Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7191-974-9
Autor: Noel Langley
EAN: 9788371919749
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
'

Wprowadzenie do książki Edgar Cayce o reinkarnacji

   Sześć książek, napisanych na temat Edgara Cayce''a, sprzedano w przeszło milionie egzemplarzy. W ponad dziesięciu innych książkach opisywano jego życie i zdolności paranormalne. Prezentowano go w dziesiątkach czasopism i setkach artykułów od początku wieku do dzisiaj. Cóż było w nim tak niezwykłego?
    Zależy to od punktu widzenia. Większość współczesnych mu ludzi znała Edgara Cayce''a jako utalentowanego fotografika. Inni (w przeważającej mierze dzieci) podziwiali go jako przyjaznego i serdecznego nauczyciela religii ze szkółki niedzielnej. Rodzina widziała w nim wspaniałego męża i ojca.
    Ale Edgar Cayce był także medium, znanym tysiącom ludzi, wdzięcznych za okazaną im pomoc. Wielu z nich wierzyło, że ocalił, lub radykalnie odmienił ich życie, gdy wydawało się, że wszystko już stracone. Edgar Cayce był diagnostą, prorokiem i oddanym rzecznikiem nauki biblijnej.
    W czerwcu 1954 roku uniwersytet w Chicago przyjął pracę doktorską, opartą o studia nad życiem i działalnością Cayce''a. Autor nazywa go w niej „pobożnym jasnowidzem", a w książce dla dzieci pt. Dom tajemnic nadano mu tytuł „najbardziej tajemniczego człowieka Ameryki".
    Edgar Cayce urodził się 18 marca 1887 roku na farmie niedaleko Hopkinsville w Kentucky. Już jako dziecko dawał dowody siły percepcji, która zdawała się wykraczać poza ludzkie możliwości pięciu zmysłów. Kiedy miał sześć czy siedem lat, powiedział rodzicom, że widzi „zjawy" i rozmawia z nimi. Czasem byli to nieżyjący już krewni. Rodzice przypisali to jednak wybujałej wyobraźni dziecka i wpływom spotkań religijnych, bardzo popularnych w tamtych stronach. Później Cayce rozwinął w sobie pewien rodzaj pamięci fotograficznej, zasypiając w czasie nauki z głową opartą na podręcznikach. Robił zadziwiająco szybkie postępy w swojej wiejskiej szkole. Jednak talent ten zanikł, a Edgar musiał iść do pracy ukończywszy zaledwie siedem klas.
     Mając dwadzieścia jeden lat nabawił się porażenia mięśni gardła, co groziło mu utratą głosu. Gdy lekarze nie zdołali odnaleźć fizycznej przyczyny choroby, zastosowano hipnozę, ale bez trwałych rezultatów. W końcu Edgar z pomocą przyjaciela wprowadził się w ów stan hipnotycznego snu, który w dzieciństwie umożliwiał mu zapamiętywanie treści podręczników. Znalazłszy się w stanie hipnozy, Edgar zmierzył się ze swoim problemem. Potem zaaplikował sobie kurację i terapię, które przywróciły mu głos i podreperowały cały organizm.
    Grupa mediów z Hopkinsville i z Bowling Green w stanie Kentucky wykorzystywała unikalne zdolności Cayce-''a do diagnozowania własnych pacjentów. Szybko odkryli, że Cayce potrzebował tylko nazwiska i adresu pacjenta, aby dostroić się poprzez telepatię do jego umysłu i ciała Z taką łatwością, jakby przebywali wf tym samym pokoju. Nie potrzebował, ani też nie dostarczano mu żadnych innych danych dotyczących badanego.
    Jeden z młodych lekarzy, dr Wesley Ketchum, przedstawił pewnemu towarzystwu badań klinicznych w Bostonie raport o tym nietypowym diagnozowaniu. 9 sierpnia 1910 roku na dwóch stronach The New York Times''a ukazały się zdjęcia Cayce''a i wiadomości o nim. Od tego dnia chorzy ludzie z całego kraju szukali pomocy u, tego „cudownego człowieka"
    Gdy Edgar Cayce zmarł 3 stycznia 1945 roku w Virgi-nia Beach w stanie Wirginia, pozostawił po sobie ponad 14 tysięcy udokumentowanych, stenograficznych zapisów stanów telepatycznego jasnowidzenia, które w ciągu 43 lat przekazał ponad 6 tysiącom różnych ludzi. Dokumenty te zostały zebrane pod wspólną nazwą Odczyty.
     Stanowią one jeden z największych i najbardziej imponujących rejestrów postrzegania pozazmysłowego. Wraz z towarzyszącymi im zapiskami i korespondencją, umieszczano je w katalogach bibliotek pod tysiącami tytułów. Pozostawały do dyspozycji psychologów, studentów, pisarzy i naukowców chcących je badać. Już w 1932 roku, dla ich zabezpieczenia, stworzono fundację, znaną jako A.R.E. (Association for Research and Enlightenment, Inc. PO BOX 595, Virginia Beach, Virginia, 23451). Jako stowarzyszenie badawcze o wolnym członkostwie, A.R.E. kontynuuje spisywanie i katalogowanie informacji, inicjuje badania i eksperymenty, popiera, seminaria, konferencje i odczyty. Pierwszy tom z serii popularnych książek, dotyczących spraw związanych z    Odczytami Edgara Cayce''a, przedstawia dane pochodzące z 2500 diagnoz, udzielonych od 1925 do 1944 roku. Zajmuje się on raczej problemami psychologicznymi niż fizycznymi dolegliwościami. Głęboko ukryte lęki, psychiczne zahamowania, uzdolnienia, kłopoty małżeńskie i wychowawcze są tu badane w świetle tego, co Edgar Cayce nazywał „formami karmy", wyrastającymi z poprzednich wcieleń ludzkiej duszy.
    Karma według Cayce''a jest uniwersalnym prawem przyczynowo-skutkowym, dającym duszy możliwość fizycznego, umysłowego i duchowego rozwoju. Każda dusza (przez Cayce''a nazywana „Istotą") powracając na ziemię jako człowiek, ma podświadomy dostęp do charaktery stycznych cech, możliwości umysłowych, oraz umiejętności nagromadzonych w poprzednich wcieleniach. Równocześnie musi ona jednak zwalczać wpływy tych wcieleń, w których jej rozwój zahamowały negatywne uczucia — nienawiść, strach, okrucieństwo, czy chciwość.
    Zadaniem „Istoty" jest więc takie wykorzystanie kolejnych wcieleń, aby przez tłumienie egoistycznych skłonności oraz wspieranie twórczych impulsów, utrzymać w równowadze pozytywne i negatywne formy karmy. Jest to jedna z najbardziej prowokacyjnych teorii, stawiająca pytania na temat potrzeby cierpienia.
    Celem książki Edgar Cayce o reinkarnacji jest przedstawienie w prostych i jasnych słowach paru dziwnych, pasjonujących historii z zapisków Edgara Cayce''a, które mogą się przydać w życiu codziennym.

Hugh Lynn Cayce

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Noel Langley

 • Tytuł oryginału: 

  Edgar Cayce on Reincarnation

 • Liczba stron: 

  274

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7191-974-9

 • Tłumacz: 

  Małgorzata Michalska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...