Nowa Energia
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-936119-5-9
Autor: Jeane Manning, Joel Garbon
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Biały Wiatr
'

Wprowadzenie do książki

Nowa Energia Czas Przełomu

    Rewolucja czystej energii ma teraz dużo większe szanse, niż jeszcze piętnaście lat temu, kiedy ukazała się książka Nadchodząca Rewolucja Energetyczna (The Coming Energy Revolution) autorstwa Jeane Manning. Obecnie panują inne warunki:
• Katastrofy w Zatoce Meksykańskiej i japońskiej elektrowni jądrowej zwiększyły świadomość zanieczyszczenia powietrza, ziemi i wody powodowanego przez wybór niewłaściwego źródła energii. Ludzie są zmęczeni ciągłymi konfiktami o ropę.
• Wiele osób martwi się niebezpieczeństwem ataku terrorystycznego na elektrownie jądrowe.
• Naukowców niepokoi rosnące zakwaszanie oceanów wywołane przesiąkaniem do wody nadmiaru dwutlenku węgla z atmosfery.
• Rosnące ceny benzyny martwią właścicieli pojazdów i pogarszają ich sytuację finansową.
• Ludzie dostrzegają jak drożeją zboża, ponieważ agrobiznes pragnie sprzedawać „biopaliwa”, nieodpowiednio wytwarzane ze zbóż.
• Internet umożliwia wynalazcom, inżynierom, a także innym badaczom i aktywistom z całego świata porozumiewać się i współdziałać z szybkością wcześniej nieosiągalną.

Konieczność rewolucji energetycznej
   W wyniku powstania globalnego zespołu ekspertów, na całym świecie podejmuje się starania mające na celu całkowitą zmianę źródeł energii, na których opiera się nasz świat i dotarcie do wszechobecnej, wcześniej nieznanej energii tła. Niektórzy z orędowników nazywają ją „wolną energią”, inni - „energią punktu zerowego”. Pod jakąkolwiek nazwą będzie funkcjonować, ma ona potencjał, aby wpłynąć na życie każdego człowieka na Ziemi.
   Energia tła – inny termin, który będziemy stosować w książce Nowa Energia Czas Przełomu – istnieje naprawdę, choć powszechnie myli się ją ze starą i dawno zdyskredytowaną ideą perpetuum mobile. Podobnie jak w czasach przełomu związanego z pojawieniem się komputerów osobistych, wynalazcom wciąż udaje się dokonywać nowych odkryć, zarówno w domowych pracowniach czy garażach, jak i w profesjonalnych laboratoriach. Przyglądający się temu rozwojowi przewidują, że jego wpływ będzie dużo większy od tego, który wywołały pecety. Wynalazki te mogą dokonać czegoś więcej, niż zmienić nasze domy, pojazdy i fabryki – całkiem możliwe, że oczyszczą też naszą wodę, powietrze i glebę.
    Autorzy Jeane Manning i Joel Garbon książki Nowa Energia Czas Przełomu spędzili łącznie ponad trzydzieści lat na poznawaniu alternatywnych rozwiązań technologii energii i ich znaczenia dla społeczeństwa. Joel Garbon zajmował się głównie naukami przemysłowymi.    Część jego kolegów uważa, że pewne systemy Nowej Energii, jeśli miałyby działać zgodnie z założeniami, pogwałcają podstawowe prawa fzyki i dlatego nie mogą być prawdziwe.
   Przykładowo, niektóre technologie oddają więcej mierzalnej mocy pod postacią elektryczności, ciepła czy mocy mechanicznej, niż jej pobierają. Z pozoru wydaje się to sprzeczne z ogólnie przyjętymi zasadami termodynamiki, takimi jak prawo zachowania energii. Jednak    Garbon i inni naukowcy przyjrzeli się tego typu wynalazkom i otrzymali dowody z pierwszej ręki, że wiele prototypów takich urządzeń naprawdę działa. Zatem z punktu widzenia pragmatyzmu wydaje się czymś oczywistym, że nie naruszają żadnych prawdziwych praw natury.     Możliwe jednak, że łamią jakieś wymyślone przez człowieka teorie natury. Wyjaśnienie nietypowo wysokiego od-zysku mocy może okazać się niezwykle proste. Rozdział 11 powie nam, że do zrozumienia działania takich maszyn potrzeba po prostu nowego sprzętu wykrywającego i pomiarowego.

