Wprowadzenie do książki
Ziołolecznictwo dla dzieci
Nastawienie na terapię holistyczną oraz intensywne propagowanie profilaktyki schorzeń ogólnych jest szczególnie ważne w pediatrii, gdyż dziecko zawsze, od poczęcia, wymaga całościowego traktowania, a uchronienie go od schorzeń we wczesnym dzieciństwie ma podstawowe znaczenie dla jego późniejszego rozwoju.
Wykorzystując rośliny w pielęgnacji i leczeniu dziecka, rośliny zarówno lecznicze, jak i te używane w codziennym pożywieniu (według zasady Awicenny o „roślinach odżywczych, które są lekami i roślinach leczniczych, które służą jako pokarm”), szybciej można osiągnąć cel. To znaczy - wychować zdrowo dziecko.
Matka, dając życie dziecku, ma też bezpośredni, codzienny wpływ na ego rozwój. Ona też może najwcześniej zaobserwować wszelkie nieprawidłowości we wzrastaniu dziecka oraz początki schorzeń, i z pomocą lekarza korygować te niedomagania. Dbać o prawidłowe odżywianie dziecka oraz jego właściwą pielęgnację, wpływać na jego rozwój psychiczny i umysłowy, uczyć go i wychowywać, czyli być dla dziecka i lekarzem, i pielęgniarką, i nauczycielem - być po prostu Matką. Dlatego, chcąc chociaż w bardzo małej części dopomóc Matkom w ich ogromnej pracy wychowywania dziecka, Im książkę ię poświęcam.
Książka ta powstała z myślą o dobru dziecka. Naturalną koleją rzeczy została poddana ocenie merytorycznej, której dokonał prof. dr hab. Jan Pellar. Dzięki Jego wnikliwym uwagom książka zyskała na wartości. Serdecznie dziękuję Panu Profesorowi w imieniu swoim i Czytelników.
Autorka
Szczegóły
-
Autor:
Eliza Lamer Zarawska
-
Objętość:
128
-
Oprawa:
Miękka
-
Format:
145x205
-
ISBN:
978-83-7277-738-6
-
Rok wydania:
2015