Wprowadzenie do książki
Jaglany detoks
Oczyść organizm w 7 dni!
Podczas programu Jaglany Detoks możecie w ciągu kilku dni oswoić się z powolnością na tyle, że kiedy się zagubicie po raz kolejny w ryzach ekstraszybkiego życia, nie będziecie się mogli doczekać zaplanowania kolejnego nawet jednego dnia detoksu, który przy właściwym nastawieniu w kierunku spowolnienia i zdrowszej diety przeniesie was do wymarzonej oazy wewnętrznego pokoju serca.
Po programie Jaglany Detoks prawie każdy jego uczestnik wraca do swoich codziennych obowiązków z nowym zasobem energetycznym i wieloma rozwiązaniami wcześniejszych problemów, a często błyskotliwe pomysły i decyzje życiowe rodzą się właśnie podczas diety oczyszczającej, która wyostrza naszą intuicję.
Do PRZEPROWADZENIA SKUTECZNEJ diety oczyszczającej nie potrzeba wyszukanych produktów spożywczych i specjalnego kuchennego arsenału gadżetów. Nasze kuchnie są wystarczająco wyposażone, a podczas programu decydujemy się w pewnym sensie na eliminację. Kaszę jaglaną można kupić praktycznie w każdym supermarkecie, warzywa i owoce są łatwo dostępne, a sklepy ze zdrową żywnością stają się powszechne nawet w mniejszych miejscowościach. Na targowiskach - w sezonie - mamy jeszcze na nasze szczęście bogactwo świeżych i lokalnych produktów. Wystarczy się tam wybrać, aby zaopatrzyć się w dobrej jakości warzywa i owoce. Jeżeli w waszej okolicy nie znajdziecie jakieś konkretnej przyprawy lub innych produktów spożywczych, które warto wprowadzić w programie Jaglany Detoks, bez większego problemu możecie zamówić wszystko przez internet. Moja książka nie jest wyłącznie opisem, jak przeprowadzić kilkudniowy detoks - każdemu, kto ją uważnie przeczyta, otwiera również drogę do zdrowej diety, opartej na leczniczej naturze pożywienia i właściwych sposobach gotowania. Pozwala zatem znaleźć indywidualny styl odżywiania się na co dzień i otwiera drogę do skutecznej diety koniecznej w leczeniu wielu schorzeń. Dlatego w tym rozdziale opisałem więcej produktów, nie wszystkie muszą się znaleźć w samym programie Jaglany Detoks, ale warto je poznać i włączyć do codziennego menu.
Jednym z ważnych elementów naszej dietetycznej układanki, potrzebnym, aby jak najlepiej i jak najskuteczniej przeprowadzić program Jaglany Detoks, a następnie wkroczyć w jeszcze zdrowszy styl życia, jest zrozumienie, czym jest zegar biologiczny narządów. Wiemy, że po zimie przychodzi wiosna i nie zastanawiamy się nad tym, że może być inaczej. Wytrawni ogrodnicy nie mogą się wtedy doczekać, aby z początkiem sezonu ruszyć z impetem między swoje ukochane grządki. Podobnie jest z żołądkiem, który o poranku jest najbardziej aktywny i dopomina się wręcz o pokarm. Zdrowym sygnałem powinno być zatem poranne uczucie głodu. Jeżeli bagatelizujemy nasz pierwszy posiłek, tracimy najlepszy z możliwych dobowych momentów, aby odżywić organizm. Warto zapamiętać, że w swoim cyklu aktywności żołądek wykazuje wówczas najniższy poziom nietolerancji pokarmowej.
Na każdy okres aktywności narządów przypadają ok. dwie godziny, w których narządy te są najlepiej zaopatrywane w energię. Wtedy też najskuteczniej spełniają swoje funkcje. W trakcie detoksykacji jest szczególnie ważne, aby w pełni wykorzystywać potencjał wewnętrznej równowagi. Dzięki temu nauczymy się, jak rozpoznać i uaktywnić ten wyjątkowy potencjał. Znając te zasady, możemy diagnozować cyklicznie pojawiające się dolegliwości, ponieważ we wspomnianych ramach aktywności i pasywności narządów często odczuwamy wyraźne sygnały, które - rozpoznane we właściwym czasie - mogą pomóc nam w skutecznej i szybkiej reakcji oraz we właściwym leczeniu. Śniadanie jest ważne jeszcze z jednego powodu - możecie zjeść zdrowy posiłek przygotowany w domu, co podczas diety oczyszczającej jest niezwykle ważne! Ta sama zasada dotyczy wpływu kolacji na nocną aktywność wątroby. Ten najważniejszy narząd detoksykacyjny jest bowiem najbardziej aktywny w nocy! Spożywając lekkostrawną i odżywczą kolację regularnie przez cały okres programu Jaglany Detoks, macie wielki wpływ na regenerację wątroby oraz oczyszczanie krwi z toksyn.
W książce znajdziecie tabelkę, która ułatwi zrozumienie cyklów aktywności i pasywności narządów w organizmie.
Szczegółowe Informacje
-
Autor:
Marek Zaremba
-
Liczba stron:
334
-
Wymiary:
175x250
-
Oprawa:
Twarda
-
ISBN:
978-83-7642-589-4
-
Rok wydania:
2015