Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7510-196-6
Autor: Joseph Murphy
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Rebis

Przedmowa do książki Rozwiń swoje życie duchowe

   Szczęśliwe, przepełnione zadowoleniem i powodzeniem życie musi wypływać ze zrównoważonego, symetrycznego umysłu, mającego poczucie absolutnego bezpieczeństwa i niekwestionowaną wiarę w Wielkiego Stwórcę - wiarę w tworzącą i podtrzymującą wszystko moc.
    Poczucie niepewności, trudności, brak opanowania i życiowej równowagi prowadzą do nieszczęścia. Musimy być mocno zakorzenieni w prawdzie istnienia i żywić niezachwianą wiarę, że jesteśmy częścią wielkiego Umysłu, który wszystko tworzy i wszystkim zarządza. Przekonanie, że nic nie może wytrącić nas z naszej orbity i żaden wypadek na lądzie czy na morzu ani żadna choroba czy konflikt nie mogą oddzielić nas od tej wielkiej mocy, daje nam głębokie poczucie bezpieczeństwa. Kiedy zaś je mamy, opuszcza nas lęk, niepokój i niepewność, a wszystkie nasze zdolności współpracują w harmonii. Gdy wiemy, że nic nie może pozbawić nas tego, co przysługuje nam z racji przyjścia na ten świat, że nic nie może zniszczyć naszych prawdziwych osiągnięć, że każdy godziwy krok musi prowadzić do ostatecznego triumfu, że każdy dobry uczynek i każde ziarno dobroci musi wydać piękne kwiaty i owoce, wówczas możemy spokojnie realizować najwyższe cele, których osiągnięcie leży w naszej mocy.
     Niezależnie od tego, jaką wyznajesz religię, głęboka wiara w to, że istnieje wyższa moc, która nas stworzyła i wciąż nas prowadzi, jest zasadniczym czynnikiem dobrego, spójnego życia. Z chwilą gdy to zaakceptujesz i prawdziwie w to uwierzysz, zaczynasz żyć duchowym życiem.
Czy można być osobą żyjącą życiem duchowym, lecz niekoniecznie religijną? Od stuleci życie duchowe było ściśle powiązane z religią. Odnajdowało się duchowość, ściśle przestrzegając religijnych nakazów, uczestnicząc w obrządkach i modląc się w kościołach, meczetach, synagogach i innych miejscach kultu.
    To się zmieniło i nadal zmienia w obecnym stuleciu. Współcześnie coraz więcej ludzi, więcej niż kiedykolwiek wcześniej, odnajduje duchowość poza tradycyjnymi religiami. Sondaż przeprowadzony w 2005 roku przez Newsday/Beliefnet ujawnił, że 79 procent Amerykanów określało siebie jako „nastawionych na sferę duchową", a tylko 64 procent jako „religijnych".
     „Duchowość" możemy zdefiniować jako impuls do poszukiwania zjednoczenia z Boskością. Aby być osobą duchową, nie trzeba być członkiem żadnej religijnej organizacji. Dopóki wierzysz w wyższą moc, szukasz natchnienia i przewodnictwa w Bogu, dopóty realizujesz duchowość.
    Joseph Murphy głęboko wierzył w duchowość rodzaju ludzkiego. Jego Kościół, Kościół Boskiej Nauki, nie wymagał od swoich członków wiary w żadne ścisłe dogmaty. Zachęcał ludzi do poszukiwania Boga na własny sposób. Religia ta, wywodząca się z tradycji chrześcijańskiej, poszukuje natchnienia i przewodnictwa w Biblii, ale nie ogranicza się do tekstów biblijnych, czerpiąc także z innych źródeł.
