Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60170-71-7
Autor: Peter Gotzsche
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Purana

Wprowadzenie do książki

Zabójcze lekarstwa

Zabójcze lekarstwa i zorganizowana przestępczość, czyli jak koncerny farmaceutyczne niszczą opiekę zdrowotną

   Epidemie, które dręczą nasze czasy, zostały stworzone przez człowieka. Pierwsza to tytoń, a druga - przepisywane nam przez lekarzy, śmiertelnie niebezpieczne leki. Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w   Europie leki są trzecią najczęstszą przyczyną śmierci-po chorobach serca i nowotworach.
  W książce, Zabójcze lekarstwa, postaram się wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje i co możemy z tym zrobić. Jeśli zgony spowodowane przyjmowaniem lekarstw traktowano by tak samo, jak te wywołane chorobami zakaźnymi, kardiologicznymi czy rakiem wynikającym z zanieczyszczenia środowiska, niezliczone grupy praw pacjentów zbierałyby pieniądze, by walczyć z nimi i podejmowały w tym celu szeroko zakrojone inicjatywy polityczne. Bardzo ciężko zrozumieć więc fakt, że tylko dlatego, iż chodzi tu o leki, nikt nie próbuje rozwiązać problemu.
  Przemysł tytoniowy i farmaceutyczny mają ze sobą wiele wspólnego, a odrażający brak szacunku dla ludzkiego życia jest w ich przypadku moralną normą.

   Głównym powodem zażywania dziś tylu lekarstw jest to, że firmy farmaceutyczne nie sprzedają nam leków, lecz kłamstwa na temat ich działania. We wszystkich prześledzonych przeze mnie przypadkach producenci nie byli w stanie obronić własnych tez, a mimo to nadal okłamywali swoich klientów. To właśnie dlatego leki tak bardzo różnią się od innych reklamowanych produktów. Jeśli bowiem chcemy kupić sobie samochód lub dom, jesteśmy w stanie ocenić, czy składana nam oferta jest atrakcyjna czy nie. W przypadku lekarstw nie mamy tego komfortu. Nasza wiedza o lekach opiera się niemal wyłącznie na przekazie płynącym do nas ze strony firm i lekarzy.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Peter Gotzsche

 • Tytuł oryginału: 

  Deadly Medicines and Organised Crime: How big pharma has corrupted healthcare

 • Liczba stron: 

  496

 • Wymiary: 

  155x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60170-71-7

 • Tłumacz: 

  Krzysztof Światły

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...