  Monika Betley

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...