Wczytuję dane...
KOD: 978-83-85290-30-8
Autor: Fereydoon Batmanghelidj
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: 3.49

'

Wprowadzenie do książki

Twoje ciało domaga się wody

   Pomimo upływu ponad 25 lat od odkrycia, że woda ma potężne właściwości przeciwbólowe i zdolność leczenia niektórych procesów chorobowych, przemysł farmaceutyczny oraz środowisko lekarskie zachowują się, jakby takie odkrycie nigdy nie nastąpiło i żerują na ludzkiej niewiedzy oraz ignorują fenomen, że woda może służyć ludziom lepiej niż lekarstwa.
   Faktem jest, że prawidłowo przepisane i zastosowane leki przyczyniają się do pogorszenia stanu zdrowia u ponad 2 milionów ludzi, a zabijają ponad 100 tysięcy rocznie (dane dotyczą tylko Stanów Zjednoczonych). Same błędy polegające na mylnej diagnozie, złym doborze leków, niekiedy spowodowane nieczytelnym pismem lekarzy i pomyłkami przy realizowaniu recept w aptece zabijają kolejne 100 tysięcy osób. Największym jednak błędem jest powszechne sztampowe wykorzystanie leków chemicznych w standardowych procedurach leczenia. To prawdziwie zabójcza mieszanka. Przyczyna tego jest prosta: kiedy organizm potrzebuje wody, to zamiast niej podaje mu się toksyczne substancje chemiczne.
   W grudniu 2003 roku stało się coś nieprawdopodobnego: dr Allen Roses, wiceprezes koncernu farmaceutycznego Glaxo-SmithKline, jednego z największych producentów leków na świecie, w wywiadzie udzielonym czasopismu The Independent (Wielka Brytania) przyznał, że około 90% leków działa jedynie na 30-50% populacji. Gazeta skomentowała to w następujący sposób: „W świecie producentów leków tajemnicą poliszynela jest, że dla większości pacjentów leki są nieskuteczne. Po raz pierwszy zostało to potwierdzone przez kogoś na tak wysokim stanowisku [z Zarządu koncernu]”.
   Allen Roses za taki stan rzeczy wini pacjentów. Stwierdził, że niektórzy ludzie mają geny neutralizujące działanie substancji aktywnych zawartych w lekach. Słowem nie wspomniał o prawdziwym powodzie - leki nie działają, bo nie zaprojektowano ich z myślą o zwalczeniu prasymptomu wszystkich dolegliwości - odwodnienia organizmu. Leki są nie tylko nieskuteczne, ale w rzeczywistości prowadzą do pogorszenia stanu chorego.
   W przeszłości medycyna jako nauka nie była tak arogancka jak dzisiaj. Większość chorób będących manifestacją niedostatecznego nawodnienia była traktowana jako choroby o „nieznanej etiologii”. Dzisiaj przyczynę upatruje się w genetyce. Dobrze by było, gdyby naukowcy i lekarze '' chcieli wreszcie uświadomić sobie, że to brak wody w komórkach i ich otoczeniu wpływa na enzymatyczną aktywność DNA i RNA - również w jądrach komórek. Tak więc, w większości przypadków nieprawidłowe działanie genów jest następstwem braku wody we wnętrzu komórek. Woda musi być dostępna w dostatecznej ilości, aby geny skutecznie mogły wykonać swoje zadania w fizjologicznych/biochemicznych funkcjach organizmu.
   Geny nie są niezmiennymi strukturami ze stali. Muszą być odtwarzane z materiałów budulcowych, które są transportowane przez systemy bazujące na wodzie - układy krążenia. Każda część naszego ciała nieustannie się zmienia i odnawia, w związku z czym każda pojawiająca się z upływem czasu anomalia genetyczna musi mieć swoją przyczynę w uprzednim nienawodnieniu.
  Poprzednie wydania tej książki przedstawiały odwodnienie jako główne źródło bólu i chorób. Czytelnik jest świadom faktu, że większość leków nie pomaga pacjentom, często pogarsza ich stan, a nawet doprowadza do śmierci. Ta książka powinna się stać drogowskazem dla wszystkich, którzy nie chcą zostać ofiarami zalegalizowanego skazywania na śmierć przez toksyczne leki. Koniec końców, gdy ciało potrzebuje wody, wystarczy się napić. Marzę o tym, aby moi koledzy, lekarze, zechcieli to sobie wreszcie uświadomić...
   Niniejsze wydanie zostało rozszerzone i uzupełnione. Dodałem rozdział opisujący metody leczenia wodą. W poprzednich wydaniach starałem się, aby książka w prostym i przystępnym języku przedstawiała, kiedy i jak należy pić wodę oraz dlaczego dieta ograniczająca sól jest zła. Okazało się, że czytelnicy pragną wiedzieć więcej, mieć dokładniejsze informacje o tym, jak odwrócić procesy chorobowe. Aby wyjść naprzeciw potrzebom osób, które są chore od dłuższego czasu, zawarłem również informację na temat roli soli, diety, ćwiczeń fizycznych, światła słonecznego i nastawienia psychicznego w procesie pozbywania się choroby.
   W książce Twoje Ciało Domaga Się Wody wykorzystano również informacje od pacjentów napływające nieustannie od ponad dziesięciu lat.
   Napisałem książkę o wodzie - lekarstwie lepszym niż jakikolwiek lek oferowany przez wielkie koncerny farmaceutyczne.

