Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7746-279-9
Autor: Melissa Hartwig, Dallas Hartwig
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788377462799
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Laurum

Wprowadzenie do książki

Zdrowie zaczyna się od jedzenia

W 30 dni zmień swoje życie w nieoczekiwany sposób!

    O Dallasie i Melissie Hartwigach (oraz społeczności Całe 9) usłyszałem po raz pierwszy, słuchając wywiadu z nimi na kanale podcastowym Robba Wolfa Paleo Solution. Odwiedziłem następnie stronę internetową Całych 9 i zna-azłem skarb w postaci Całych 30, oryginalnego trzydziestodniowego programu żywieniowego Dallasa i Melissy. Zobaczyłem tam, w jaki sposób ten ?o części przewodnik dietetyczny, a po części coaching uczący samodzielności wpłynął na życie i zdrowie wielu ludzi.
   Prowadziłem wtedy rodzinną przychodnię medycyny integracyjnej na rerenach wiejskich. Od pierwszego dnia zdałem sobie sprawę z tego, że moi racjenci bardzo skorzystaliby na zmianie diety. Często konieczna byłaby całkowita zmiana.    Wiedziałem na podstawie własnego oraz zawodowego doświadczenia, że wiele z tych osób powinno zastosować zdrowy plan żywieniowy Dallasa i Melissy.
   Wydano kilkanaście dobrych książek na temat diety, które z czystym sumieniem polecałem. Zależało mi jednak na znalezieniu takiego źródła, które byłoby przystępne i ułatwiało realizację zadania każdemu choremu. Wiedziałem, że niektóre zalecenia diety mogą budzić niechęć, wydawać się niesmaczne i zbyt trudne do stosowania i że tylko ktoś niezwykle silnie zmotywowany utrzymałby dietę dzięki kupionej książce. Aby więc ułatwić pacjentom zmianę stylu życia, skopiowałem program Całe 30 ze strony internetowej i zacząłem wręczać odbitki pacjentom, którzy wymagali pomocy. Opuszczali oni mój gabinet z czterema kartkami w ręku, na których było zawarte wszystko, czego potrzebowali, na nowo zmotywowani zaleceniem programu, aby zacząć od razu.
   Na początku nie miałem zbyt dużej nadziei. Zmiany, o których wprowadzenie prosiłem, mogły być postrzegane jako radykalne, a nawet w niektórych przypadkach prawie niemożliwe. Ku mojemu zdziwieniu pacjenci zaczęli do mnie wracać i czuli się lepiej - często zdumiewająco lepiej. Udało im się! Dokonali rewolucyjnych zmian w sposobie jedzenia i osiągnęli zamierzone efekty.
   Prawie wszyscy schudli i donosili o zwiększonej energii i lepszym nastroju. Zaledwie po trzydziestu dniach stosowania programu chorzy mogli przerwać przyjmowanie leków regulujących ciśnienie. U pewnego chorego na cukrzycę wskaźnik hemoglobiny Ale (wskaźnik średniego stężenia glukozy we krwi w czasie czterech miesięcy) zmniejszył się o trzy punkty w trzy miesiące, co rzadko się zdarza przy stosowaniu leków doustnych. U innego chorego zapotrzebowanie na insulinę zmniejszyło się o 80%. Ustępowały objawy astmy i wysypki, przewlekłe choroby infekcyjne miały łagodniejszy przebieg, nasilenie przewlekłego bólu się zmniejszało, za to poprawiał się stan zdrowia i ogólny dobrostan pacjentów.
   Pewnego dnia moja sekretarka powiedziała, że dzwoniła Melissa Har-twig. „O rany - pomyślałem - odkryła, że wydrukowałem program Całe 30 z jej strony i rozdaję go pacjentom. Pewnie każe mi przestać tak robić”. Okazało się, że jeden z pacjentów, który odniósł ogromne korzyści z programu, dotarł do niej i dał jej do mnie kontakt. Ku mojej uldze Hartwigowie byli zachwyceni, że wykorzystuję ich materiały w swojej praktyce, i opowiedzieli mi o innych lekarzach, którzy mieli podobne doświadczenia ze swoimi pacjentami po wdrożeniu programu.
   To, co jemy, ma nie tylko znaczący wpływ na nasze zdrowie - co jest powszechnie niedocenianym faktem w dzisiejszej społeczności medycyny konwencjonalnej - ale również stanowi kamień milowy na drodze do bycia zdrowym. Spośród wszystkich narzędzi z mojego medycznego arsenału program Całe 30 jest na razie najpotężniejszy i najbardziej przydatny w leczeniu wielu chorób. Jest to potężne antidotum na przewlekłe choroby współczesnego społeczeństwa i może być używane zarówno jako środek zapobiegawczy, jak i metoda leczenia.
   Książka Zdrowie zaczyna się od jedzenia przeprowadzi cię przez cały program i poprowadzi nawet dalej, zagłębiając się w praktyczne zastosowanie zdrowego planu żywieniowego Hartwigów. Znajdziesz w niej wyjaśnienia, jak jeść w zrównoważony sposób, aby utrzymać zdrowie, dobrą kondycję i wydajność fizyczną przez całe życie. Mam nadzieję, że dzięki temu osiągniesz pełnię zdrowia i witalności, jak to się stało w przypadku moich pacjentów.

Luc Readinger, lekarz, styczeń 2012 r

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Melissa Hartwig, Dallas Hartwig

 • Tytuł oryginału: 

  It Starts with Food: Discover the Whole30 and Change Your Life in Unexpected Ways

 • Wymiary: 

  158x233

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7746-279-9

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...