Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87025-93-9
Autor: Robert O. Young, Shelley Redford Young
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Próbowałam już tylu diet. Cud równowagi pH

   Zapomnij o cholesterolu. Zapomnij o kaloriach i gramach tłuszczu. Zapomnij o ciśnieniu krwi, poziomie cukru, poziomie hormonów i o różnych innych wskaźnikach zdrowotnych, o których zwykle mówi się w gabinecie lekarskim.
    Okazuje się, że jedynym wskaźnikiem, najważniej szym dla twojego zdrowia, jest pH krwi i tkanek - stopień ich kwasowości lub zasadowości. Różne części ciała mają różny idealny poziom pH, lecz najwięcej o naszej kondycji mówi pH krwi. Podobnie jak ściśle określona jest temperatura ciała, tak odczyn krwi musi pozostawać w bardzo wąskim zakresie pH - powinien być lekko zasadowy. Organizm będzie za wszelką cenę dążyć do jego zachowania, nawet dokonując zniszczeń w innych tkankach lub układach.
   Poziom pH w naszych płynach wewnątrzustrojowych oddziałuje na każdą komórkę ciała. Cały proces metabolizmu zależy od środowiska zasadowego. Utrzymująca się nadkwasowość niszczy tkanki organizmu, a jeśli się jej nie zaradzi, zakłóci wszystkie czynności i funkcje komórkowe, od rytmu serca do pracy neuronów w naszym mózgu. Inaczej mówiąc, nadkwasowość zaburza całe życie. Leży ona u podłoża (co omówimy w dalszych rozdziałach) wszystkich dolegliwości i chorób.
    Jeśli to nie wystarczy, by zainteresować cię równoważeniem w sposób naturalny i nieszkodliwy poziomu pH twego ciała, pamiętaj: nadmiar kwasu jest również czynnikiem utrzymuj ącym nadwagę (więcej na ten temat później).
    Celem więc - a opisany tu program ci to umożliwia -jest stworzenie odpowiedniej równowagi zasadowej w organizmie. Sposobem na to będzie spożywanie pokarmu, w którym zachowana jest równowaga kwasowo-zasadowa. Oznacza to, że w twojej diecie powinno znajdować się 80 procent pokarmu zasadowego, takiego jak zielone warzywa. (Procent ten trochę się zmniejszy, gdy z powodzeniem zbilansujesz już swój organizm). Jednocześnie trzeba ograniczyć produkty kwasowe (jak mięso i zboża). Poza tym w osiągnięciu i zachowaniu równowagi pH pomogą ci dobrze dobrane suplementy wysokiej jakości.    Więcej dowiesz się o tym w następnych rozdziałach.
   O to właśnie chodzi i wszystko się do tego sprowadza. Wypełniaj trzy czwarte swojego talerza jedzeniem zasadowym i używaj suplementów w sposób opisany w tej książce, a na pewno ci się powiedzie.
   Następne rozdziały tej części książki szczegółowo mówią, dlaczego, a części druga i trzecia wyjaśniają dokładnie, jak oraz co. Skorzystasz tu z wyników moich własnych wyczerpujących badań oraz z pracy wielkich myślicieli, którzy szli tą drogą przede mną. Otrzymasz także obraz prawdziwego życia Shelley, praktyczną wiedzę o tym, jak możesz sprawić, aby to wszystko przydarzyło się tobie.
    Ostateczny rezultat: program ten zapewni ci lepsze i dłuższe życie. Gwarantuję, że zauważysz natychmiastową poprawę. Twój poziom energii się podniesie, będziesz jaśniej myślał, lepiej się koncentrował, wzmocnisz kondycję i odporność, stracisz nadwagę, zwiększając zarazem masę mięśniową. Będziesz mieć jasne spojrzenie i gładką cerę. Poprawi się twój wygląd. Osiągniesz lepsze wyniki sportowe. Całe twoje ciało zacznie funkcjonować o wiele skuteczniej. Wszystkie twoje ewentualne problemy zdrowotne będą mieć łagodny przebieg, a najprawdopodobniej w ogóle znikną. Krótko mówiąc, odzyskasz całą tę naturalną energię i dobre samopoczucie, które, jak sądzisz, utraciłeś w dzieciństwie. Dzięki temu programowi poczujesz się silny, spełniony i młody, a wtedy doświadczysz - może po raz pierwszy - tętniącego życiem zdrowia.
   Raz po raz obserwowaliśmy radość, ulgę i odzyskany spokój umysłu u ludzi, którzy pokonali poważną, często chroniczną chorobę, którzy stracili nadwagę, z jaką walczyli przez wiele lat, którym zmniejszył się poziom cholesterolu, poprawiła się cera, ustało swędzenie, wróciła dawna energia. Widziałem osoby, które nie potrzebowały już brać zastrzyków insuliny przy swojej cukrzycy. Osoby, które pozbyły się bólów i cierpień. Nawet osoby ze zdiagnozowanym nowotworem, u których po pewnym czasie ta choroba całkowicie zniknęła. Często słyszymy o ludziach, którzy przez wiele miesięcy lub lat nie mogli pracować zawodowo, a potem znów wracają do pracy; o ludziach, u których ustępują uporczywe alergie lub infekcji.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Robert O. Young, Shelley Redford Young

 • Tytuł oryginału: 

  The pH Miracle: Balance Your Diet, Reclaim Your Health

 • Liczba stron: 

  246

 • Wymiary: 

  145x200

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-87025-93-9

 • Tłumacz: 

  Wanda Grajkowska

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...