Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61987-01-7p
Autor: Raymond Francis, Michelle King
EAN: 9788361987017p
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Pożegnaj się z nadwagą

   Epidemii otyłości nigdy nie zaradzimy, jeśli nie zdefiniujemy poprawnie tego problemu. Książka Pożegnaj się z nadwagą jako pierwsza przedstawia właściwy opis zjawiska: nadwaga to choroba, którą można wyleczyć jedynie dzięki przywróceniu ogólnego zdrowia. Autorzy prezentują wszechstronny program odzyskiwania zdrowia. Obejmuje on zarówno żywienie, jak i kwestie związane z genetyką, toksynami, aktywnością fizyczną, psychologią oraz współczesną medycyną.
   Pożegnaj się z nadwagą to jedna z najważniejszych książek na temat zdrowia i kontroli wagi. Pokazuje, jak osiągnąć idealną wagę, lecz przede wszystkim pomaga cieszyć się długim i zdrowym życiem, wolnym od powszechnych obecnie chorób przewlekłych.
   W ciągu wielu lat swojej praktyki medycznej i zgłębiania nauki o żywieniu nigdy wcześniej nie natrafiłem na wartościową książkę o odchudzaniu, która zawierałaby godne polecenia wskazówki. Celem większości takich publikacji jest promocja ich autorów. Książki o odchudzaniu zazwyczaj nie mają wiarygodnych, naukowych podstaw. Nieliczne zawierają kilka ważnych wskazówek, które są potwierdzone badaniami, lecz nie zajmują się wszystkimi kwestiami zdrowotnymi. Przebija z nich obsesja odchudzania za wszelką cenę.
   W przypadku książki Pożegnaj się z nadwagą różnica polega na tym, że jej autorzy - Raymond Francis i Michelle King - pokazują zupełnie inne podejście. Zwracają naszą uwagę w pierwszej kolejności na coś dużo ważniejszego niż odchudzanie, a mianowicie na to, jak odzyskać i zachować zdrowie! Jednak bez obaw - naturalną konsekwencją powrotu do zdrowia jest utrata zbędnego tłuszczu.
   Co to oznacza z punktu widzenia jakości twojego życia? Chudniesz, ale nie czujesz się głodny ani wyczerpany, lecz syty i pełen energii! Nie wolałbyś schudnąć w łatwy i przyjemny sposób? Od dawna pomagam pacjentom odzyskać doskonałe zdrowie i wielokrotnie widziałem „skutki uboczne” tego procesu w postaci utraty zbędnych kilogramów. Nie mam żadnych wątpliwości, że metoda odchudzania, która na pierwszym miejscu stawia zdrowie, jest skuteczna. Co więcej, to jedyny mądry sposób odchudzania.
   Dotychczas zasypywano ludzi błędnymi informacjami, które sugerowały, iż utrata zbędnego tłuszczu (bez względu na metodę) jest równoznaczna z dobiym zdrowiem. W tej książce przeczytasz - być może po raz pierwszy - dlaczego takie podejście to niezawodna droga do porażki. Powszechnie wiadomo, że plany dietetyczne nie działają na dłuższą metę, ponieważ nie przynoszą trwałych efektów. Nieliczni zdają sobie sprawę ze szkodliwości takich metod. Odchudzanie, któremu towarzyszy efekt jo-jo, jest bardzo niebezpieczne, gdyż może prowadzić do wielu poważnych chorób przewlekłych. Rygorystyczne diety niskokaloryczne mogą powodować trwałe, trudne do zdiagnozowania schorzenia. Owszem, tracisz zbędny tłuszcz, ale i zdrowie. Znaczne ograniczenie liczby kalorii, jak również bardzo duże spożycie białka czy tłuszczu może skutkować uszkodzeniem mięśni nie tylko w kończynach, lecz także w ważnych narządach, takich jak serce, wątroba i nerki. Niewydolność serca i nerek to główne zagrożenia drastycznych diet.    Zawiodły już one miliony ludzi i w twoim przypadku też nie zadziałają.
   Książka Pożegnaj się z nadwagą ukazuje się w dobrym momencie, kiedy coraz więcej osób szuka skutecznego rozwiązania problemu otyłości. W latach 1976-1980 oceniano, że 47,4 procent Amerykanów cierpi na otyłość. Dziś ten wskaźnik wynosi 65,2 procent, a wśród dzieci - ponad 40 procent. Zrozpaczeni ludzie uciekają się do radykalnych środków, takich jak operacje; w 2001 roku przeprowadzono ich w    Ameryce 47 000, a w 2006 roku aż 145 000. Przerażające jest to, że 1400 pacjentów zmarło w wyniku komplikacji okołooperacyjnych. Inni niszczą sobie serce, stosując preparat odchudzający fen-phen.