   W roku 2002 koszt opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych wynosił około 1,6 biliona dolarów. Prognozy przewidują, że przy zachowaniu obecnych tendencji do roku 2010 będzie stanowił 28% PNB. Około 90% kosztów związanych z ochroną zdrowia jest ponoszone bezpośrednio przez społeczeństwo. Rząd federalny partycypuje w kosztach jedynie na poziomie 10%. Kwoty, jakie społeczeństwo łoży na zdrowie, są opodatkowanym przychodem różnych instytucji i osób prywatnych. Jasne jest, że państwo korzysta na rosnących kosztach opieki medycznej. Pomiędzy potrzebami obywatela a intencją aparatu państwowego istnieje konflikt interesów.
   W świetle powyższego łatwo zrozumieć, dlaczego rząd nie jest zainteresowany podejmowaniem jakichkolwiek działań, by zredukować te koszty. Jest również oczywiste, że to ludzie są odpowiedzialni za swoje zdrowie. Muszą się chronić przed komercyjnymi zakusami animatorów opieki zdrowotnej i rządu, który chce utrzymać koszt opieki zdrowotnej na obecnym poziomie.
   Kryzys opieki zdrowotnej w USA nie wynika ze złej organizacji lub chciwości. Wynika z błędnego paradygmatu rządzącego naszą medycyną. Jest on spowodowany błędem w podstawowym założeniu w nauce fizjologii, która jest bazą wszystkiej medycznej i naukowej wiedzy o działaniu ciała ludzkiego. Wynika to z tego, że zarówno ogół społeczeństwa, jak i establishment medyczny nie wiedzą jeszcze, kiedy nasze ciało jest spragnione wody!
   Remedium na tę sytuację jest bardzo proste. Szeroko prowadzone obserwacje kliniczne powiązane z badaniami nad chronicznymi bólami układu trawiennego wykazały, że jest możliwe proste i gruntowne rozwiązanie dotyczące opieki zdrowotnej. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że jest ono całkowicie oparte na nauce. Polega na innym niż dotychczas pojmowaniu fizjologii człowieka.
   To nowe rozwiązanie przedstawiam w tej książce.

   Proste jest zawsze najpiękniejsze, ale czasami, szczególnie w medycynie, jest to trudny do przyjęcia przez wielu lekarzy koncept. Kiedy pierwszy raz zacząłem stosować metodologię używania wody w celach terapeutycznych, jak to opisał dr Fereydoon Batmanghelidj, byłem zaszokowany jej skutecznością. Niewielu lekarzy wie, że odpowiednio zastosowana woda ma właściwości przeciwbólowe czy przeciwhistaminowe. Wielu osobom można pomóc w ten niesamowicie prosty, nieinwazyjny i bardzo tani sposób. Z tego powodu książka "Twoje Ciało Domaga Się Wody" jest naprawdę godna najwyższej rekomendacji.

Jerzy Zięba
Autor książki Ukryte terapie - czego ci nie powie żaden lekarz

    Doktor Fereydoon Batmanghelidj jest pionierem i autorytetem w dziedzinie wiedzy o oddziaływaniu wody na zdrowie. Jego przełomowe książki opisują wpływ wody na działanie organizmu i jego budowę, jednocześnie kwestionują obecnie utrzymywane przez medycynę paradygmaty o zdrowiu ludzkim. Wykład w nich zawarty ma solidną i logiczną podbudowę -każdy po ich lekturze zrozumie, że autor słusznie wiąże stany chorobowe z brakiem wody (i nierafinowanej soli) w ciele. Książki dr. Batmanghelidja to źródło ogromnej i potrzebnej wiedzy, lektura wręcz obowiązkowa.


- VivienneB. Black, felietonistka pisząca na tematy zdrowia dla Positive Health Magazine, Wielka Brytania

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Fereydoon Batmanghelidj

 • Tytuł oryginału: 

  Your Body's Many Cries For Water

 • Liczba stron: 

  171

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-85290-30-8

 • Tłumacz: 

  Radosław Lorych

 • Rok wydania: 

  2016

Napisz opinię
2021-05-18 21:02:37 - www.niezwykleporady.pl

W swojej książce dr Batmanghelidj zostało napisane, że woda to lekarstwo lepsze niż jakikolwiek lek oferowany przez wielkie koncerny farmaceutyczne. Dzisiaj przeczytacie, o czym jest książka, co wartościowego w niej znalazłem oraz co o niej sądzę... https://www.niezwykleporady.pl/2021/05/twoje-ciao-domaga-sie-wody-fereydoon.html

Zalety

Cena
Jakość wydania
Wartość merytoryczna
Treść
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...