Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62476-96-1
Autor: Mikołaj Rozbicki
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Illuminatio

Wszystko rozgrywa się w naszych umysłach

Ze wstępu do książki Nowy Porządek Świata

   Nowy Porządek Świata – New World Order – odwieczny plan globalnej elity realizuje się krok po kroku na naszych oczach. Centralizacja globalnej ekonomii, tworzenie silniejszych organów międzynarodowych o coraz szerszych uprawnieniach, konsekwentne ograniczanie naszych praw i swobód obywatelskich przez kolejne przepisy prawne wprowadzane „dla naszego bezpieczeństwa” oraz wdrażanie najnowocześniejszych technologii do nadzoru i kontroli życia społecznego, ograniczającej niemal do zera jakiekolwiek poczucie prywatności – wszystko to razem wzięte tworzy podwaliny pod świat Wielkiego Brata…
    Oczywiście, nie jest to naturalny proces bądź wynik serii przypadkowych zdarzeń na skalę globalną – co próbują nam wmawiać codziennie media lub co wtłacza w młode umysły system edukacji. Światowe wydarzenia są efektem starannie realizowanego przez globalną elitę scenariusza, który ma doprowadzić do realizacji ich odwiecznego planu Nowego Porządku Świata. Wszystko jest ustawione i ustalone, wszystko jest zaplanowane i przemyślane. Nie ma żadnego przypadku, żadnego chaosu.
   Jest tylko plan. Plan i jego chłodna, wykalkulowana i diabelsko skuteczna realizacja. A wszystko to wbrew pozorom jest bardzo proste. Bez trudu można oszukiwać i manipulować świadomością ludzi, jeśli rozumie się zasady i mechanizmy takiego działania. Łatwo rozszyfrować i przewidzieć następny ruch – jak w pojedynku szachowym.
    Ostatnie dwa lata to czasy strachu przed wielkim światowym kryzysem ekonomicznym. Wszystkie media prawie cały czas podsycały masowy lęk przed jakoby niezrozumiałymi i niestabilnymi mechanizmami współczesnej gospodarki, która w rzekomo niekontrolowany sposób ulegała (i ulega nadal) destrukcji. Tak oto globalna elita stworzyła problem na skalę światową i od razu przygotowała jego rozwiązanie – kolejną globalizację i centralizację światowych instytucji finansowych. To z pewnością jeszcze nie ostatni taki kryzys i na pewno nie największy, jaki elita planuje. Te projektowane recesje zakończą się tylko wówczas, gdy osiągną swój cel – jedną globalną gospodarkę ze światowym bankiem centralnym oraz jedną globalną walutą. Przecież to proste! Najbogatsi tego świata, dzięki swojej dominującej pozycji na rynkach finansowych oraz totalnej kontroli pieniądza, tworzą kryzysy, by zawładnąć jeszcze ostatnimi niezależnymi podmiotami gospodarczymi. Wykupując bankrutów, za każdym razem likwiduje się właściwie jakąkolwiek realną konkurencję – bo skoro kilkaset tysięcy marek i produktów, firm i producentów jest w posiadaniu ledwie kilku osób (tak jest i w przemyśle, rolnictwie, mediach, informatyce itp.), to jaka to gospodarka wolnorynkowa?! Jaki wolny wybór?! Jaka wolność i jaki liberalizm?! Tak jest ze wszystkim – mamy wiele nazw, tysiące marek, miliony wyrobów i tytułów, ale jak dokładnie prześledzi się ich strukturę własności, okaże się, że może ze 2 lub 3 wielkie międzynarodowe korporacje posiadają przynajmniej 80% z nich. Oto wspaniała, współczesna gospodarka wolnorynkowa.
    To samo dotyczy koncernów medialnych i prasowych – setki kanałów i programów, a zaledwie kilku właścicieli. I tak naprawdę czym różnią się te najpopularniejsze programy informacyjne w różnych stacjach telewizyjnych? NICZYM! Zwyczajnie są tylko klonami, odmianami tego samego, jedynie z innym logo. Te same informacje, podawane w taki sam sposób, poruszane w zasadzie te same tematy i zagadnienia. A więc zasypywanie ludzi kolejnymi pseudoproblemami lub tanimi sensacjami, aby ukryć to, co tak naprawdę dzieje się na świecie. W mediach nie znajdziecie nigdy informacji o Grupie Bilderberg, prawdy o kulisach zamachów z 11 września, o iluminatach, o Zakonie Czaszki i Piszczeli (Skull and Bones) i jego wybitnych działaczach, którzy są prezydentami USA, oraz o spotkaniach elit w Bohemian Grove, gdzie odprawiane są dziwaczne rytuały. Nie, to nie jest istotne. Tego przecież według rządzących tym światem nie powinieneś wiedzieć…

Spis treści

Nowy Porządek Świata

1. Słowo od autora. 7
2. Przedmowa. 9
3. Wstęp. 11
4. Nowy Porządek Świata: Ziemia jako „planeta–więzienie” 21
5. Matrix współczesnego świata: manipulacja na globalnym umyśle ludzkości. 51
6. Błędne programy myślenia. Jak uwolnić umysł? 85
7. Zagadki naszej historii: globalna elita i kosmiczni najeźdźcy 109
8. Bliskie spotkania z obcymi 143
9. Błędy, grzeszki, wypaczenia. Dziwny jest ten świat 161
10. Czas przebudzenia, czas zmiany. 201
11. I co dalej?. 263

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mikołaj Rozbicki

 • Liczba stron: 

  280

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62476-96-1

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...