Wczytuję dane...
KOD: 978-83-89624-49-9
Autor: Sandra Cabot
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Mada

Wprowadzenie do książki

Zdrowa wątroba zdrowe jelita

   Nie każdy chce stosować ośmiotygodniowy plan żywieniowy zamieszczony w mojej książce Dieta oczyszczająca wątrobę i nie musi być bardzo zainteresowany fizjologią tego narządu.
    Niniejsza książka, mówiąca o wątrobie i jelitach, jest prosta i łatwo stosować zamieszczone w niej zalecenia. Zawiera istotne wskazówki gwarantujące posiadanie zdrowej wątroby i układu pokarmowego oraz obszerny zestaw przepisów kulinarnych na potrawy sprzyjające wątrobie, które można też zmieniać i modyfikować dla większej różnorodności. Z licznego zbioru przepisów zamieszczonego w książce Zdrowa wątroba zdrowe jelita można wybierać przepisy na potrawy, na jakie ma się właśnie ochotę, dzięki czemu nikt nie będzie ani głodny, ani znudzony jadaniem monotonnych posiłków. Przepisy te można stosować, przyrządzając pożywienie dla całej rodziny, ponieważ są prawidłowo ułożone i potrawy według nich przygotowane zawierają wszystkie konieczne składniki pokarmowe. Jeżeli mąż i dzieci jakiejś czytelniczki domagają się pokarmów, które nie zostały w tej książce uwzględnione, można je podać jako dodatki do potraw przyrządzonych według naszych przepisów. Jeżeli na przykład jakiś mężczyzna ma ochotę na kawałek bekonu, chrupiącej skórki wieprzowej, jakiejś wędliny lub kawałek sera, bez czego nie może żyć, dla świętego spokoju mogą one pojawić się na stole. Po prostu trzeba je podać jako dodatek do zdrowego dania przyrządzonego według przepisu obecnego w tej książce, dzięki czemu mężczyzna będzie mieć przychylniejsze nastawienie wobec zmian domowego jadłospisu na zdrowszy dla wątroby. To samo dotyczy dzieci. Proszę pamiętać, że Rzymu nie zbudowano w jeden dzień i zmiana nawyków żywieniowych wymaga czasu. Przepisy zawarte w tej książce nadają się dla dzieci, kobiet karmiących piersią i cukrzyków typu II (insulinoniezależnych), czyli tych, u których cukrzyca pojawiła się w wieku dojrzałym. Cukrzycy typu I oraz osoby w ostrej fazie choroby nerek lub wątroby wymagają szczególnych zaleceń pokarmowych i powinni pozostawać pod opieką profesjonalnego dietetyka. Kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą wymagać zażywania preparatów żelaza, wapnia i kwasu foliowego bez względu na to, jaką dietę stosują.
   Współpracuję z błyskotliwą autorką przepisów kulinarnych, panią Audrey Tea, której talent kulinarny w połączeniu z moim know-how na temat wątroby zaowocował największym zbiorem pysznych przepisów. Potrawy przyrządzone według nich uszczęśliwiają kubki smakowe oraz zapewniają jasny i klarowny umysł. To bardzo ważne, ponieważ jeżeli ośrodek przyjemności mieszczący się w mózgu nie jest usatysfakcjonowany, to czytelnicy, jak i ja sama, dobrze wiemy, że dbanie o wątrobę i układ pokarmowy na dłuższą metę nie będzie możliwe. Wątroba jest warta czułej i troskliwej opieki każdego dnia, a ponieważ jest najważniejszym narządem ludzkiego ciała, nigdy nie wolno jej zaniedbywać.
   Niektórzy nie wierzą, że dieta oczyszczająca wątrobę może być skuteczna w ich przypadku i ci czytają tylko mniejszą lub większą część mojej książki, ale nigdy nie decydują się zastosować tej diety. Być może nie chcą stosować ośmiotygodniowego planu żywieniowego lub myślą, że jest to zbyt trudne. Ale w rzeczywistości to wcale nie jest trudne; należy po prostu przestrzegać istotnych zasad podanych na stronach 31-43 tej książki i wykorzystać jako wytyczne podane w niej przepisy. Zaręczam, że okaże się to zupełnie łatwe i wywoła zdumienie!
   Jeżeli ktoś cierpi z powodu miernego zdrowia, chorób układu pokarmowego lub wątroby, powinien bardzo ściśle stosować zalecany sposób odżywiania się przez sześć miesięcy, aby móc się przekonać, że ta metoda jest skuteczna. Trzeba po prostu wypróbować tę dietę i mieć własne doświadczenie. Jeżeli zadziała właściwie, osoba, która ją zastosuje, poczuje się o wiele lepiej i o wiele lepiej będzie wyglądać, co powinno sprawić, że nie zechce powrócić do starego sposobu odżywiania się i dawnego złego samopoczucia. Mój plan żywieniowy stanie się stylem życia i sposobem na optymalny, nietoksyczny stan zdrowia, jednak bez konieczności rezygnacji z przyjemności jadania pysznych potraw ani też przymusu stosowania drakońskiej dyscypliny.
   Od czasu do czasu trafia się ktoś, kto nie zrozumie mojej teorii na temat wątroby; na przykład jeden z moich czytelników był przekonany, że oczyszczenie wątroby nie jest możliwe, ponieważ jest to nienaukowe! Regularne oczyszczanie wątroby jest bardzo istotne, ponieważ narząd ten - jak każdy filtr - może zostać zablokowany nadmiarem produktów odpadowych. Proszę sobie uświadomić, co się dzieje, jeżeli w odpowiednim czasie nie oczyści się filtrów w kuchni, kosiarce do trawy, pompie basenowej czy w samochodzie. Byłoby świetnie, gdyby wątrobę można było codziennie wyjąć i oczyścić wodą i mydłem!    Oczywiście nie jest to możliwe, więc trzeba zastosować inne metody.
   Odkryłam, że skuteczną metodą oczyszczenia filtru wątrobowego jest jadanie określonych pokarmów oraz stosowanie naturalnych suplementów i toników wątrobowych. Spożywając produkty znajdujące się na liście zakupów zamieszczonej w książce Zdrowa wątroba zdrowe jelita oraz potraw przygotowanych według przepisów tu obecnych, dostarcza się wątrobie składników pokarmowych, dzięki którym filtr wątrobowy pozostanie zdrowy oraz będzie wspomagać detoksykację, jaka zachodzi w komórkach tego narządu.
   Do tych składników pokarmowych należą substancje o właściwościach przeciwutleniających, zwane też antyoksydantami, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, niezbędne aminokwasy, enzymy, związki pochodzenia roślinnego o właściwościach anybiotykowych i wiele innych substancji roślinnych, zwanych ogólnie fitozwiązkami. Te składniki pokarmowe mają również działanie przeciwnowotworowe i wspomagaj ą układ immunologiczny.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Sandra Cabot

 • Tytuł oryginału: 

  The Healthy Liver & Bowel Book

 • Liczba stron: 

  420

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-89624-49-9

 • Tłumacz: 

  Ewa K.Suskiewicz

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...