Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61012-63-4
Autor: Nand Kishare Sharma
EAN: 9788361012634
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Interspar

Wprowadzenie do książki

Mleko cichy morderca

SŁOWO OD TŁUMACZKI

Autor książki Mleko cichy morderca ogarnięty ideą wyeliminowanie zwierzęcego mleka z diety ludzi próbuje udowodnić tezę o szkodliwości jego spożywania za wszelką cenę i czasem nawet ponad miarę. Tłumaczenie jest wierną wersją oryginału z pewnymi niewielkimi zmianami i uściśleniami. Zdaję sobie sprawę, że niektóre poglądy zawarte książce Mleko cichy morderca mogą wywołać sprzeciw specjalistów dziedzin medycznych i biologicznych. Weryfikując pewne stwierdzenia autora spotykałam się z trudnościami, a nawet gwałtownymi reakcjami ze strony profesjonalistów.
Niemniej jednak uważam za zasadne i ważne zwrócenie uwagi na możliwość szkodliwości powszechnego spożywania mleka zwierzęcego. Mleko cichy morderca to książka popularnonaukowa, przeznaczona dla osób niezbyt biegłych w dziedzinach przyrodniczych, a nie dla naukowców, i ci powinni jej autorowi wybaczyć wszelkie skróty i nie żądać ścisłego udokumentowania naukowego.
Ewa K. Suskiewicz

   Niekorzystny aspekt spożywania krowiego mleka pozostaje nadal poza świadomością przeciętnego człowieka, mimo wielu badań naukowych przeprowadzanych przez naukowców na całym świecie. Próbuję wydobyć na światło dzienne wyniki tych badań, aby uchronić ludzi przed przedwczesną śmiercią i cierpieniem.
   Dojście do ostatecznego wniosku o niebezpieczeństwie spożywania mleka trwało 10 lat, w czasie których studiowałem i zestawiałem wyniki badań z mojej bogatej praktyki.
   Przekonanie lub tradycja nie przemienia błędu w prawdę. Dzisiejsze przesądy były nauką przeszłości. Wiele z tego, co jest istotą dzisiejszej nauki będzie śmiesznym przesądem w przyszłości. Wielkim nieszczęściem jest to, że wiele przesądów i błędnych przekonań nadal pokutuje, nawet wśród oświeconej i wykształconej części społeczeństwa.
   Niestety, nauka o żywieniu i leczeniu zawiera najwięcej nieporozumień ze wszystkich innych dziedzin. Istnieje obecnie mnóstwo różnych szkół i trendów związanych z żywieniem i leczeniem, z których każdy przekonuje o swojej wyższości nad innymi metodami. Przeciętna osoba otrzymując często sprzeczne informacje jest całkowicie zdezorientowana i nie wie komu wierzyć Wielce zagadkowe i zadziwiające jest to, że człowiek - najwyżej rozwinięta istota na Ziemi, o największym wśród wszystkich innych istot intelekcie, nie wie, jakie pożywienie jest dla niej właściwe. Żadna inna istota nie ma takiego problemu, tylko człowiek zapomniał i odszedł od swego oryginalnego pożywienia.
Różnica między człowiekiem a zwierzęciem pod tym względem jest oczywista. Dzikie zwierzęta prawie w ogóle nie chorują i nie ulegają degeneracji, natomiast organizm człowieka często ulega zaburzeniom, czego rezultatem jest wiele cierpień.
   Nigdy nie należy traktować tradycji jako ostatecznej prawdy. Człowiek przyswoił sobie wiele nienaturalnych i nieodpowiednich nawyków żywieniowych, ze względu na okoliczności będące poza jego kontrolą. Nadal pozostaje nieświadomy ich szkodliwych skutków i cierpi w milczeniu winiąc za to Boga, los, wirusy, starszy wiek lub otoczenie. Proszę pamiętać, że choroba jest wynikiem decyzji i działań człowieka, a nie Natury. Wyborem i prawdą Natury jest zdrowie i doskonałość.
   Nie chcę cytować wypowiedzi naukowców, lekarzy i świętych ksiąg, ponieważ naukowcy i lekarze są jak papugi, powtarzają to, czego zostali nauczeni. Prawdziwi badacze i lekarze nie są wytworami systemu edukacyjnego, szkół i akademii, lecz Natury, która obdarzyła ich umysłem poszukującym. Twórcami przełomów w nauce bardzo rzadko są naukowcy. Również święte księgi są pisane przez ludzi i nie mogą być nośnikami prawd ostatecznych.
   Trzeba poszukiwać własnej prawdy, zdając się na swój rozum, zdrowy rozsądek i wyniki badań, a nie opinię świętych, badaczy ksiąg czy pseudonaukowców, którzy stanowią największą przeszkodę w poszukiwaniu prawdy. Prawdziwych naukowców należy szanować, brać pod uwagę to, co mówią i uważać ich jedynie za doradców i nie wierzyć im bezkrytycznie.
   Moja bezpośredniość w wyrażaniu poglądów może się nie podobać, lecz moim zamiarem nie jest potępienie kogoś lub czegoś, ale oświecenie ludzi, wydobycie ich z kręgu ignorancji, odkrycie prawdy oraz dobro człowieka.

Dr N.K. Sharma

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Nand Kishare Sharma

 • Tytuł oryginału: 

  Milk: A Silent Killer

 • Liczba stron: 

  208

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-89384-03-5

 • Tłumacz: 

  Ewa Suskiewicz

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...