Wolność Przewodnik Dla Robotów
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61050-24-7
Autor: David Icke
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Biogeneza

Wprowadzenie do książki

Wolność Przewodnik Dla Robotów

   Jak ktoś kiedyś powiedział, na świecie są trzy rodzaje ludzi: garstka tych, którzy wcielają pomysły w życie, większa grupa osób obserwujących, jak pomysły są urzeczywistniane, oraz reszta, która biega dookoła i pyta, co się dzieje. Ludziom odmawia się prawdy, bo mogłaby ich wyzwolić. Zamiast tego, władcy imperiów religijnych, naukowych, politycznych i ekonomicznych (ten sam stan umysłu, inny strój) przedstawiają nam swoją wersję prawdy nakazującą nam wierzyć w to, co nam wmawiają. Mówiąc szczerze, ludzkość nigdy zbyt gorliwie nie domagała się prawdy. Wykształciliśmy leniwe umysły. Nie bez powodu słowo „ignorancja” pochodzi od „ignorować”: ignorujemy tak wiele, że sami stajemy się ignorantami.
    Gdy udało się już ukierunkować jedno pokolenie, by myślało zgodnie z narzuconymi wymaganiami, łatwiej jest kształtować następne. Mamy teraz rodziców zaprogramowanych do nieświadomej pracy na rzecz narzuconych idei, i kształtujących swoje dzieci, by zaakceptowały ich poglądy. Rodzice ci nie robią tego, ponieważ są złymi ludźmi. Robią tak z autentycznej troski o swoich potomków, ale efekt jest taki sam: jedno zaprogramowane pokolenie pomaga zaprogramować następne, gdyż nie szanuje się prawa do samodzielnego myślenia. Każde pokolenie ma prawo postrzegać życie na swój sposób, a nie zgodnie z wizją rodziców, nauczycieli czy prezenterów wiadomości. Niestety, ludzie przyjmują informacje bez zastanowienia. Nie zadają najbardziej elementarnych pytań: dlaczego? Dlaczego robimy to w ten sposób? Dlaczego wierzymy w to czy w tamto? Pytanie „dlaczego” jest silą sprawczą ewolucji.

   Jeśli chcesz być wolny, przestań żyć w kłamstwie. Przestań zaprzeczać samemu sobie. Jesteś niepowtarzalną częścią wszelkiego istnienia, sumą wszystkich unikalnych doświadczeń od momentu narodzin. Nadeszła chwila radości. W całym wszechświecie nie ma nikogo takiego jak ty. Jesteś wyjątkowy, tak jak każdy z nas jest wyjątkowy. Ale zamiast cieszyć się i być z tego powodu dumnymi, pogrążamy się w strachu. O mój Boże.!
   Ponieważ boimy się być sobą, czujemy się niezręcznie za każdym razem, gdy ktoś z naszego otoczenia decyduje się opuścić Strefę Bezproblemową i wyrażać swoją indywidualność. Dążenie takich ludzi do mentalnej i emocjonalnej wolności mówi wiele o nas oraz o naszym własnym mentalnym i emocjonalnym więzieniu. Ludzie tego nie lubią i reagują zgodnie z odczuciami. „Jest szalony” lub „Jest złą kobietą” to standardowe reakcje na takie osoby, lament stada mającego do czynienia z jednostką ukierunkowaną na bycie sobą, nie zaś zaprogramowanym klonem. A wiecie, co naprawdę ludzie mają na myśli, mówiąc „szalony” czy „zły”? Naprawdę myślą „inny”.

   Dopóki nie zaczniemy szanować prawa naszego i innych ludzi do bycia odmiennymi, dokonywania własnych wyborów i świadomego tworzenia własnej rzeczywistości wolnej od ograniczeń i nacisków, pozostaniemy w więzieniu, które sami sobie zbudowaliśmy. Wciąż będziemy jednocześnie strażnikami i więźniami. A garstka ludzi z wyjątkowo nieprzyjemnym planem pracy wciąż będzie rządzić światem. Wybór, jak zwykle jest w naszych rękach. Możemy zaakceptować więzienie lub wyjść ku wolności. A wolność jest tylko o jedną myśl stąd.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  David Icke

 • Tytuł oryginału: 

  I Am Me I Am Free: The Robots' Guide to Freedom

 • Liczba stron: 

  226

 • Wymiary: 

  150x212

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-61050-24-7

 • Tłumacz: 

  Ewa Androsiuk

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...