Umysł Stworzył Materię
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7191-967-1
Autor: Fred Alan Wolf
EAN: 9788371919671
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Umysł stworzył materię

Ta książka i opowieść o Tobie

   W Umysł który stworzył materię zbadamy, w jaki sposób umysł „wchodzi" w ciało na poziomie komórkowym, molekularnym i neuronowo-molekularnym, a następnie zostaje tak uwikłany w owych połączeniach, że niemalże - choć nie do końca - utożsamia się z ciałem.    To, że umysł niejasno wyczuwa siebie jako istność niezależną od ciała, zapewni nam wgląd w funkcjonalne powiązanie ciała i umysłu jako elementów alchemicznego laboratorium. Jak żadne inne laboratorium, jakie możemy w życiu poznać, alchemiczne laboratorium w naturalny sposób pojawia się w świecie naszych snów oraz nieświadomych impulsów. W owym laboratorium uczymy się rozwijać magiczną, ale zawsze ruchomą granicę zwaną realne / wyobrażone, która dzieli jedność ciała-umysłu na odrębne byty. Te z kolei jawią nam się jako wyobrażenia innych ciał w otaczającym je realnym świecie.
    Następnie nauczymy się, jak przeprowadzać eksperymenty na pograniczu realnego / wyobrażonego. Ich rezultaty przyniosą nam nowe informacje oraz otworzą przed nami możliwości istotnych transformacji. Doświadczymy, jak informacje te zaczną przenikać do naszych snów oraz, co chyba ważniejsze, dadzą się odczuć w naszych myślach na jawie. A to z kolei powiedzie nas ku nowej wizji życia i czasu. Zobaczymy, jak nasze mózgi działają jako maszyny czasowe, sięgając do przyszłości po informacje oraz do przeszłości, aby potwierdzić ważność tych danych. Przyjrzymy się temu, jak w wyniku owego transferu informacji (przyszłość - do - teraźniejszości - do - przeszłości - do - teraźniejszości) rodzi się znaczenie, i w jaki sposób owo znaczenie zmienia to, w co wierzymy i czego doświadczamy - w postaci zewnętrznego, materialnego świata - zarówno na poziomie indywidualnym jak i globalnym. Ostatecznie zakończymy naszą podróż nową wizją umysłu, ciała, ducha i duszy oraz nowego alchemicznego zrozumienia sposobu, w jaki świadomie odwołując się do mocy celu, tworzenia i transformacji drzemiących w każdym z nas, możemy uświadamiać sobie głębokie znaczenie naszego codziennego życia.
    Krótko mówiąc, celem książki Umysł stworzył materię jest ukazanie, że w naszych umysłach i ciałach ukryta jest wspaniała opowieść zawierająca elementy dramatu, wzniosłości, humoru, inteligencji, fantazji i faktu. Jest to, ni mniej ni więcej, opowieść całego wszechświata o procesie jego stworzenia, transformacji i ostatecznym celu. Podczas gdy większość innych opowieści wymaga obecności dwóch oddzielonych bytów: opowiadającego i słuchacza, w twojej opowieści słuchacz i opowiadający sąjednym. Zobaczysz, drogi czytelniku, że sposób, w jaki opowiadasz sobie tę historię - historię, która mówi także o tobie - wskazuje niedwuznacznie, że bez ciebie nie byłoby wszechświata?Spróbujmy zrozumieć, jak owa historia o tobie rozwija się w panoramę wszech-świata, a właściwie twojego-świata, co z kolei poprowadzi nas do ostatecznego celu tej książki: uchwycenia świętego procesu transmutacji umysłu w materię.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Fred Alan Wolf

 • Tytuł oryginału: 

  Mind into Matter: A New Alchemy of Science and Spirit

 • Liczba stron: 

  205

 • Wymiary: 

  125x95

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7191-967-1

 • Tłumacz: 

  Marek Oziewicz

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...