Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87863-37-1
Autor: Robynne Chutkan
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Wydawca: Feeria

Pakiet książek

Dobre bakterie

Pakiet trzech książek Robynne Chutkan:

 • Dobre bakterie
 • Mikrobiom – zbiorcza nazwa trylionów żyjących w nas bakterii – to dziś jeden z najgorętszym tematów w medycynie. Czerpiąc z wyników najnowszych badań dr R. Chutkan pokazuje, że typowa zachodnia dieta oraz przesadnie sterylny styl życia pozbawia nas wsparcia ze strony dobrych bakterii jelitowych, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia, a naraża na rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych. Te zaburzenia równowagi mikrobiomu, powodowane naszymi niezdrowymi przyzwyczajeniami, wywołują lawinowy wzrost chorób autoimmunologicznych i przewlekłych.
  Na szczęście odpowiednie zmiany w codziennym trybie życia i odżywiania oraz mniejszy zapał w stosowaniu antybiotyków mogą odwrócić te procesy. Rozliczne skutki tego mogą nas zadziwić:
  Poprawa trawienia
  Złagodzenie lub usunięcie reakcji alergicznych
  Eliminacja trądziku, czyraków, opryszczki
  Odporność na przeziębienia
  Dobry nastrój
  Energia na co dzień
  Oprócz fascynującej wiedzy w książce znajdziemy m.in. praktyczne zalecenia dietetyczne, przestrogi przed szkodliwą obsesją na punkcie czystości oraz wskazania, jak chronić się przed nadmiarem antybiotyków, lecząc się z drobniejszych infekcji bez uciekania się do tych środków.
 • Zdrowa lekkość brzucha
 • Nieprzyjemne wzdęcia, dyskomfort, ciężkość, a czasem otyłość i zaparcia to dolegliwości, które chronicznie dokuczają milionom ludzi. Z powodów anatomicznych w szczególny sposób prześladują one kobiety. Jednocześnie tematy te należą do krępujących nawet w kontaktach z lekarzem, dlatego często cierpimy po cichu, tracąc przez to szansę na uzyskanie realnej pomocy.
 • Ulga dla brzucha
 • Począwszy od połykania powietrza po infekcje grzybiczne i inne przyczyny, każde wzdęcie ma jakiś powód. W niektórych sytuacjach wystarczają całkiem proste rozwiązania, na przykład zmiana leku przeciwkaszlowego, tak by nie zawierał kodeiny, drobne pobudzenie niedoczynnej tarczycy lub wykrycie uczulenia na soję, przez które wypełniasz się gazami. Inne są bardziej złożone, na przykład doprowadzenie do naprawy uszkodzonej błony jelitowej, która utraciła szczelność, przywrócenie równowagi gatunkowej bakterii jelitowych lub przyspieszenie pasażu treści przez ospałą okrężnicę. Kluczem do usunięcia wzdęć na dobre jest rozumienie różnorakich czynników, które składają się na spowodowanie tej dolegliwości, oraz dysponowanie zestawem integratywnych rozwiązań, które są w stanie zaradzić tych problemom.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Robynne Chutkan

 • Liczba stron: 

  330, 350, 256

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2016-2017

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...