Wczytuję dane...
KOD: 83-86737-60-3
Autor: Alexander Von Pronay
EAN: 8386737603
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Interpretacja horoskopu

EGZEMPLARZ EKSPOZYCYJNY
Uszkodzenia obejmują:

 • zabrudzenia
 • otarcia i zmatowienia okładki
 • zagięcia i zbicia rogów
 • wgniecenia brzegów okładki

Uszkodzenia nie wpływają na czytelność tekstu.

   By osiągnąć korzyści z lektury tej książki potrzebne są pewne elementarne wiadomości z astrologii. Nie musicie Państwo umieć obliczać swojego, czy jakiegokolwiek innego horoskopu, ale powinniście go znać. Jeśli go nie macie, poproście kogoś o jego sporządzenie. Przy tak powszechnym dziś zainteresowaniu astrologią oraz rozwoju różnego typu usług astrologicznych nie jest to trudne. Sprawy się nieco komplikują, jeśli idzie o interpretację horoskopu. Była ona zawsze i pozostanie procesem twórczym, którego nie wykona za nas żaden komputer. Musicie tego dokonać sami.
   Niewątpliwie łatwiejsze będzie to dla czytelników, którzy mieli okazję zapoznać się z moją wcześniejszą książką „Helfen Horoskop hoffen”? (Wydanie polskie: Zarys astrologii urodzeniowej. Czy horoskop może pomóc? Białystok 1993). Podstawowe wiadomości tam zawarte, pozwolą Państwu ukształtować własny osąd na interesujące nas problemy przy lekturze tej książki. Dostarcza ona bowiem, przede wszystkim rzeczowych informacji. Daleka od jakichkolwiek ocen, przedstawia astrologię od jej strony praktycznej, ukazuje niejako technikę interpretowania horoskopów. Czy metoda, którą wybieramy będzie nam przydatna zależy od tego, na ile i jak potrafimy ją wykorzystać. Czy ktoś staje się „szczęśliwszy” przez znajomość swojego horoskopu jest pytaniem, które tylko w sposób pośredni wiąże się z tym problemem. Dlaczego człowiek zwrócił się ku astrologii, dlaczego zaczął „pytać gwiazd” o swój los - to pytania, które w tej chwili nas nie interesują. Odpowiedź na nie zależy wyłącznie od wniosków, które każdy z nas z tego wyciąga.
   Wielu, zupełnie niespodziewanie, podczas lektury np. o znakach Zodiaku znajduje związek między ruchem planet a wydarzeniami na ziemi. To intryguje. Jakieś ważne przeżycie sprawia, że sięgamy po książkę astrologiczną połykając ją jednym tchem. Nasze pierwsze „sukcesy” astrologiczne pojawiają się bardzo szybko. Ale po pewnym czasie nasz entuzjazm słabnie. Coraz częściej nachodzą nas wątpliwości, coś zaczyna się nie zgadzać. Powoli zapominamy o własnym i naszych znajomych horoskopie. Dopiero, kiedy znów się pojawi jakiś ważki problem w naszym życiu szukamy pomocy „w gwiazdach”. Na nowo studiujemy i analizujemy, by się przekonać, że astrologia choć jest, nie odpowiada na wszystkie pytania. Rośnie nasza wiedza, ale i pokora wobec świata. Kto po latach wytężonych studiów rozumie, ile jeszcze przed nim nie rozwiązanych pytań, jest na właściwej drodze. To, co prawda, nie zniechęci go do dalszych badań i odkryć, ale jednocześnie będzie milczał pełen respektu wobec spraw ostatecznych oraz ograniczoności ludzkiego umysłu. Na zawsze obcy pozostanie mu misjonarski zapał najlepiej wiedzącego „naprawiacza” świata.
   Dziś istnieje już wiele świetnych podręczników astrologii, które wskazują drogę do badania ludzkiej natury i znakomicie interpretują astrologiczne symbole. Nie byłoby sensu pisać kolejnego tego typu podręcznika. Dla wielu głównym powodem zajmowania się astrologią jest chęć dowiedzenia się czegoś więcej o przyszłości. A przecież to właśnie w stosunku do prognoz różnego rodzaju większość autorów zachowuje milczenie. Niektórzy zachowują się tak, jakby wręcz nie było rzeczą poważną pytanie o przyszłość. Odżegnują się od stawiania prognoz, choć w gruncie rzeczy to czynią. Jest to nieuczciwe okłamywanie siebie oraz innych. Dlatego ta książka kładzie główny nacisk na interpretację przyszłości. Podpowiada, że samej interpretacji nie należy lekceważyć i wskazuje, co z niej może wynikać.
   Komputer uwolnił astrologię z mistycznego półmroku wiedzy ezoterycznej czyniąc z niej wiedzę powszechnie dostępną. Książka ta powinna pomóc zainteresowanym zdobyć wiedzę, która pozwoli im krytycznie ocenić „osiągnięcia” komercyjnych doradców astrologicznych.
   Przed ponad dziesięcioma laty ukazała się moja książka „Czy horoskop może pomóc?” z zachętą w podtytule „Sami przetestujcie astrologię”. To miał być pierwszy krok w tym kierunku. Tą drogą chciałbym zdążać dalej. Astrolog nie może zapewnić realizacji przeznaczenia, nie może ani sobie, ani nikomu innemu zapewnić szczęścia. Korzyści płynące z horoskopu polegają na zupełnie czymś innym. To, co autor uważa za warte zdobycia, dla innych może być bez znaczenia. Horoskop i jego interpretowanie jest bardzo prywatną sprawą.
   Dlaczego zatem i inni nie mają znaleźć nadziei i radości w horoskopie, dlaczego nie mogą odważniej kroczyć własną drogą życia, jeżeli jest to możliwe przez zdobycie pewnej wiedzy, rozbudzenie nowych zainteresowań, odrzucenie wątpliwości?

Aleksander von Pronay

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Alexander Von Pronay

 • Tytuł oryginału: 

  Die Prognose nach dem Geburtshoroskop

 • Liczba stron: 

  260

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-86737-60-3

 • Tłumacz: 

  Andrzej Gawroński, Arkadiusz Głowacki

 • Rok wydania: 

  1996

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...