Nowa Ziemia. Metody, Ćwiczenia, Formuły, Modlitwy
Wczytuję dane...
KOD: 978-3-89515-463-8
Autor: Omraam Mikhael Aivanhov
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Wena

Wprowadzenie do książki

Nowa Ziemia. Metody, ćwiczenia, formuły, modlitwy

  Dla lepszego przez was zrozumienia roli nauczyciela, pedagoga, tak jak ja ją pojmuję, powiem wam, te jestem jak ten pan domu, który zaprosił na obiad wielką liczbę osób. Aby zadowolić wszystkich, podaję do stołu owoce, jarzyny, sery, jeszcze co innego, niczego nie brakuje i każdy może wybrać to, co mu odpowiada, co lubi. Lecz nie powinniście czuć się zobligowani zjeść wszystko, co znajdziecie na stole, gdyż dostaniecie niestrawności, zachorujecie.
  Podobnie ma się rzecz Z przedstawionymi przeze mnie metodami; proponuję wam bardzo różne, gdyż wiem, że jesteście różnego usposobienia, nie wszyscy macie te same potrzeby, te same zdolności, tę samą siłę w pracy, a więc do was należy wybór; nierozsądne byłoby zastosować je wszystkie. Oczywiście, stałe musicie mieć na uwadze wiele reguł, które wam dałem do stosowania w codziennym życiu, abyście nie pobłądzili i każdego dnia robili krok do przodu na drodze rozwoju. Lecz nie próbujcie wykonywać wszystkich ćwiczeń i stosować wszystkich metod, które wam daję, bowiem to tylko was rozstroi. Tak więc zostaliście uprzedzeni, zasiedliście jak do suto zastawionego stołu, ale nie spieszcie się, nie połykajcie wszystkiego. Sięgnijcie po kilka metod, cztery, pięć, sześć, może siedem... i skupcie się na nich, by dogłębnie wykonać pracę.
   Teraz muszę jeszcze dorzucić kilka bardzo ważnych słów z psychologicznego punktu widzenia. Może się tak zdarzyć, że metoda, która wczoraj przyniosła wam światło, ukojenie, odwagę jest dzisiaj nieskuteczna, bowiem akurat macie inne nastawienie. Cóż więc robić? Nie trzeba nalegać, lecz szukać metody właściwej na dzisiaj. I tu także można odnieść się do jedzenia. Jednego dnia macie apetyt na omlet czy makaron, a nazajutrz to już was nie nęci, chcecie zjeść rybę, ziemniaki, a może tylko owoce, i bardzo dobrze, nie należy jeść stale tego samego, nasz organizm potrzebuje zróżnicowanego pożywienia. Wiem, że są narody, które każdego dnia jedzą to samo, ale ich sposób odżywiania jest wynikiem szczególnych warunków, i są do tego przyzwyczajeni od wieków. W każdym razie to wy powinniście poczuć, czy metoda użyta przez was wczoraj jest tak samo skuteczna dzisiaj. Jeśli poczujecie, że nie jest skuteczna, od razu ją porzuceń, wrócicie do niej kiedy indziej.
  Inteligencja kosmiczna zakłada, że istota ludzka powinna się rozwijać w każdej dziedzinie, by osiągnąć kiedyś doskonałość. Dlatego człowiek nie może zadowolić się stale tym samym działaniem. Aby iść do przodu powinien odkrywać i doświadczać bez przerwy nowych rzeczy. Popatrzcie jeszcze ile w ciągu dnia wykonujecie czynności? Używacie kolejno mózgu, oczu, uszu, nóg, rąk, ust, i w ten sposób uczycie się, rozwijacie. Wasze organy pozostają na miejscu, nic tu nie zmieniacie, ale nie używacie ich wszystkich jednocześnie, zależnie od okoliczności funkcjonują te, których akurat potrzebujecie. Tak samo się dzieje w przypadku proponowanych przeze mnie metod. Musicie nauczyć się nimi posługiwać rozumnie w zależności od waszych potrzeb.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Omraam Mikhael Aivanhov

 • Tytuł oryginału: 

  La Nouvelle Terre. Méthodes, exercices, formules, prières

 • Liczba stron: 

  245

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-3-89515-463-8

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy