Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7277-738-6
Autor: Eliza Lamer Zarawska
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788372777386
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Astrum

Wprowadzenie do książki

Ziołolecznictwo dla dzieci

  Nastawienie na terapię holistyczną oraz intensywne propagowanie profilaktyki schorzeń ogólnych jest szczególnie ważne w pediatrii, gdyż dziecko zawsze, od poczęcia, wymaga całościowego traktowania, a uchronienie go od schorzeń we wczesnym dzieciństwie ma podstawowe znaczenie dla jego późniejszego rozwoju.
   Wykorzystując rośliny w pielęgnacji i leczeniu dziecka, rośliny zarówno lecznicze, jak i te używane w codziennym pożywieniu (według zasady Awicenny o „roślinach odżywczych, które są lekami i roślinach leczniczych, które służą jako pokarm”), szybciej można osiągnąć cel. To znaczy - wychować zdrowo dziecko.
   Matka, dając życie dziecku, ma też bezpośredni, codzienny wpływ na ego rozwój. Ona też może najwcześniej zaobserwować wszelkie nieprawidłowości we wzrastaniu dziecka oraz początki schorzeń, i z pomocą lekarza korygować te niedomagania. Dbać o prawidłowe odżywianie dziecka oraz jego właściwą pielęgnację, wpływać na jego rozwój psychiczny i umysłowy, uczyć go i wychowywać, czyli być dla dziecka i lekarzem, i pielęgniarką, i nauczycielem - być po prostu Matką. Dlatego, chcąc chociaż w bardzo małej części dopomóc Matkom w ich ogromnej pracy wychowywania dziecka, Im książkę ię poświęcam.
   Książka ta powstała z myślą o dobru dziecka. Naturalną koleją rzeczy została poddana ocenie merytorycznej, której dokonał prof. dr hab. Jan Pellar. Dzięki Jego wnikliwym uwagom książka zyskała na wartości. Serdecznie dziękuję Panu Profesorowi w imieniu swoim i Czytelników.

Autorka

Szczegóły

 • Autor: 

  Eliza Lamer Zarawska

 • Objętość: 

  128

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-7277-738-6

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...