Epidemia XXI wieku i trochę statystyk
Czy wiesz, że niespełna sto lat temu choroby serca należały do rzadkości? Dziś zajmują pierwsze miejsce wśród najczęstszych przyczyn zgonów w krajach rozwiniętych! New England Journal of Medicine informuje, że nagłe zatrzymanie akcji serca stanowi przyczynę śmierci od 350 000 do 450 000 osób rocznie tylko w samych Stanach Zjednoczonych. Daje to ponad 1000 zgonów dziennie! Ponad 860 000 Amerykanów rocznie doświadcza zawału, a aż 7,8 miliona ma go już za sobą. Jak zapobiegać chorobom i utrzymać ten ważny mięsień w zdrowiu?
Co nam grozi?
Polskie statystyki niestety nie prezentują się lepiej niż amerykańskie. Według raportu GUS, prym wiedzie choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa) – w 2013 roku odpowiadała za 23% zgonów wynikających z problemów kardiologicznych, 18% to choroby naczyń mózgowych, a 9% zawał. Niestety nie są to jedyne „dolegliwości sercowe” Polaków, do powyższej listy dopisać można również: miażdżycę, zaburzenia rytmu, choroby wsierdzia i osierdzia, zapalenie mięśnia sercowego, niewydolność, raka serca, nadciśnienie płucne i tętnicze, żylną chorobę zakrzepowo-zatorowaą oraz choroby żył obwodowych. Czy możemy uchronić swoje serce przed wyżej wymienionymi dolegliwościami? Zdaniem Andreasa Moritza – tak!
Jesteś odpowiedzialny za swoje zdrowie!
Andreas Moritz, autorytet medycyny naturalnej i autor bestsellerów odpowie na pytanie, w jaki sposób możesz chronić serce przed grożącymi mu chorobami. Według niego świadczą one o tym, że wszystkie części naszego ciała, również umysł i duch, walczą ze złym samopoczuciem i domagają się uzdrowienia. A do ich wyeliminowania potrzebujemy najprostszych rozwiązań, które często podsuwa nam sama natura. Receptę na nie znajdziesz w tej książce.
Czynniki ryzyka zawału serca
Autor zwraca naszą uwagę na główne przyczyny ataku serca oraz chorób układu krążenia. Podłoża tych dolegliwości upatruje w odkładaniu się białka w ścianach naczyń krwionośnych, co stanowi częsty czynnik ryzyka występujący u wszystkich pacjentów cierpiących na miażdżycę (wynikający z niewłaściwej diety). Większość wymienionych przez niego przyczyn w bezpośredni lub pośredni sposób wiąże się z wysokim spożyciem białka oraz złogami białkowymi w ścianach naczyń krwionośnych. Co w takim razie szkodzi sercu?
1. Zagęszczenie krwi.
2. Spożywanie nadmiernej ilości białka zwierzęcego.
3. Palenie papierosów.
4. Uwarunkowana genetycznie ograniczona zdolność do rozkładu białek.
5. Menopauza i okres pomenopauzalny.
6. Dieta uboga w owoce i warzywa, brak ruchu.
7. Choroba nerek.
8. Antybiotyki i inne leki syntetyczne.
Sprawdź, jak możesz zniwelować działanie tych czynników.
Twoje silne serce
Ta publikacja w rzetelny sposób odpowiada na pytania dotyczące utrzymania serca w najlepszym zdrowiu. Dzięki informacjom w niej zawartym poznasz prawdę o tym, jak dochodzi do zawału, dowiesz się jaki wpływ na serce ma nadmierna konsumpcja białka zwierzęcego oraz jak zdrowe odżywianie wpływa na jego pracę. Andreas Moritz, podpierając się badaniami naukowymi, przedstawia najważniejsze przyczyny choroby wieńcowej i opisuje jaką rolę w powstawaniu niewydolności odgrywają antybiotyki i leki syntetyczne. Rozwiewa mit złego cholesterolu i objaśnia jakie zagrożenia niesie ze sobą zbyt niski jego poziom. Dowiesz się również jakie działanie na organizm mają statyny oraz czy aspiryna faktycznie chroni przed zawałem.
Tego nie znajdziesz w żadnym innym poradniku!
Liczne publikacje dotyczące problemów kardiologicznych oraz czynników ryzyka rzadko wspominają o jednym z najważniejszych i zaskakujących odkryć ostatnich lat. Amerykańscy naukowcy, dzięki analizie licznych wyników badań, dowiedli że największym ryzykiem wystąpienia chorób serca jest brak szczęścia! Ich zdaniem założenie, że serce choruje jedynie pod wpływem stresu, palenia papierosów, przejadania się czy nadużywania alkoholu jest wielkim uproszczeniem, gdyż wymienione czynniki same w sobie nie są przyczynami dysfunkcji serca, a stanowią jedynie symptom ogólnego niezadowolenia z życia. Andreas Moritz zwraca naszą uwagę na przyczyny chorób niezwiązane z żywieniem np. niedostatek wsparcia społecznego, brak satysfakcji z pracy czy poczucie nieszczęścia. Tego nie znajdziesz w żadnym innym poradniku dotyczącym chorób serca i ich profilaktyki!