Wczytuję dane...
KOD: 978-83-940350-0-6
Autor: Opracowanie zbiorowe
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Grzyby prozdrowotne

Przyrodolecznictwo z tradycją odkryte na nowo

  Nie brak w literaturze naukowej doniesień o jednoznacznie potwierdzonym antyalergicznym, antybiotycznym, antyoksydacyjnym, metabolicznym, immunomodulacyjnym i antynowotworowym działaniu substancji czynnych zawartych w grzybach. Również obniżenie ciśnienia krwi, redukcja zaburzeń rytmu serca, regulacja przemiany materii i korzystny wpływ na regulację poziomu cukru we krwi w cukrzycy typu II są klinicznie mierzalne.

  Do rąk polskiego czytelnika trafia tłumaczenie niemieckiego opracowania „Grzybów witalnych”, zawierające poszerzoną wiedzę o wybranych dwunastu gatunkach leczniczych grzybów oraz opisy chorób, przy których grzyby te mogą być leczniczo wykorzystane. Wydanie polskie nosi tytuł ..Grzyby prozdrowotne”. Coraz więcej badań potwierdza medyczne właściwości grzybów leczniczych. Najodpowiedniejszy byłby tytuł: ..Grzyby lecznicze”, a określenie „grzyby witalne” nie oddaje w pełni ich właściwości. Wydawca przyjął rozwiązanie kompromisowe, godzące różne spojrzenia. W tekście frazy: grzyby witalne, grzyby prozdrowotne, grzyby lecznicze są synonimami.

  O połączenie wiedzy medycznej Wschodu i Zachodu walczy dziś wiele osób, instytucji i stowarzyszeń. Wszyscy terapeuci i lekarze powinni zgodnie stosować odkrywaną na nowo wiedzę przyrodoleczniczą dla dobra pacjenta, aby zdecydowanie podnosić jakość życia i zwiększać szanse na powrót do zdrowia. Niniejsze opracowanie ma stanowić do tego mały przyczynek. Książka ta obala mit o małej wartości grzybów, które w powszechnym mniemaniu nie dostarczają żadnych składników odżywczych, a jedynie posiadają walory smakowo-zapachowe.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Opracowanie zbiorowe

 • Tytuł oryginału: 

  Vitalpilze - Naturheilkraft mit Tradition

 • Liczba stron: 

  280

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-940350-0-6

 • Tłumacz: 

  Paweł Depczyk

 • Rok wydania: 

  2004

Napisz opinię
2015-11-25 19:54:49 - Iwona

Bardzo pięknie wydana książka omawiająca profilaktykę i leczenie chorób za pomocą grzybów, które jak się okazuje są już dziś dobrze zbadane co do ich składu chemicznego i działania. Na końcu zawiera obszerny wykaz naukowej literatury mykologicznej i mykoterapeutycznej. Wiele praktycznych wskazówek i syntetyczne opisy kilkudziesięciu chorób (z nowotworowymi włącznie) oraz możliwości ich leczenia z pomocą grzybów witalnych.

Zalety

Cena
Jakość wydania
Wartość merytoryczna
Treść
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...