Numerologia Wedyjska
Wczytuję dane...
KOD: 978-8-371911-44-6
Autor: Harish Johari
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788371911446
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Numerologia wedyjska

   Numerologia używa liczb jako klucza do ludzkich zachowań. Jest to łatwa do przyswojenia metoda, która ćwiczy intuicyjną zdolność umysłu do penetrowania głębin osobowości.
   Numerolog musi zapomnieć o własnej tożsamości i poświęcić się całkowicie badaniu osobowości innych. Musi nauczyć się osiągać stan spokoju i pustki, zanim będzie w stanie użyć swojej intuicji. Praktykowanie sztuki numerologii pozwala ćwiczyć wytrzymałość, cierpliwość i precyzję wypowiedzi. Doświadczenie uczy numerologów bardziej niż mogą nauczyć książki. Informacja zawarta w książkach otwiera tylko okna umysłu. Potem człowiek musi sam pracować nad jej zrozumieniem. Informacja sama w sobie nie jest wiedzą; zanim informacja stanie się wiedzą, należy do niej dodać bezpośrednie doświadczenie. Numerologii łatwo się nauczyć i zaangażować się w nią, podobnie jak w twórczość. Uczy człowieka zrozumienia i sympatii dla innych.
   Radzę moim czytelnikom aby nie przyjmowali bezkrytycznie podanych dalej informacji. Studiując swoje trzy liczby (duszy, przeznaczenia i imienia) oraz związków tych liczb z liczbami innych ludzi, powinni użyć własnego języka do wyjaśnienia tego, co zrozumieją. Powinni pamiętać, że wszystkie liczby są i dobre, i złe. Żadna liczba nie przewyższa rangą jakiejkolwiek innej. Każda liczba działa różnie w zetknięciu z różnymi ciałami ludzkimi, z których każde posiada swój własny genetyczny wzorzec zachowań. Wszystkie liczby podlegają wpływom niepowtarzalnych właściwości swego środowiska i zbiorowej nieświadomości.

   Zgodnie z Ayurwedą, starożytnym hinduskim systemem medycznym, temperament, czyli chemiczna natura człowieka, składa się z trzech elementów: wiatru (vatta), żółci (pitta) i śluzu (kapha). Dominujący element każdego człowieka jest wytwarzany w wyniku wpływu planety rządzącej jego znakiem Słońca (patrz tabela na str. 30). Ta chemiczna natura determinuje fizyczne i mentalne środowisko wewnątrz ciała, które umysł interpretuje jako uczucia i emocje. Kiedy ilość któregokolwiek z tych elementów wzrasta lub spada, daje to początek szeregowi specyficznych chorób. W następnych rozdziałach pod nagłówkiem „Zrównoważenie wewnętrznego i zewnętrznego środowiska" omawiane są z punktu widzenia Ayurwedy choroby związane z konkretną liczbą (a zarazem z konkretną planetą i typem ciała).
   Jedną z metod oczyszczania ciała fizycznego według Ayurwedy jest post. Poszczenie nie oznacza całkowitego powstrzymania się od pożywienia. Oznacza natomiast przestrzeganie określonej postawy w dniu postu. W tym dniu powinno się unikać pracy i relaksować się, nie należy jednak kłaść się i zasypiać. Człowiek powinien zwolnić tempo życia, unikać stresu i jadać tylko raz dziennie, wieczorem po medytacji. W zależności od rozpatrywanej liczby, polecane jest określone pożywienie. Należy unikać gniewu, agresywnych myśli, negatywnej postawy oraz stosunków z płcią przeciwną w noc przed dniem postu i w dzień postu.
   Farmaceutyczny aspekt Ayurwedy obejmuje przyjmowanie lub miejscowe aplikowanie określonych sproszkowanych kamieni szlachetnych, których używa się do elektrochemicznego uzdrawiania ciała. Drogie kamienie są to minerały w czystej postaci krystalicznej, które tworzą się, kiedy ziemia ma postać stopionej lawy. Nasze ciało również jest złożone z tych samych minerałów, a niedobór ich powoduje chorobę. Kiedy drogie kamienie są przyjmowane doustnie, ciało zaopatruje się

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Harish Johari

 • Tytuł oryginału: 

  Numerology with Tantra , Ayurveda and Asrology

 • Liczba stron: 

  253

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-8-371911-44-6

 • Tłumacz: 

  Joanna Skórska

 • Rok wydania: 

  2007

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...