Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87777-55-2
Autor: Chi An Kuei
EAN: 9788387777552
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Interspar

Wprowadzenie do książki

Dajemy Ci 30-dniową gwarancję zwrotu zakupionego towaru!

    Jaką wartość zajmuje sztuka czytania z oblicza we współczesnych czasach, gdy wydaje się, że wszystko można wyjaśnić i przeanalizować aż do najdrobniejszego szczegółu? Otóż wydaje mi się, że sztuka ta jest obecnie ważniejsza, niż kiedykolwiek wcześniej. O świecie, w jakim przyszło nam żyć wiemy bardzo wiele, niekiedy wydaje nam się, że wszystko, jednak jednocześnie zatraciliśmy umiejętność zajęcia się własną osobą, przestaliśmy dążyć do odkrywania kolejnych aspektów własnej osobowości. Stojąc przed lustrem często patrzymy bezradnie na własną twarz i pytamy: Jak się naprawdę czujesz?; lub, co nawet ważniejsze: I co dalej? Czy ciemne cienie pod oczami są tylko świadectwem długiej nocy, czy też skrywa się za nimi coś poważniejszego? Wprawdzie rejestrujemy sygnał, jako taki, jednak nie pozwalamy sobie tracić czasu na przemyślenia i poszukanie przyczyn.
   Powinniśmy zatem mieć świadomość, że wszystko wypisane jest na twarzy. Musimy jedynie zdobyć się na wolę i powagę - a przede wszystkim na odwagę - by zmierzyć się z pojawiającymi się na niej znakami.
  Człowiekowi, który naprawdę poznał siebie samego udaje się z reguły w bardziej sensowny i zadowalający sposób ukształtować swe stosunki z kolegami, czy partnerem, ponadto jest w stanie lepiej wczuć się w innych ludzi i wykazać więcej zrozumienia dla ich problemów.
   Za pomocą tej książki chcę Czytelnikom umożliwić poznanie dalekowschodniej sztuki czytania z twarzy, przy czym świadomie ograniczam się do aspektów mających znaczenie w zachodnim kręgu kulturowym.    Jednocześnie chcę bardzo wyraźnie zaakcentować: nikt nie powinien traktować zamieszczonych w tej książce wykładni jako nieuchronnego, nieuniknionego losu, w sensie fatalistycznego kismet. Każdy człowiek ponosi za siebie odpowiedzialność. Wprawdzie możliwe do rozpoznania na podstawie rysów twarzy cechy charakteru są ustalone, jednak najczęściej można mówić jedynie o pewnych skłonnościach.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Chi An Kuei

 • Tytuł oryginału: 

  Die Kunst in Gesichtern zu lesen

 • Liczba stron: 

  191

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-87777-55-2

 • Tłumacz: 

  Dariusz Łużnik

 • Rok wydania: 

  1999

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...