Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-246-5
Autor: Mirosław Winczewski
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Kręgarstwo dla każdego

   W publikacji tej nie omówię wskazań, szczegółów i metodyki ćwiczeń gimnastycznych, ponieważ wskazania ogólne dla każdego chorego powinien indywidualnie ustalić lekarz specjalista w dziedzinie rehabilitacji lub ktoś wyspecjalizowany w tym kierunku, np. rehabilitant, gdyż niewłaściwe przeprowadzone ćwiczenia mogą szkodzić i pogarszać stan chorego. Nie muszę tu dodawać, że wszelką rehabilitację należy przeprowadzać po wyleczeniu czy uzdrowieniu danego pacjenta.
   Trzeba przyznać, że większość dostępnych na rynku wydawniczym książek poświęconych dolegliwościom bólowym kręgosłupa jest dość skomplikowana i nie jest przeznaczona dla zwykłego czytelnika, lecz dla specjalisty. Pragnę więc, aby treść tej książki była w miarę prosta i zrozumiała dla każdego. Z tego powodu wszystkie zamieszczone informacje, opisy, rysunki i zdjęcia zostały przedstawione w maksymalnym, często schematycznym uproszczeniu. Stwierdziłem również, że największą przeszkodą w szerokim stosowaniu kręgarstwa jest jego nieznajomość. To zadecydowało, że postanowiłem przyczynić się do rozpowszechnienia tej metody i napisać o niej książkę.
   Cała książka została podzielona na kilka działów. Dwa pierwsze poświęcone są dwom różnym metodom kręgarskim, które zajmują się tylko kręgosłupem, czyli usuwaniem wszelkiego rodzaju blokad spowodowanych przez zwichy kręgosłupa.    Ponieważ publikacja zawiera szereg praktycznych ćwiczeń, które ingerują w ciało, PAMIĘTAJ, że zanim podejmiesz jakiekolwiek działania uzdrawiające, musisz być dobrze do tego przygotowany - teoretycznie i praktycznie. Z mojej praktyki wynika, że tymi zagadnieniami często zajmują się ludzie różnie do tego przygotowani, którzy nawet nieumyślnie mogą wyrządzić krzywdę zgłaszającym się do nich chorym, a zatem zarówno autor, jak i wydawca nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z zastosowania przytoczonych w książce zaleceń i sposobów leczenia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mirosław Winczewski

 • Liczba stron: 

  256

 • Wymiary: 

  165x240

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-246-5

 • Rok wydania: 

  2006

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...