Narzędzia do przeprowadzenia zmian
    W książce Nowa Energia Czas Przełomu nie promujemy żadnych konkretnych produktów. Zasadniczo, póki co, nie ma ich w ogóle na rynku. W chwili, kiedy piszemy te słowa, nie znajdziesz w sklepie konwerterów wolnej energii, które zajęłyby miejsce domowych generatorów prądu. Żaden salon sprzedaży samochodów nie oferuje elektrycznych pojazdów, napędzanych energią kosmosu. Żaden producent nie reklamuje samochodów ciężarowych, które oczyszczałyby powietrze i działały na wodę.
     Sytuacja ta może ulec radykalnej zmianie i zmieni się z pewnością dzięki dokonywanym właśnie odkryciom. Przykładem może być popularne w Europie urządzenie, które usuwa wilgoć nagromadzoną w ścianach kamiennych piwnic. Nie potraf ono co prawda zasilać domowych sprzętów, ale wykonuje pożyteczną pracę. Wynalazek Mohorna (patrz Dodatek 2) dociera do wcześniej nie znanego źródła wszechobecnej energii.
    W książce Nowa Energia Czas Przełomu systemy Nowej Energii przedstawiane są jako narzędzia, które posłużą do wprowadzenia użytecznych zmian, choć nie jako jedyne lekarstwo na wszystkie problemy ludzkości. Tym niemniej te potężne urządzenia zasługują na najwyższy szacunek. Nie dajesz dziecku wiertarki elektrycznej - czekasz, aż ono dorośnie i dojrzeje, nabierając odpowiedzialności. A jednak po drodze uczysz je do chwili, kiedy samodzielnie będzie mogło poradzić sobie z narzędziem i wykorzystać je. Podobnie, ogólny poziom odpowiedzialności człowieka względem wszelkiego życia wciąż ewoluuje i być może ludzkość stanie się bardziej odpowiedzialna, gdy stawi czoła kryzysowi ekologicznemu wywołanemu działaniami człowieka - od zbyt intensywnego poławiania ryb w oceanach, do niszczenia naszej atmosfery toksynami.

Kto dokonuje przełomowych odkryć
    Na tym polu wynalazcy działają poza tajnymi, rządowymi, czy korporacyjnymi laboratoriami - pracują w małych warsztatach. Zwyczajowo nauka przyjmowała do tej pory pogląd, że osoby te nie wiedziały, co robią, a nowe źródła energii nie mogą istnieć, ponieważ zaprzeczają prawom fizyki.
    Jednak w ostatnich dziesięcioleciach niektórzy z wysoko wyspecjalizowanych naukowców sprzeciwili się takiej postawie i zaczęli poważnie traktować problematykę Nowej Energii. Na całym świecie cieszący się szacunkiem badacze przyznają, że oficjalna nauka zapędziła się w ślepą uliczkę. Zbyt długo ortodoksyjne podejście ignorowało coraz to nowe dowody potwierdzające istnienie Nowej Energii. Teraz wydaje się, że trzeba będzie na nowo zinterpretować prawa fizyki.

Co to wszystko oznacza dla osób nie znających się na technologii?
    Książkę tę przeznaczamy dla osób, które niekoniecznie są obeznane w naukach ścisłych czy technologiach energetycznych, a jednak mogą być nią zainteresowane z następujących powodów:
• Wybór technologii energetycznej dokonany przez społeczeństwo wpływa na życie każdego obywatela.
• Wyborcy muszą być świadomi, że wojny o ropę nie są potrzebne.
• Młodzi ludzie potrzebują nadziei na lepszą przyszłość.
• Nowa nauka może wesprzeć działania, dotyczące zapewnienia pokoju na świecie, poprzez zjednoczenie ludzkości w rozumieniu, że wszyscy jesteśmy ze sobą silnie połączeni w morzu wszechobecnej energii.
• Książki poruszające kwestię Nowej Energii skierowane do ekspertów w dziedzinie techniki już istnieją, lecz pozostałe osoby domagają się prostszego wyjaśnienia, takiego, jak to, które przedstawimy tutaj. Ludzie zasługują na to, by włączyć się w tę debatę.


