Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-0668-9
Autor: Joe Vitale
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Sensus

Wprowadzenie do książki

Zagubiony podręcznik życia

   Jak rzadko zdarza nam się odkryć książkę, w której można znaleźć same rozsądne pomysły, a każde słowo jest praw-dziwę! Tak właśnie pomyślałem, gdy przeczytałem nową książkę Joego Vitalego pod tytułem     Podręcznik życia. Znajdź swoje miejsce na Ziemi. Jestem przekonany, że Ty również poczujesz głęboką wdzięczność do Joego, gdy weźmiesz sobie do serca wspaniałą, głęboką wiedzę zawartą w tej książce. Na każdej stronie znajdziesz cenne wskazówki, które będziesz chciał wprowadzić w życie.
    Jedną z obietnic, które złożyłem sobie i wszechświatu, gdy zacząłem pisać książki, było to, że nigdy nie będę pisał o technikach czy regułach, których sam nie sprawdziłem w praktyce i których użyteczności nie mogę osobiście potwierdzić. Najwyraźniej taką samą przysięgę złożył sobie Joe Vitale, pisząc Podręcznik życia. Znajdź swoje miejsce na Ziemi. Według mnie jest ona szczególnie ważna w dzisiejszym świecie opanowanym przez media, w którym wielu bzdurom przypisuje się miano prawdy. Około trzydzieści lat temu, gdy pracowałem nad doktoratem w Poradnictwie psychologicznym na Uniwersytecie Stanford, przeżyłem ogromne rozczarowanie, spotykając się z kolejnymi ekspertami, którzy nie mieli osobistego doświadczenia w stosowaniu metod, które zalecali. Zazwyczaj usprawiedliwiali się tym, że to jest niezbędne dla zachowania klinicznego obiektywizmu. Ich komunikat był zawsze taki sam: „Rób to, co mówię, a nie to, co robię”. Wiedza, którą dzieli się z nami Joe w tej książce, reprezentuje całkowicie odmienne spektrum poglądów. Na szczęście nie ma tu żadnego klinicznego obiektywizmu. Jest destylowana praktyczna wiedza zaczerpnięta od osób, które żyją na linii frontu, pomagając prawdziwym ludziom rozwiązywać ich prawdziwe problemy..
    Czytając myśli zawarte w tej książce nieraz wykrzykiwałem: „Dokładnie to samo mówiłem moim klientom podczas terapii!”. W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat ja i moja żona pomogliśmy ponad 20 000 osób i prawie 4 tysiącom par. W trakcie tych terapii poznaliśmy wiele prawd i cennych wskazówek, które znalazłem w książce Joego. Niektóre prawdy odkryliśmy w bolesny sposób, robiąc na początku coś całkowicie odwrotnego, dlatego mam nadzieję, że ta książka zaoszczędzi czytelnikom bólu, który zawsze towarzyszy metodzie uczenia się na własnych błędach..
    Jeden z moich wczesnych bohaterów, Buckminister Fuller, wysoko cenił popełnianie błędów. Mówił, że dlatego pozostał bardzo kreatywny do końca swojego długiego życia, że popełnił więcej błędów niż jakakolwiek osoba, którą spotkał. Gdybyś jednak zapoznał się bliżej z podejściem Bucky’ego do popełniania błędów, przekonałbyś się, że nawet on nie wierzył w ich istnienie. To, co nazywał błędami, w rzeczywistości było lekcjami życia, z których mógł wyciągać cenne nauki. To właśnie nasza gotowość do nauki sprawia, że nie musimy wciąż na nowo powtarzać tych życiowych lekcji. Bucky poradziłby Ci, żebyś zwiększył tę gotowość do nauki, dzięki czemu zaczniesz popełniać błędy o coraz lepszej jakości..
