Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87025-92-2
Autor: Colin P. Sisson
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788387025922
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Twoje prawo do bogactwa

   To prawda, że większość bogatych ludzi pochodzi z bogatych rodzin, a biedni ludzie najczęściej pochodzą z rodzin biednych. Ja wychowałem się w biednej rodzinie i przez pierwsze 35 lat mojego życia ciężko pracowałem, ale i tak nigdy nie miałem wystarczająco dużo. Jak większość ludzi, chciałem stać się bogaty. Jednak niezależnie od tego, jak bardzo się starałem, ile przeczytałem książek o tym, jak stać się bogatym, na ilu seminariach byłem, dostatek, którego szukałem, ciągle mnie omijał.
   Kiedy odkryłem Integrację Oddechem i przystąpiłem do jej praktykowania, moje myśli, uczucia oraz zachowania zaczęły się w naturalny sposób zmieniać i zacząłem - choć z początku powoli - przyciągać pieniądze.
   Wpadłem na pomysł, by przeprowadzić wywiad z kilkoma bogatymi ludźmi z mojego miasta. Napisałem do dziesięciu z nich, zapraszając ich, by zjedli ze mną obiad w najdroższej restauracji w mieście i odpowiedzieli na kilka pytań, ponieważ, jak utrzymywałem, przeprowadzam badanie na temat sukcesu. Ku mojej wielkiej radości trzech z nich odpowiedziało. Poszedłem na obiad z każdym z nich osobno. Z początku był to dla mnie horror, ponieważ kiedy zaczęli zamawiać homary i najdroższe wina w lokalu, liczyłem, jak moje skromne oszczędności błyskawicznie topnieją. Ja zadowoliłem się kawą i herbatnikiem. Kiedy mnie o to pytali, wyjaśniłem, że jestem na specjalnej diecie, co było prawdą - na diecie głodowej, w porównaniu z nimi.
    Moje początkowe lęki zniknęły, kiedy zaczęliśmy rozmawiać. Każdy z nich hojnie dzielił się ze mną swoją wiedzą i potwierdzał to, co powoli zaczynałem rozumieć dzięki swojej pracy wewnętrznej.
   Każdy z nich dał mi inną odpowiedź, ale później zdałem sobie sprawę, że wszystkie sprowadzają się do tego samego. Stan świadomości był dużo ważniejszy niż możliwości czy okoliczności. To była dla mnie dobra wiadomość, ponieważ przez większość swojego życia byłem bez grosza. Sztuka polegała na tym, żeby zmienić swoją świadomość, zamiast koncentrować się na możliwościach i okolicznościach zewnętrznych. Stanowiło to duże wyzwanie, ponieważ miałem za sobą całe lata doświadczeń, programów mentalnych, przekonań i uwarunkowań, które dowodziły, jak trudno jest osiągnąć sukces. To one, w połączeniu z przeświadczeniem, że sukces może być mierzony tylko osiągnięciami, nagrodami i stanem posiadania w świecie zewnętrznym, sprawiły, że pozostawałem wśród biedaków.
    Podjąłem ryzyko i zdecydowałem się zupełnie zmienić swoje życie i spróbować czegoś nowego. Skoncentrowałem się na odkrywaniu mojego świata wewnętrznego poprzez medytację, samoobserwację i oddychanie w taki sposób, jak uczy Integracja Oddechem. Nagle odkryłem zupełnie nowy wszechświat. Moja świadomość zaczęła się z wolna poszerzać. Mój świat zewnętrzny niewiele się zmienił oprócz tego, że moje dochody nieznacznie wzrosły. A potem, po upływie kilku miesięcy, zaczęły się pojawiać, często w niespodziewany sposób, różne możliwości i twórcze pomysły. Zacząłem postępować zgodnie z nimi i przybywało mi także pieniędzy, zupełnie jakby pochodziły znikąd. Ale najlepsze było to, że w moim życiu kumulowało się więcej miłości, szczęścia i wolności. Przydarzyły mi się piękne nowe związki z ludźmi, a relacje z rodziną znacznie się poprawiły. I otworzył się przede mną cały nowy świat. Stałem się kreatywny. Otworzyłem mały biznes, a w wolnym czasie zacząłem pisać. Doprowadziło to do opublikowania siedmiu książek. Mały biznes rozwinął się w większy biznes w czterech krajach, z mnóstwem radości po drodze.
   Przez następne cztery lata wcielałem w życie to, czego nauczyłem się od tamtych trzech dystyngowanych dżentelmenów, i wypracowałem praktyczny system, który może praktykować każdy, niezależnie od tego, w jakiej rodzinie się urodził. Jest to system najprostszy z prostych. Jednak chociaż jest prosty, nie znaczy, że jest łatwy. Następne strony tej książki mogą zmienić całe twoje życie. Ale przedstawione tu zasady musisz zastosować w praktyce. To nie zadziała bez twojego zaangażowania.
   Przez wiele lat prowadzenia seminariów „Twoje Prawo do Bogactwa” zauważyłem, że prawie wszyscy ludzie chcą osiągnąć sukces i stać się bogaci. Ale tylko niewielki procent z nich jest gotowy poświęcić czas i wytrwale, z zaangażowaniem robić coś w tym kierunku. Większość chce, by ktoś to za nich zrobił. Dlatego gry losowe, w rodzaju lotto, cieszą się takim powodzeniem. Ludzie nie chcą się w pełni angażować, dlatego, jak podaje bank światowy, ludzie bogaci to zaledwie 5 procent całej populacji.
    Pierwszym krokiem do osiągnięcia bogactwa jest zrozumienie trzech prostych praw.
TRZY PRAWA

 • Prawo PRZYCIĄGANIA • ŹRÓDŁO
 • Prawo GROMADZENIA • PRZYCZYNA
 • Prawo WKŁADU • EFEKT


   Zrozumienie i zastosowanie tych trzech prostych praw naturalnych zapewnia sukces w osiąganiu obfitości. Każde prawo zawiera trzy proste zasady, które można łatwo opanować, co z kolei pozwoli nam głębiej zrozumieć każde z nich.
   Kiedy zrozumiemy te trzy prawa poprzez ich stosowanie, zobaczymy, że wszystkie są ze sobą połączone i nakładają się na siebie. W gruncie rzeczy wszystkie są częścią jednego głównego prawa - PRAWA OBFITOŚCI.
I właśnie o tym jest ta książka.

   Aby mieć pewność, że od początku dobrze się rozumiemy, przytoczę kilka definicji.

DEFINICJE

 • Bogactwo: Dostatek wszystkiego, co dana osoba ceni.
 • Obfitość: Posiadanie wszystkiego, co dana osoba ceni, z nadwyżką.
 • Świadomość: Stan pozostawania w kontakcie z tym, kim naprawdę jesteśmy.
 • Świadomość obfitości: Sposób, w jaki dana osoba postrzega i reaguje na swój świat wewnętrzny (fizyczny, emocjonalny, intelektualny), jak również na świat zewnętrzny (otoczenie i ludzi, którzy w nim są). Ograniczona percepcja sprawia, że ludzie opierają swoje życie i osiągnięcia na fałszywych wartościach (które czynią świat zewnętrzny ważniejszym od wewnętrznego). Świadomość obfitości jest rozumieniem działania świata wewnętrznego i wykorzystywaniem tej wiedzy do lepszego zrozumienia siebie.
 • Uważność: Proces obserwowania świadomości.
 • Pozytywne: Rozszerzająca się percepcja prowadząca do uważności.
 • Negatywne: Zawężająca się i ograniczająca percepcja prowadząca do ochrony siebie.

   Ważne jest, aby zrozumieć, że pozytywne nie jest lepsze od negatywnego, ponieważ każde z nich pokazuje nam inne aspekty nas samych. Przedkładając jedno nad drugie, osądzamy jedną część rzeczywistości jako lepszą od drugiej, co prowadzi do życia w dualizmie. Dualizm jest budowaniem fałszywych wartości i pobudzaniem lęku. Taką świadomość określa się „negatywną”. Tak więc negatywność jest rezultatem osądzania jednej strony życia jako złej.
   Regularne praktykowanie zasad wyłożonych w tej książce ukazało wiele nowych wymiarów tysiącom ludzi, którzy przeczytali Twoje prawo do bogactwa. Tak samo może być w twoim przypadku.
   Regularne ćwiczenie każdej nowej umiejętności jest konieczne aby osiągnąć mistrzostwo. Praca z tymi trzema prawami dostarczy ci wiele radości, a rezultaty hojnie wynagrodzą poświęcony na nią czas.
    Budda powiedział: „Nie ma drogi do szczęścia. Szczęściem jest droga”. Możesz zastosować tę samą zasadę do koncepcji zawartych w tej książce. Nie ma drogi do sukcesu. Sukcesem jest droga. Inaczej mówiąc: nie możesz mierzyć sukcesu tym, co posiadasz lub co osiągnąłeś. Sukces jest tu i teraz i sukcesem jest to, jak bardzo świadomy jesteś w danym momencie. Sukces nie jest nagrodą zdobytą dzięki podróży, to sama podróż.
   Kiedy zastosujesz te zasady w praktyce, twoje życie wypełni się obfitością i odwagą, stanie się spójne. Poznasz znaczenie SWOJEGO PRAWA DO BOGACTWA. To, co znajduje się na następnych stronach, to był (i nadal jest) mój plan, dzięki któremu zdobyłem swój majątek, ale co najważniejsze, stał się on moim biletem do miłości, radości i wolności.
   Witam na pokładzie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Colin P. Sisson

 • Tytuł oryginału: 

  Your Right To Riches

 • Liczba stron: 

  248

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-87025-92-2

 • Tłumacz: 

  Kaja Doroszewska

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...