Co zrobić z tą wiedzą?
    Jeśli w jakiś sposób kształtujesz opinię publiczną albo jesteś decydentem w sprawach polityki, książka ta może pomóc ci nakreślić trasę, która poprowadzi obywateli ku lepszej przyszłości. Działający na rzecz ochrony środowiska mogą, na przykład, spojrzeć poza „zrównoważoną” gospodarkę i dostrzec tę „odnawialną”, gdzie obfitość źródeł czystej energii pozwoliłaby nam odbudować ekosystemy i gruntownie oczyścić powietrze, wodę i glebę. Wyposażeni w taką wiedzę obywatele otrzymają pełen obraz potencjalnych zasobów energii.
Jeśli posiadasz wiedzę techniczną, zastanów się nad wskazówkami sugerującymi, jak tworzyć rewolucyjne systemy energetyczne, przejrzyj strony internetowe wymienione w bibliografi. Nauczyciele będę mogli dać uczniom nadzieję na przyszłość, zmotywować i zachęcić tych, którzy interesują się nauką do rozwijania własnej kreatywności.
    Jeśli jesteś ekonomistą, politykiem, zajmujesz się naukami społecznymi albo stoisz na czele jakiejś społeczności czy bierzesz udział w planowaniu działań na skalę całego kraju lub regionu, będziesz w stanie pomóc stworzyć nowe społeczeństwo, gdzie „destruktywnym” (jedynie w rozumieniu zwolenników dotychczasowego paradygmatu, nie potrafiącego zaakceptować nowych idei) wynalazkom pozwoli się zaistnieć i wykorzysta je w celu polepszenia sytuacji człowieka i innych istot żywych.
    Jeśli działasz w jakimś innym kręgu społeczeństwa, możesz pomóc szerzyć informacje - rozmawiaj z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi. Istnieje lepszy sposób postępowania. Nie musimy godzić się na okrutną przyszłość. Każdy z nas może przyczynić się do stworzenia lepszego świata, nawet jeśli zrobi to wyłącznie mocą pozytywnego myślenia. Oczywiście w tym samym czasie możesz dawać innym przykład ekologicznej postawy. O tym jak zmniejszyć swój ujemny „ekologiczny ślad” dowiesz się z wielu wspaniałych książek.
    Żeby poczuć zmiany jakie zdaniem zwolenników przyniesie Nowa Energia, wyobraź sobie, jak kupujesz nowy model konwertera energii, mniej więcej rozmiarów laptopa. W takim urządzeniu, nie napędzanym żadnym paliwem, nie ma ruchomych części, a jednak wytwarza ono wystarczająco dużo mocy, aby zasilić twój dom albo nowy samochód elektryczny, i to bez potrzeby podłączania się do gniazdka, czy wkładania baterii. Ponieważ nie będziesz już musiał płacić rachunków za prąd, ani kupować benzyny, wystarczy ci pieniędzy na zakup lub wypożyczenie takiego urządzenia. Kiedy już zapłacisz za sprzęt, za wykorzystaną energię nie zapłacisz nic. Będziesz mógł zamieszkać gdziekolwiek zechcesz – na szczycie góry albo na łodzi – ponieważ tanio ogrzejesz, ochłodzisz i zasilisz swój dom.
   Kiedy będziesz mógł nabyć urządzenie działające w technologii Nowej Energii? To zależy od różnych czynników omówionych w tej książce. Wiele wynalazków korzystających z Nowej Energii znajduje się na początkowym etapie przed fazą produkcji – jak przemysł lotniczy w 1903 roku, kiedy bracia Wright na mniej niż minutę wznieśli się nad plażę, skonstruowanym przez siebie samolotem. A jednak kooperacja i pokaźne inwestycje mogą sprawić, że takie wynalazki zagoszczą na sklepowych półkach już niedługo. Przykładowo, włoscy twórcy urządzenia wykorzystującego energię termojądrową są gotowi sprzedawać je przedsiębiorstwom, lecz na wersję domową trzeba będzie jeszcze poczekać. Zasilanie gospodarstw domowych wymaga większego wsparcia ze strony rządu.