     Joseph Murphy głosił, że wszyscy ludzie są natchnieni przez Boga. Uczucie, że pozostajemy w kontakcie z mocą, która stworzyła i ożywia wszechświat, że nic nie może nas oddzielić od tej boskiej obecności, przepełnia nas spokojem i bezpieczeństwem. Kiedy budzimy się rano wypoczęci i odmłodzeni, czujemy, że byliśmy w kontakcie z Boskością, która nas stworzyła; że przekroczyliśmy granice zmysłów i znaleźliśmy się w obecności nieskończonej mocy i nieskończonego życia; że zostaliśmy stworzeni na nowo. Kiedy natomiast jesteśmy zmęczeni, znużeni i smutni, tęsknimy, by odnaleźć kontakt z Bożą obecnością, odżyć, zaspokoić pragnienie w wielkim źródle życia. Oto prawdziwa duchowość.
     Dr Murphy chce, abyśmy sobie uświadomili, że nie musimy już myśleć o Bogu tak, jak myśleli nasi praojcowie -jako surowym, stronniczym, srogim i nieznanym Panu przeszłości. Mamy nowe pojęcie Boga, które sprowadza Go z chmur do naszego codziennego życia.
     Wiemy dziś, że nie ma Boga dalekiego i niedostępnego. Wiemy, że jest On w każdym atomie, w każdym elektronie wszechświata. Wiemy, że cząsteczka materii bez Boga jest czymś niewyobrażalnym, ponieważ Bóg jest rzeczywistością i duszą każdej stworzonej rzeczy. Wiemy, że wszelkie piękno, wszelka prawda i każdy gest życzliwości, miłości, pomocy i dobra w jakiejkolwiek postaci jest tylko Jego objawieniem. Zaczynamy dostrzegać Boga naszym naturalnym wzrokiem; zaczynamy widzieć Go w całej nieskończoności Jego przejawów we wszystkim, co istnieje.
    Któregoś razu, gdy Emerson przebywał na świeżym powietrzu i bacznie przyglądał się wszystkiemu wokoło, któryś z jego przyjaciół posłyszał, jak mruczy pod nosem: „Bóg, Bóg, wszystko jest Bogiem".
     Dla niektórych z nas Bóg stał się tak widoczny, że nie ma dla nich we wszechświecie nic choćby w połowie tak rzeczywistego jak Jego obecność. Wiemy, że jesteśmy Jego żywotną częścią; że dosłownie żyjemy, działamy, istniejemy w Nim, w Jego żywej rzeczywistości. Nauczyliśmy się dostrzegać Go wszędzie i we wszystkim. Widzimy Go w każdej żywej istocie, w każdej rzeczy stworzonej.
    Wiemy, że z każdym oddechem wdychamy Boga - że jest On wielką, stwórczą i ożywczą mocą wszechświata. Nowe pojęcie Boga pokazuje, że nie można oddzielić Go od Jego stworzenia, takjaknie można oddzielić promieni słonecznych od słońca. Udowadnia, że stwarzanie jest ciągłym, nigdy niekończącym się procesem; że nie zdołamy przeżyć nawet jednej chwili ani zaczerpnąć choćbyjednego oddechu bez wszechobecnej stwórczej siły, jakąjest Bóg. Wiemy, że zarówno podczas snu, jak i w czasie naszej aktywności, w każdej chwili życia, nasze serca biją tylko dzięki tej Wielkiej Mocy, która stworzyła wszystko i podtrzymuje, wszelkie istnienie. Oto prawdziwa duchowość.
     Nadejdzie taki czas, kiedy religia okaże się zbyt wielka, by dzielić się na wyznania. A wówczas połączymy się w jedną wielką rodzinę, bo wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami, dziećmi jednego Boga - Ojca i Matki zarazem. Zbliżamy się do wyższego stadium świadomości, do głębszej prawdy, do pełniejszej i bogatszej egzystencji, lepszego sposobu życia i myślenia wynikającego z nowego pojmowania Boga.
I w ten oto sposób, jak Joseph Murphy często powtarzał: „Jeśli Bógjest ze mną, któż przeciwko mnie? W jedności z Bogiem stanowię większość".

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joseph Murphy

 • Tytuł oryginału: 

  Maximize Your Potential Through the Power of Your Subconscious Mind to Develop Self-Confidence and Self-Esteem

 • Liczba stron: 

  329

 • Wymiary: 

  130x210

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7510-196-6

 • Tłumacz: 

  Jerzy Moderski

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...