   Raymond Francis należy do nielicznych naukowców, którzy dokonali przełomu w sposobie rozumienia zdrowia i choroby. Jego zdaniem, w rzeczywistości istnieje tylko jedna choroba o dwóch przyczynach: niedobory niezbędnych składników odżywczych i zanieczyszczenie organizmu toksynami. Teoria ta jest równie głęboka co prosta. Według zaleceń Raymonda Francisa, aby odzyskać zdrowie (i zrzucić wagę), należy jeść więcej. To znaczy więcej substancji odżywczych. Zmiana nawyków żywieniowych - rezygnacja z „pseudojedzenia” i spożywanie prawdziwych, pełnowartościowych pokarmów - ma wielką moc.    Ponadto ogromną zaletą tego podejścia jest to, że zwraca ono uwagę na zanieczyszczenie organizmu toksynami.
   Czy toksyny przyczyniają się do nadwagi? Oczywiście, że tak! I są nieodłącznym składnikiem produktów, które wchodzą w skład typowej współczesnej diety. „Złe tłuszcze”, pestycydy, herbicydy, toksyczne metale, glutaminian sodu, aspartam i długa lista innych szkodliwych składników żywności przetworzonej, środki hormonalne, antybiotyki, bakterie i wirusy - wszystkie te substancje zanieczyszczają nasze pożywienie. Szeroko zakrojone badania wykazują, iż pewne toksyny, nawet w niewielkich stężeniach (milionowe części grama), mogą poważnie zaburzyć działanie komórek, prowadząc do chorób (w tym otyłości) czy wręcz śmierci. Zaskakujące jest to, że wielu dodatków do żywności, których użycie jest prawnie dozwolone, nigdy odpowiednio nie przebadano pod względem bezpieczeństwa. Co więcej, nie przeprowadzano prawie żadnych badań nad skutkami połączonego działania tych substancji.
    Zawarte tutaj informacje na temat toksyn są potrzebne nie tylko po to, aby schudnąć, lecz również po to, aby przeżyć w XXI wieku! Książkę Pożegnaj się z nadwagą warto przeczytać chociażby ze względu na rozdział o toksynach.
   Imponujący jest szeroki zakres tematyczny tej pracy. Autorzy wyjaśniają czytelnikowi, dlaczego każda zmiana w sposobie odżywiania tak wiele znaczy dla osiągnięcia zdrowia i pożądanej wagi. Niestety, inne publikacje z reguły pomijają te kwestie. Po to, żeby dokonać trwałej zmiany, musisz wiedzieć dokładnie, dlaczego powinieneś unikać pewnych produktów, dlaczego ważne są odpowiednie porcje i dlaczego warto wprowadzić do diety określone pokarmy.
   Z satysfakcją zauważyłem, iż autorzy omawiają rolę nadwagi w rozwoju chorób przewlekłych. Odchudzanie nie jest już tylko kwestią dobrego wyglądu. Istnieją niepodważalne dowody, że otyłość, a szczególnie nadmiar tłuszczu w okolicach talii, w dużej mierze przyczynia się do wielu chorób, takich jak cukrzyca typu 2, choroba serca, choroby autoimmunologiczne, choroby neurologiczne (choroba Alzheimera,    Parkinsona, stwardnienie zanikowe boczne) i zespół metaboliczny (nowo zdefiniowane schorzenie - połączenie otyłości z chorobą serca i cukrzycą).
   Coraz więcej danych dowodzi, że nadwaga - zwłaszcza nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach talii - pogłębia niemal każdy stan chorobowy. Wiadomo, że specjalne komórki tłuszczowe wydzielają silne substancje zapalne, które uszkadzają inne komórki, narządy i tkanki w całym organizmie: w mózgu, sercu, wątrobie, nerkach i oczach. Jednak, zdaniem autorów, zły sposób odchudzania może pogorszyć stan organizmu, ponieważ prowadzi do dalszego osłabienia komórek i powstrzymuje ich powrót do zdrowia.
   Zrzucenie zbędnego tłuszczu jest bardzo ważne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przede wszystkim jednak należy oprzeć się pokusie „cudownych” specyfików i diet - skutkują one tylko utratą zdrowia i ponownym przyrostem masy ciała. Potrzebujemy programu, który wyjaśni i wskaże nam, jak schudnąć, odzyskać zdrowie, wyglądać i czuć się wspaniale do końca życia. Książka Pożegnaj się z nadwagą oferuje właśnie taki wszechstronny, oparty na solidnych podstawach naukowych program zdrowotny, który pozwala osiągnąć i utrzymać doskonałą formę, zdrową wagę i długowieczność. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że książka Pożegnaj się z nadwagą może w cudowny sposób odmienić twoje ciało i życie. Znajdziesz w niej prawdę, której szukałeś.

lek. med. Russell Blaylock

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Raymond Francis, Michelle King

 • Tytuł oryginału: 

  Never Be Fat Again: The 6-Week Cellular Solution to Permanently Break the Fat Cycle

 • Liczba stron: 

  412

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61987-01-7

 • Tłumacz: 

  Ula Krawczyk

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...