Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62476-17-6
Autor: Richard Webster
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788362476176
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Illuminatio

Wprowadzenie do książki

Magia koloru dla początkujących

   Każdy z nas ma swój ulubiony kolor. Dzieci często pytają o to swoich przyjaciół. W ciągu ostatnich lat opracowano różne systemu analizy osobowości, które opierają się na poszczególnych preferencjach kolorystycznych. Określona barwa wyraźnie pokazuje naszą osobowość, nadzieje i marzenia.
   Do celów leczniczych koloru używa się od co najmniej 4 tysięcy lat. Starożytni Egipcjanie mieli w Luksorze i Heliopolis świątynie, w których uzdrawiano barwami. Według niektórych ta tradycja sięga jeszcze dawniejszych czasów. Podobno to właśnie kapłani z Atlantydy używali technik uzdrawiania kolorem.
   Świadomość tego, że światło jest dla ludzkości niezbędne, musiała pojawić się bardzo wcześnie. Starożytne hieroglify, biżuteria i amulety z dawnych czasów - wszystkie one wskazują na zainteresowanie człowieka kolorami. Barwy kojarzą się również z innymi rzeczami. Ludzie różnych ras nadawali kolor każdemu punktowi kardynalnemu.
   Przykładowo: w Chinach północy nadawano czerń, zaś południu - czerwień. Wschód był zielony, a zachód - biały. Tybetańczycy mieli wychodzącą na cztery strony świata Górę Sumur, na której mieszkali bogowie. Północnym zboczom tej góry nadano kolor żółty, południowym - niebieski, wschodnim - biały, zaś zachodnim - czerwony.
   Niektórzy wyczuwają kolory dłońmi. Taką zdolność rozwinęło wielu niewidomych, ale spotkałem w swoim życiu sporo osób, które widziały i mimo to także posiadały tę umiejętność. Trzeba przyznać, że niewielu ludzi kojarzy kolory z zapachami i smakami. Choć obecnie nie wiemy do końca, jak działa synestezja, wydaje się jednak, że centra przetwarzające sensoryczne informacje w mózgu są ze sobą połączone. Dlatego też niektórzy ludzie, widząc poszczególne kolory, kojarzą je z dźwiękiem, dotykiem, zapachem czy smakiem.
   Niektórzy utożsamiają barwy z literami alfabetu, a nawet dniami tygodnia. Tricia Guild, znana brytyjska konsultantka do spraw kolorystyki, od zawsze kojarzy poszczególne barwy właśnie z dniami tygodnia. W swojej książce zatytułowanej Tricia Guild on Colour napisała, że „już od wczesnych lat łączy poniedziałek z jasnoniebieskim, wtorek - z żółtozielonym, piątek - z brązowym, zaś niedzielę - z różowym".
   W ciągu ostatnich lat opracowano wiele badań nad kolorami, które mają na celu określenie czyjejś osobowości zgodnie z kolorystycznymi preferencjami. Najbardziej znany pozostaje jak dotąd Test Kolorów Liischera. Opracował go Max Liischer - szwajcarski psycholog - w 1947 roku. Na cały test składają się czterdzieści trzy próbki kolorów, choć zazwyczaj używa się tylko ośmiu. Max Liischer uważał, że cztery barwy podstawowe - czerwona, niebieska, zielona i żółta - odzwierciedlają różne biologiczne stany oraz że zdrowa osoba umieściłaby wspomniane cztery kolory wśród pierwszych pięciu. Analizowano także sposób ich grupowania.
   Kiedy zrozumiesz moc kryjącą się za różnymi barwami, będziesz wiedział, jak je wykorzystać, aby zrealizować własne cele. Tematem książki Magia koloru dla początkujących jest bowiem „magia koloru".

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Richard Webster

 • Tytuł oryginału: 

  Color Magic for Beginners

 • Liczba stron: 

  240

 • Wymiary: 

  145x206

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-624-7617-6

 • Tłumacz: 

  Beata Piecychna

 • Rok wydania: 

  2023

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...