Smak Świadome Odżywianie Świadome Życie
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7554-290-5
Autor: Thich Nhat Hanh
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Czarna Owca

Wprowadzenie do książki

Smak Świadome odżywianie Świadome życie

   W książce Smak autorzy dzielą się z tobą wiedzą o tym, na czym polega uważne życie, a w szczególności o tym, jak może ono pomóc w podejściu do problemu wagi ciała w sposób pokojowy i zrównoważony. W kolejnych rozdziałach książki pokazują, jak możesz łatwo przyswoić sobie praktykę uważności i zintegrować ją z codziennym życiem - jedzeniem, aktywnością ruchową i wszystkimi innymi sferami — tak by uważność stopniowo przeniknęła do rdzenia twojego jestestwa.
   Radzenie sobie z nadwagą - czy z problemami życiowymi jakiegokolwiek rodzaju - nie polega na prowadzeniu batalii. Powinieneś raczej zaprzyjaźnić się z tymi wyzwaniami. One są po to, żeby ci pomóc. Są naturalnymi okazjami, by pogłębić zrozumienie rzeczywistości i doznać przemiany. Gdy nauczysz się z nimi pracować, w twoim życiu pojawi się więcej radości i spokoju. Praktyka uważności daje wgląd w źródła trudności, z którymi się borykasz.
  Nauczysz się obserwować i lepiej uświadamiać sobie swoje motywacje oraz wszystko to, co ci przeszkadza w prowadzeniu zdrowego życia. Dlaczego jesz to, co jesz? W jaki sposób jesz?
   Jak się czujesz po jedzeniu? Jakie jest twoje nastawienie do aktywności fizycznej? Jakie bariery - fizyczne, psychiczne, kulturowe i środowiskowe - utrudniają ci zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia? Uzyskując coraz lepszą świadomość własnego ciała, a także uczuć, myśli i realiów, które powstrzymują cię przed podejmowaniem działań korzystnych dla zdrowia, zdasz sobie sprawę z tego, co musisz zrobić oraz jakiego środowiska i wsparcia społecznego potrzebujesz, aby móc zmienić swoje postępowanie. Ten wgląd przygotuje cię do przełamania barier na drodze do zdrowego stylu życia i korzystnej dla ciebie wagi ciała. Będziesz mógł dokonywać zmian krok po kroku, stopniowo wyrabiając sobie zdrowsze nawyki i ugruntowując swój spokój wewnętrzny.
  Gorączkowe tempo współczesnego życia sprawia, że dodanie kolejnych pozycji do listy codziennych rzeczy do zrobienia może być sporym wyzwaniem. Przekonasz się jednak, że praktyka uważności wcale nie musi być jeszcze jednym takim dodatkiem. Jej urok polega na tym, że można ją z łatwością w pełni zintegrować ze wszystkim, co robisz na co dzień. Będzie cię zachęcać do przeżywania w pełni chwili obecnej.
   Uważność pozwala ci świadomie wybierać, jak chcesz przeżywać swoje życie właśnie teraz. W każdej chwili możesz rozpocząć od nowa. To proste. Wystarczy lalka wdechów i wydechów w różnych momentach dnia - w trakcie odpowiadania na e-maile, czekania w kolejce czy w korku ulicznym. Jest to coś, na co stać absolutnie każdego człowieka. Podejmuj codziennie małe kroki i bądź wytrwały. Drobne kroki będą się sumować. Ciągła praktyka uważności ożywi cię, sprawi, że twoje życie nabierze płynności. Będziesz łatwiej odnajdować spokój pośród chaosu. Zaczniesz lepiej rozumieć siebie i wszystko dookoła. Stopniowo opadnie mgła, która spowijała twój świat, dotkniesz radości i spokoju, które zawsze były ukryte w twoim wnętrzu. Budda nie przewidział wielu problemów naszych czasów, na przykład plagi otyłości, ale jego nauki mają ponadczasową wartość.
   Są fundamentem zrozumienia rzeczywistości i procesów uzyskiwania wglądu. Jak wciąż przekonują się kolejne pokolenia, owocami uważnego życia są siła wewnętrzna, wolność, spokój i radość.
   Łącząc filozoficzną mądrość buddyzmu z naukową wiedzą o odżywianiu, autorzy mają nadzieję wnieść przyczynek do lepszego zrozumienia ludzkiego ciała i umysłu. Zapraszają cię do podróży uważności, w którą wyruszyło już wielu. Pomoże ci ona położyć kres zmaganiom z wagą i poprawić stan zdrowia, a także zrobić coś dobrego dla świata.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Thich Nhat Hanh

 • Tytuł oryginału: 

  Savor. Mindful Eating, Mindful Life

 • Liczba stron: 

  328

 • Wymiary: 

  150x230

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7554-290-5

 • Tłumacz: 

  Paweł Listwan

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...