Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61732-86-0
Autor: Deepak Chopra, David Simon, Vicki Abrams
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN
Wydawca: Laurum

Wprowadzenie do książki

Magiczny początek zaczarowane życie

   Nasza książka Magiczny początek, zaczarowane życie jest celebracją narodzin i wyrazem radości z każdego kwiatu pojawiającego się na drzewie życia. Tajemniczość procesu powstawania życia i związana z nim magia sprawiają, że każdy człowiek i każde pokolenie może od nowa śledzić historię życia i poszukiwać nowych form wyrazu. Kiedy pępowina zostanie przecięta i twoje dziecko weźmie pierwszy oddech, stanie się odrębną osobą. Zostanie oddzielone od twojego ciała i zacznie na własną rękę odkrywać siebie. Jednak intuicja i wyniki badań podpowiadają, że eksploracja własnej osobowości zaczyna się na długo przed opuszczeniem łona matki.
   Samoświadomość twojego dziecka zaczyna się rodzić już na wczesnym etapie rozwoju płodu. Kiedy tylko uaktywnią się zmysły, dziecko zaczyna reagować na subtelne dźwięki, wrażenia, widoki, smaki i zapachy, które docierają do niego z wnętrza twego ciała. Twoje interpretacje zachodzących zdarzeń także docierają do nienarodzonego maleństwa, które szybko się uczy kojarzyć własne doświadczenia z uczuciami i emocjami oraz odczuwać przyjemność i dyskomfort. Przez dziewięć miesięcy, podczas których dziecko jest z tobą związane pępowiną, korzysta z twojej wewnętrznej „bazy danych” o świecie. Uczy się kojarzyć wrażenia zmysłowe z uczuciami i odróżniać to, co dobre, od tego, co toksyczne. Bez wątpienia człowiek zaczyna uczyć się życia jeszcze przed narodzeniem.
    Napisaliśmy tę książkę z myślą o ciężarnych kobietach i ich partnerach, o kobietach, które chcą zajść w ciążę oraz o wszystkich ludziach pragnących uczestniczyć w cudownym procesie kreowania nowego życia. Staraliśmy się również zamieścić w niej informacje przydatne dla osób zajmujących się rozwiązywaniem problemów dzieci we współczesnym świecie — nauczycieli, terapeutów i lekarzy. Nie jest to zwykła książka o tym, jak dbać o prawidłowy rozwój płodu, ponieważ uważamy, że zawarta w niej wiedza może się przyczynić do poprawy kondycji całego społeczeństwa. Cierpienie, depresja i przestępstwa, które osaczają nas każdego dnia, świadczą o utracie równowagi między ciałem, umysłem a duchem. Korzenie tego braku równowagi sięgają często wczesnych chwil życia płodowego człowieka.

    W tej książce będziemy często odwoływać się do ajurwedy, czyli starożytnego systemu medycyny indyjskiej opartego na założeniu, że człowiek jest przede wszystkim istotą duchową. Kiedy przyjmiemy to założenie, będziemy gotowi wziąć na siebie świętą odpowiedzialność za powołanie na świat nowego człowieka i opiekę nad nim. Przedstawimy także ważne fakty ze świata nauki, z których wynika, że istota ludzka zaczyna gromadzić doświadczenia i uczyć się na długo przed przyjściem na świat. Dzięki połączeniu tych dwóch punktów widzenia możemy wspierać rozwój dziecka odpowiednimi działaniami, słowami, a nawet myślami. Jesteśmy istotami duchowymi, które nauczyły się tworzyć formy fizyczne. Choć na czas naszej bytności na ziemi ukrywamy się w materialnych ciałach, istotą naszej natury jest nieograniczona świadomość i czysty potencjał ducha. Kiedy zapraszasz do swojego świata nową duszę, poczynając dziecko, wyrażasz zaufanie do miłości i poddajesz się boskiemu impulsowi, manifestując swoje człowieczeństwo. Wszyscy jesteśmy emanacjami zunifikowanego pola egzystencji, więc powołanie dziecka do życia w ostatecznym rozrachunku stanowi kolejne potwierdzenie naszego istnienia. Miłość i troska, jaką otaczamy nasze pociechy, jest przedłużeniem troski, jaką otaczamy siebie. Jeżeli naszym celem jest stworzenie świata pozbawionego przemocy, musimy zacząć od kochania i troszczenia się o nienarodzone dzieci.
   Nasz świat jest złożony i dynamiczny. W każdej chwili moglibyśmy wskazać sytuacje i okoliczności mogące być źródłem wielkiej nadziei lub ogromnej rozpaczy. Są takie miejsca na naszej planecie, gdzie kwitnie kreatywność, dobrobyt i duchowość, ale też są miejsca, gdzie ludzie żyją w nędzy, doświadczając cierpienia i przemocy. Niezależnie od sytuacji możemy być pewni, że przyszłość zależy od tego, jak będziemy traktowali nasze dzieci. Wszystko, co wiemy o świecie, odziedziczyliśmy po naszych poprzednikach i możemy zdecydować, co z tego chcemy przekazać następnym pokoleniom. Jeżeli nieświadomie będziemy pielęgnować odziedziczone konflikty i nieporozumienia i angażować w nie dzieci, zaprzepaścimy okazję, żeby zmienić świat na lepsze. Jednak jeżeli świadomie postawimy na empatię, jedność i miłość, naprawdę uda nam się zmienić oblicze świata. Musimy jednak zadbać o to, żeby nasze dzieci czuły się wspaniałymi, duchowymi istotami, jakimi są w rzeczywistości.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Deepak Chopra, David Simon, Vicki Abrams

 • Tytuł oryginału: 

  Magical Beginnings, Enchanted Lives

 • Liczba stron: 

  268

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61732-86-0

 • Tłumacz: 

  Michał Lipa

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...