Sceptycy
   Czy korzystanie z kosmicznej energii to tylko złudny sen, a jego orędownicy są zwykłymi szaleńcami, jak przeciwnicy ruchu chcieliby, byśmy sądzili? Czy rację mają strażnicy oficjalnej nauki i nie da się zbudować maszyn działających na wodę, a tym bardziej na energię wziętą z powietrza? Takie postawy umacnia jeszcze spojrzenie na niektóre pozycje literatury amatorskiej z obrzeży nauki. A jednak, kiedy autorzy tej książki przyjrzeli się zagadnieniu nieco dokładniej, okazało się, że możliwe jest przetworzenie wcześniej nieznanego źródła energii na użyteczną moc. W chwili obecnej siła dowodów przekonuje nas o realnej możliwości powstania urządzeń wykorzystujących Nową Energię.
    Ta książka ma za zadanie rozpocząć dyskusję. Sprawy związane z perspektywą zaistnienia taniej elektryczności i ogólnodostępnej, czystej energii, jak również inne kwestie z tym związane, trzeba poznawać i komentować publicznie. Są bowiem czymś kluczowym dla gospodarki różnych państw i dobrobytu poszczególnych ludzi.

Sami wynalazcy
   Wynalazcy przedstawieni na łamach tej książki reprezentują tylko niewielki fragment ruchu Nowej Energii. I choć wyrażamy tu poparcie dla samotnych odkrywców, nie zamierzamy umniejszać zasługom świata akademickiego, środowisk rządowych czy biznesowych. Jednak wspomniane instytucje korzystają z dobrze opłaconego wsparcia specjalistów od public relations. W naszej książce zamierzamy zrównoważyć ten obraz.
    Opowiadamy historie renegatów nauki nie tylko po to, by wyjaśnić teorie i działanie urządzeń Nowej Energii, ale także, żeby pokazać, z jakimi trudnościami musieli, bądź muszą się mierzyć. Naszym celem nie jest wywołanie reakcji w rodzaju – Czyż to nie okropne!? Zamiast tego pragniemy zwrócić uwagę opinii publicznej na całą sytuację w nadziei, że ludzkie zrozumienie wygładzi ścieżkę dla tych wizjonerów. Wszyscy skorzystamy na ich sukcesie.
    Już w tej chwili wiatr zmian rozpędza zaduch naszej dawnej ignorancji. Na całym świecie wiel

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jeane Manning, Joel Garbon

 • Tytuł oryginału: 

  Breakthrough Power: How Quantum-leap New Energy Inventions Can Transform Our World

 • Liczba stron: 

  290

 • Wymiary: 

  160x220

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-936119-5-9

 • Rok wydania: 

  2013

Napisz opinię
2013-05-18 21:06:03 - Robert

Rewolucyjna książka dla otwartych umysłów, smutne tylko że korporacje i ludzie którzy mają wpływ na postęp odkrywanie nowych źródeł energii z wszelkiej swej mocy blokują udostępnienie jej dla szarego człowieka pomysły są blokowane spychane na margines lub zostają wykupione i schowane w głębokie szuflady. To samo dzieje się w świecie farmaceutyków tu postęp jest uzależniony przez wielkie firmy farmaceutyczne wiadomo że leki i paliwa to największa kasa więc nikomu nie zależy na udostępnieniu prostych i łatwych metod bo nie będzie z tego kasy. :(

Zalety

Jakość wydania
Wartość merytoryczna
Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...