Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7120-354-1
Autor: Alan W. Watts, Chungliang Al Huang
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788371203541
Koszt wysyłki: ★☆★ ☆Darmowa Dostawa ☆★☆★
Wydawca: Rebis

Produkty w zestawie:

Księgarnia Łódź
1x Droga zen
Księgarnia Łódź
1x Tao filozofii Zapis wykładów
Księgarnia Łódź
1x Tao strumienia

Pakiet trzech książek

Tao filozofii

Kim jestem? Dlaczego tu jestem? Jaka jest natura otaczającego mnie świata? Alan Watts analizuje te fundamentalne pytania z perspektywy taoistycznej – ucząc nas dostrzegać i doceniać nie tylko naczynie, ale także pustą przestrzeń, którą ono otacza. Przystępnie i przekonująco odkrywa nasz bezpośredni związek ze światem przyrody i uświadamia nam, że nie tyle przyszliśmy na ten świat, ile z niego wzrośliśmy.

Tao strumienia
Czym jest tao? Zasadą wszechświata? Nauką? Siłą sprawczą? Sposobem na życie? Wszystkim tym razem i każdym z osobna? A może w ogóle nie sposób go zdefiniować? W tej błyskotliwej książce autor Drogi zen nie rozbiera na czynniki pierwsze przedmiotu swych rozważań, lecz otwiera nam na niego oczy, sięgając do barwnych metafor i cytatów z taoistycznych mistrzów IV i V stulecia p.n.e., takich jak Lao-tsy i Czuang-tsy. Ważniejsze jest dla niego wyrażenie ducha tao – i tu w mistrzowski sposób ukazuje, jak odzwierciedla się ono w naturze umysłu i wpływa na nasze życiowe doświadczenie. Tao strumienia dokończył po śmierci Alana Wattsa jego bliski przyjaciel i współpracownik Al Chungliang Huang. Książka jest bogato ilustrowana przykładami chińskiej kaligrafii.

Droga zen
Książka ta jest wprowadzeniem do zen, japońskiej szkoły buddyzmu, która kładzie nacisk na bezpośrednie doświadczenie i osiągnięcie oświecenia poprzez praktyki medytacyjne. Watts przedstawia w niej historię i filozofię zen oraz opisuje różne praktyki medytacyjne stosowane w tej szkole. Książka ta miała duży wpływ na kulturę zachodnią, a jej popularność trwa do dzisiaj.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Alan W. Watts, Chungliang Al Huang

 • Liczba stron: 

  224, 160, 276

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2022-2023

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...