Bogać Się Dziesięć Przykazań Zarabiania Pieniędzy
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-3399-9
Autor: Rabbi Daniel Lapin
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: One Press

Wprowadzenie do książki

Bogać się Dziesięć przykazań zarabiania pieniędzy

  Chcielibyśmy wierzyć w to, iż wszyscy rodzimy się z równymi szansami. Jednak nie ulega wątpliwości, że niektórzy z nas mają szczęście przyjść na świat w wolnym, dobrze prosperującym kraju, a inni nie. Niektórzy mają szczęście urodzić się pięknymi lub ze zdolnościami atletycznymi, a inni nie. Niezależnie od tego, jak wspaniałą istotą ludzką mogę być, z pewnością nie jestem kimś, kto zostanie następnym, po królowej Elżbiecie, monarchą w Wielkiej Brytanii. Bez względu na to, jak bardzo mogę kochać muzykę i jak wytrwale będę uczył się gry na pianinie, nigdy nie zostanę dyrygentem w Filharmonii Wiedeńskiej. Mój syn może lubić sport, jednak ze względu na ograniczenia genetyczne nigdy nie będzie mógł równać się z Michaelem Jordanem. Ograniczenia te nie skazują nikogo na życie bez władzy, muzyki, sportu, jednak należy zrozumieć, iż każdy z nas rodzi się z pewnymi uzdolnieniami w danych dziedzinach oraz brakami w innych.
   Ja miałem szczęście urodzić się w rodzinie, która traktuje Słowo Boże, czyli Torą, bardzo poważnie. Od wielu pokoleń moja rodzina poświęca się także badaniu i interpretowaniu tysięcy lat żydowskiej mądrości emanującej z ustnego przekazu Tory. Prawie cała cenna wiedza, jaką posiadam w zakresie ekonomii i finansów, pochodzi nie z moich naprawdę ograniczonych doświadczeń, lecz głównie z psychologicznej i socjologicznej analizy historii odnoszących sukcesy ludzi.
     Podwaliny trwających 3000 lat badań ujęte są w źródłach talmudycznych i kabalistycznych, które mogą być w pełni zrozumiałe jedynie w ich oryginalnych językach, aramejskim oraz hebrajskim, oraz w kontekście kulturowym. Składają się one na fundament mojego własnego systemu wartości. Jest to pryzmat, przez który widzę świat. Ma on silny wpływ zarówno na moje życie osobiste, jak i zawodowe; nigdy tego nie kryłem. Tora zawiera wiele odniesień do świata finansów. Mimo że pierwotnie zasady zawarte w Torze odnosiły się do narodu żydowskiego, to są one uniwersalne i prawdziwe dla każdego, bez względu na wyznanie. Zasady te stanowią rdzeń tej książki i są przydatne dla wszystkich, niezależnie od pochodzenia.
    Nie jestem w stanie uczynić Cię bogatym i sprawić, abyś znalazł się w czołówce listy najbogatszych ludzi świata. Oczywiście nie mogę wykluczyć, że tak się stanie, jednak naiwne byłoby zapewnianie Cię o tym, że po przeczytaniu tej książki osiągniesz nadzwyczajny sukces finansowy. Techniki opisane w tej książce naprowadzą Cię na właściwą drogę, potęgując szanse na pomyślność w interesach. Reszta zależy od Ciebie. Nie sądzę, abyś mógł pójść w ślady Billa Gatesa czy    Warrena Buffetta; są to wyjątkowe osoby, które rodzą się z wyjątkowym talentem we właściwym czasie, a zdarza się to niezwykle rzadko.
    Podobnie nie sądzę, aby ktokolwiek mógł zagwarantować dobrze zapowiadającemu się artyście, iż zostanie kolejnym Michałem Aniołem lub że zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych, jeśli będzie się stosował do danych zasad. Istnieją jednak pewne normy, kroki, które można przedsięwziąć, aby stać się lepszym artystą czy odnoszącym sukcesy politykiem. To samo odnosi się do pretendentów na triumfujących ludzi biznesu. Biorąc pod uwagę sporą liczbę Żydów znajdujących się każdego roku liście najbogatszych osób w Stanach Zjednoczonych magazynu „Forbes”, wydaje się, że naród ten rzeczywiście zna tajniki zdobywania majątku. Żydzi stanowią około dwóch procent populacji Stanów     Zjednoczonych, oznacza to, że na liście „Forbesa” powinno znajdować się nie więcej niż osiem osób pochodzenia żydowskiego, tymczasem, w zależności od roku, liczba ta wynosi od sześćdziesięciu do stu. Inne dane ukazują, że odsetek żydowskich rodzin z dochodem przekraczającym 75 tysięcy dolarów jest dwa razy większy niż gospodarstw domowych pochodzenia nieżydowskiego4. Mam zamiar zidentyfikować i przedstawić w tej książce sposoby zarabiania pieniędzy, jakie stosują odnoszący sukcesy Żydzi. Korzystanie z nich nie oznacza, że zainteresuje się Tobą magazyn „Forbes”, lecz z pewnością sprawi, że będziesz zarabiać więcej pieniędzy niż dotychczas.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Rabbi Daniel Lapin

 • Tytuł oryginału: 

  Thou Shall Prosper: Ten Commandments for Making Money

 • Liczba stron: 

  320

 • Wymiary: 

  158x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-3399-9

 • Tłumacz: 

  Małgorzata Wróblewska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...