Nadciśnienie Tętnicze. Walka Z Cichym Zabójcą
Wczytuję dane...
KOD: 83-7277-222-3
Autor: Andrew Laughin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Astrum

Wprowadzenie do książki

Nadciśnienie tętnicze. Walka z cichym zabójcą

  Ocenia się, iż niecała jedna czwarta tych, którzy żyją z podwyższonym ciśnieniem, była badana przez lekarza Okazuje się, iż już we wstępnych fazach choroby skrycie rozwijają się narządowe powikłania nadciśnienia. Istotna jest więc częsta jego kontrola.
   Nadciśnienie tętnicze nie jest w żadnym razie chorobą wieku starczego, lecz zjawiskiem dnia codziennego, które w coraz większym stopniu jest obserwowane u ludzi młodych. Podwyższone ciśnienie w naczyniach krwionośnych prowadzi do mikrouszkodzeń, zranień ścian tętnic i w końcu do miażdżycy tętnic. Obok trucizny, jaką jest dla naczyń nikotyna i zawarty w dymie papierosowym tlenek węgla, obok wzrostu poziomu cholesterolu i tłuszczu we krwi nadciśnienie tętnicze uważane jest za czynnik ryzyka przy chorobach wieńcowych serca i udarze mózgu. Powinno się więc odpowiednio wcześnie zadbać o własne zdrowie, zmieniając tryb życia, ograniczając spożycie soli, redukując nadwagę itp.
  Zapobieganie chorobom staje się czarodziejską formułą, za pomocą której można znaleźć wyjście z tej zagmatwanej sytuacji. Świat wokół nas zmienia się szybko i ten, kto chce dotrzymać kroku tym zmianom, musi nauczyć się przystosowywać do nowych warunków. W pracy standardowych praktyk lekarskich oraz służby zdrowia, nie widać w żadnym razie zmian, przejrzystości i postępowego myślenia. Ciągle jeszcze profilaktyka odgrywa rolę drugorzędną. Nie chodzi o to, by z techniczną perfekcją odtworzyć stracone zdrowie, lecz by odpowiednio wcześnie rozpoznać przyczyny i by praca uświadamiająca była powszechnie zrozumiała, tak by każdy z nas mógł ją wprowadzić do swego życia codziennego.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Andrew Laughin

 • Tytuł oryginału: 

  The High Blood Pressure

 • Liczba stron: 

  155

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-7249-041-4

 • Rok wydania: 

  2006

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...