Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60528-17-4
Autor: Dinah Rodrigues
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788360528174
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Kos

    Wydanie IV 2018  

Wprowadzenie do książki

Joga hormonalna. Jak zachować hormonalną równowagę w okresie przekwitania

   Pierwsze wydanie książki Diny Rodrigues „Joga hormonalna” i jej prezentacja na targach „Bliżej zdrowia, bliżej natury” wynikało z przekonania wielu osób, że książkę tę trzeba koniecznie upowszechnić w    Polsce. Zwiększa się liczba kobiet w średnim wieku, jednocześnie notuje się w tej grupie wzrost zachorowań na nowotwory Wokół hormonalnej terapii zastępczej, uważanej przez pewien czas za panaceum na wszelkie dolegliwości kobiet przechodzących menopauzę, narosło wiele mitów i obaw. Profilaktyka, wykonywanie badań kontrolnych, opieka lekarska
- są niezbędne. Ale najlepiej o własne zdrowie mogą zadbać same kobiety.
   Opisy indywidualnych osiągnięć pań, które wykonywały zalecane ćwiczenia, zachęcały do zaproponowania - choćby tytułem eksperymentu - ćwiczeń połączonych z badaniami.
    Książka wzbudziła ogromne zainteresowanie, a wykład został przyjęty entuzjastycznie. Z propozycji podjęcia zajęć z jogi hormonalnej w oparciu o program autorski, którego integralną część stanowi książka, skorzystały 64 ochotniczki.
    Medyczną korektę książki przeprowadzili lekarze z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej - Centrum Medyczne Femina. Zupełnie naturalne było więc, aby z ich pomocą przeprowadzić program pilotażowy obejmujący badania ginekologiczne i badania poziomu hormonów, a także prowadzenie ćwiczeń. Po kilku miesiącach badania powtórzono, by sprawdzić, czy i w jakim stopniu ćwiczenia jogi hormonalnej wpływają na stan zdrowia, a dokładniej poziom hormonów uczestniczek.

   Napisana przez Dinah Rodrigues książka pt. „Joga hormonalna” - na temat zachowania naturalnej równowagi w okresie przekwitania - wywiera mocne wrażenie swą prostotą, wręcz metodyczną surowością w pracy badawczej, na której się opiera, oraz dydaktyczną przejrzystością języka, nie redukując jednak wybranych przez autorkę technik jogi do poziomu zwykłych ćwiczeń gimnastycznych. Wręcz przeciwnie.    Dinah uporała się z ciężkim zadaniem polegającym na połączeniu w harmonijną całość aktualnego stanu wiedzy i prastarą nauką jogi.

Jean Pierre Bastiou
Sabie sur Sartre
Francja

   Książka autorstwa Dinah Ridrigues jest nowatorskim spojrzeniem na zdrowie kobiety, jej fizjologię i psychikę, a szczególnie w okresie okołomenopauzalnym. Zawarte w niej różne techniki postępowania i obserwacji swojego ciała są sposobem na znalezienie pomocy w kształtowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednakże nie wolno zapominać, aby przed przystąpieniem do - niewątpliwie godnych polecenia - ćwiczeń zawartych w niniejszej publikacji z zakresu jogi hormonalnej (programów relaksacyjnych) należy rozpocząć od wizyty u swojego lekarza. Wykonanie badań takich jak: badanie ginekologiczne, badanie cytologiczne, mammografia, USG piersi, USG narządu rodnego jest konieczne w celu wykluczenia patologii. Badania te są podstawą profilaktyki i pozwalają wykluczyć choroby nowotworowe, a zatem nie można ich zaniedbywać. W połączeniu z proponowanymi zagadnieniami niniejszej publikacji dają Paniom możliwość życia w zdrowiu oraz dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, czego serdecznie życzymy.

NZOZ Centrum Medyczne Femina
lek. med. Ewa Kapuśniak, dr n. med. Jaremi Waleczek

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dinah Rodrigues

 • Tytuł oryginału: 

  Hormon-Yoga. Das Standardwerk zur hormonellen Balance in den Wechseljahren

 • Liczba stron: 

  272

 • Wymiary: 

  176×250

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60528-17-4

 • Tłumacz: 

  Roman Nacht

 • Rok wydania: 

  2018 wydanie czwarte

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...