Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7229-830-0
Autor: Magdalena Makarowska
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Feeria

   Książka ta ma sprawić, żeby osoba chora, zamiast stresować się dietą, czerpała radość ze zdrowego i przy tym pysznego jedzenia! Najważniejsze bowiem to zacząć od podstaw. Widzę codziennie, że ludzie stosują modne produkty i suplementy (chia, goja, olej kokosowy, olejek z czarnuszki czy berberynę), nie zastanawiając się jednocześnie, czy kupowany przez nich chleb na pewno nie ma cukru, a wędlina jest bez konserwantów. Stosując diety bezglutenowe, odruchowo biorą z półki chleby, bułki czy ciastka przeznaczone dla osób chorych na celiakię, ale nafaszerowane cukrem, tłuszczem i polepszaczami. Moda oślepia zdrowy rozsądek, dlatego w poradniku o diecie w przypadku choroby Hashimoto postawiłam na prostotę i minimalizm.
   Chciałam, aby te rady dało się wygodnie zastosować w polskich warunkach, proste, tanie i nadawały się dla całej rodziny oraz obnażały zasadnicze błędy popełniane w żywieniu.

   Celem przedstawionej tu dietoterapii jest zmniejszanie niedoczynności tarczycy przez dostarczanie składników pokarmowych pobudzających syntezę hormonów tarczycy oraz unikanie produktów spożywczych, które upośledzają ten proces, a także dążenie do spowolnienia procesu zapalnego w tarczycy i zmniejszenia ryzyka rozwoju zaburzeń i chorób współwystępujących. Podstawowy plan żywieniowy opiera się na eliminacji produktów przeciwwskazanych w zdrowym jadłospisie osób chorujących na tarczycę i częste schorzenia towarzyszące: PCOS (zespół wielotorbielowatych jajników) i IO (insulinooporność). Jednocześnie plan ten zawiera propozycje odpowiednich zamienników tego, co zostaje wykluczone.    Żeby zaś nie zostawić bez pomocy osób z najpowszechniejszymi nietolerancjami, znajdą się tam też zamienniki produktów zawierających laktozę, gluten, jajka i drożdże.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Magdalena Makarowska

 • Liczba stron: 

  400

 • Wymiary: 

  165x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7229-830-0

 • Rok wydania: 

  2019

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...