     Z treści tego podręcznika można łatwo wywnioskować, że Joe wiele się nauczył w swoim życiu. Opowiada o tej wiedzy z ogromną prostotą, tak aby każdy czytelnik mógł natychmiast wdrożyć nowe zasady w życie.    Oprócz tego czytanie tej książki jest naprawdę przyjemne. Jako osoba, która dostaje rocznie kilkaset książek z prośbą o wyrażenie słów uznania (przy czym na 99 procent z tych próśb muszę odpowiedzieć „nie"), doceniam fakt, że głębokie mądrości zawarte w książce są wyrażone w zabawny i przystępny sposób. Podsumowując, Podręcznik życia. Znajdź swoje miejsce na Ziemi to mądra, przydatna i zabawna książka, którą z entuzjazmem polecam każdemu, kto pragnie głębiej i w bogatszy sposób doświadczać życia..
— dr Gay Hendricks, autor książek Conscious Living, The Corporate Mystic oraz Conscious Loving.
.
   Wiele lat temu — może dwadzieścia — znalazłem ręcznie szytą książkę z Florencji. Składała się ona głównie z pustych kartek zrobionych z ręcznie wykonanego papieru, zamkniętych jasnobrązowej okładce z prawdziwej skóry. Był to jeden z rzadkich antyków, który mógł służyć Leonardowi da Vinci albo Michałowi Aniołowi za szkicownik. A może korzystał z niego stary, mądry czarodziej do notowania swoich przemyśleń na temat tego, jak funkcjonuje wszechświat.
    Spisywanie notatek, które umieściłem w tej magicznej książeczce zabrało mi wiele lat. Nie są to typowe wpisy do pamiętnika, a raczej uwagi, odkrycia na temat tego, jak żyć. W notatkach tych zawarłem wiedzę, którą zdobywałem na kolejnych etapach mojego życia. Niektóre z tych przemyśleń i odkryć zostały umieszczone w jednej z moich poprzednich książek, Moc Przyciągania. 5 prostych kroków do zdobycia bogactwa (lub czegokolwiek innego.
   Jednak w tamtej książce nie ujawniłem wszystkich sekretów, ponieważ uważałem, że pod wieloma względami mogą one podziałać przytłaczająco na czytelnika, który przecież chce nie tylko je zrozumieć, ale również wprowadzić w życie. Ponadto nie byłem pewny, czy potrafię w pełni wyjaśnić bardziej złożone koncepcje. Dlatego wiele notatek zachowałem dla siebie.
   Nigdy nie zamierzałem opublikować tego materiału. W przeciwnym razie spisywałbym swoje przemyślenia na komputerze, a nie na kartkach, a jeśli nawet, to zadbałbym o ładniejszy styl pisma. Ale takie właśnie jest życie. Nigdy nie wiadomo, co na nas czeka za następnym zakrętem. To, co wykonujesz dzisiaj z myślą, że robisz to tylko dla siebie, może stać się czymś, co ludzie kupują, czytają i do czego się odwołują, aby zmienić swoje życie.
   A zatem — oto przemyślenia mężczyzny w średnim wieku (mam nadzieję, że to jest mój wiek średni). Muszę jeszcze wiele się nauczyć (być może za jakiś czas nowo nabyta wiedza zostanie przekształcona w drugi tom tej książki). Mam nadzieję, że wskazówki, które umieściłem w tym podręczniku pozwolą Ci oszczędzić trochę czasu i energii przy rozwiązywaniu codziennych problemów.
Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wiem jeszcze wszystkiego (tak, mnie również to dziwi), dlatego poprosiłem kilku ludzi, żeby podzielili się ze mną wiedzą, którą wynieśli z własnych lekcji życia. Ich wskazówki przewijają się przez tę książkę.
Miłego czytania.

— dr Joe Vitale

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joe Vitale

 • Tytuł oryginału: 

  Life's Missing Instruction Manual , The Guidebook You Should Have Been Given at Birth

 • Liczba stron: 

  216

 • Wymiary: 

  145x200

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-0668-9

 • Tłumacz: 

  Joanna Sugiero

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...