Nie Chrap Skuteczne Sposoby Na Zdrowy Sen
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7799-751-2
Autor: Wu Li
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Świat Książki

Wprowadzenie do książki

Nie chrap Skuteczne sposoby na zdrowy sen

   Człowiek, który chrapie, jest zazwyczaj postrzegany jako osoba dobrotliwa, której prawie nic nie jest w stanie zakłócić spokoju i wyprowadzić z równowagi. W końcu nocne odgłosy oddychania są bardzo różnorodne, od cichego pochrapywania przez głośne chrapanie przypominające dźwięk piły spalinowej aż po potężny ryk silnika odrzutowego. I chociaż wyklucza to partnera na pewien czas lub na całe życie ze wspólnej sypialni, to jednak te hałasy wydają się nie zakłócać spoczynku nocnego osoby, która chrapie sobie w najlepsze.
    Jednak to, co dla jednych może stanowić temat do żartów, dla osób, które chrapią, może być bardzo ryzykowne. Prace naukowe i badania przeprowadzone w laboratoriach snu wielokrotnie dowiodły bowiem, że chrapanie wpływa niekorzystnie na jakość snu, a także na stan zdrowia i układ nerwowy. Ludzie, którzy chrapią w nocy, rano wcale nie są wypoczęci, nawet jeśli niewzruszenie przespali - czy też raczej prze-chrapali - całą noc. Ich organizm nie jest w stanie odpowiednio się zregenerować, co może mieć poważne skutki dla układu odpornościowego oraz dla układu sercowo-naczyniowego. Istotną rolę odgrywają tu nie tylko problemy z oddychaniem i związany z tym niedobór tlenu, lecz także, co wykazały nowsze badania, intensywność dźwięków wydawanych w czasie chrapania.
   Szacuje się, że dziś dwie trzecie mężczyzn chrapie. W okresie przekwitania zaczyna też chrapać co druga kobieta - jest to związane z uwarunkowanymi hormonalnie zmianami zachodzącymi w tkankach. Dla osób, które chrapią, nocny spoczynek staje się prawdziwym stresem; osoby te pozbawiają się w ten sposób najważniejszej fazy odpoczynku.
   Bądź aktywny i walcz czynnie ze złodziejem snu numer 1. Na następnych stronach znajdziesz wiele cennych informacji na temat chrapania, czyli „ludowej choroby”, i tego, w jaki sposób możesz się odprężyć i zdrowo wypoczywać. Śpij smacznie!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Wu Li

 • Tytuł oryginału: 

  Das Anti-Schnarch-Buch: Wie Sie dem Schlafräuber ein Schnippchen schlagen

 • Liczba stron: 

  142

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7799-751-2

 • Tłumacz: 

  Maria Kaczorwska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...