Prawa Charyzmy
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-3060-8
Autor: Kurt W. Mortensen
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: One Press

Wprowadzenie do książki

Prawa Charyzmy

    Charyzma to umiejętność pobudzenia innych osób do działania i przekonania ich, aby Ci zaufały, wierzyły i chciały pozostać pod Twoim wpływem. W ten sposób podbijasz ich serca i ich motywujesz. Sprawiasz, że potrafią widzieć siebie, jak realizują w przyszłości Twoją wizję. Twoja pasja i entuzjazm pobudzają ich do działania, a Twoja charyzma wzbudza w nich determinację. Swoim optymizmem i oczekiwaniami inspirujesz ich i podnosisz na duchu. W gruncie rzeczy stanowisz dla nich źródło motywacji, wsparcia i inspiracji.
   Opanowanie różnych służących charyzmie umiejętności pomoże Ci osiągnąć wpływową i gwarantującą powodzenie pozycję. Ludzie często zastanawiają się, dlaczego osiągnięcie życiowego celu wymaga tak dużo czasu oraz dlaczego nie nabyli nawet podstawowych umiejętności niezbędnych do odniesienia sukcesu i zrealizowania swoich marzeń. Dzięki charyzmie możesz działać sprawniej i skuteczniej. Pomyśl tylko — gdy inni ludzie nie reagują na próby wywierania na nich wpływu, to prawdopodobnie wina leży po Twojej stronie.   Oczywiście chętnie zrzucamy winę na innych, ale jeśli Twoje wysiłki, aby wpłynąć na nich, pobudzić ich do działania lub nawet otrzymać z ich strony pomoc, idą na marne, to uwierz mi — sam jesteś sobie winien.
   Warto podkreślić, że wpływowi ludzie cechują się charyzmą. W pewnym badaniu poproszono uczestników o uporządkowanie według ważności 59 cech osób potrafiących wpływać na innych ludzi. Uczestnicy badania uznali charyzmę za cechę najważniejszą. Każdy z nas zna jakąś charyzmatyczną osobę, posiadającą pewną osobowość i wdzięk, która potrafi zauroczyć innych i ich zainspirować. Tacy ludzie przykuwają naszą uwagę, powodując, że uważnie wsłuchujemy się w każde ich słowo. Ich osobowość nas dopinguje, motywuje i inspiruje. To, że ich spotkaliśmy i znaleźliśmy się pod ich wpływem, poprawia nasze samopoczucie.

   W książce Prawa charyzmy zostało omówione zagadnienie potęgi charyzmy. Badania poświęcone charyzmie wskazują, że musisz zdobyć określone umiejętności i nabyć odpowiednie cechy. Wyróżniłem trzydzieści cech i każdej z nich poświęciłem jeden rozdział. W im większym stopniu opanujesz umiejętność posługiwania się tymi narzędziami, tym bardziej staniesz się charyzmatyczny i wpływowy.
   Sugeruję, abyś za pierwszym razem przeczytał książkę Prawa charyzmy od początku do końca, a następnie dokonał samooceny (ale uczciwej!), korzystając ze znajdującej się pod koniec każdego rozdziału skali. Zachowaj wyniki oceny do końca czytania książki. Następnie przeczytaj ją jeszcze raz, zaczynając od rozdziału poświęconego Twojej największej słabości, a skończ na takim, w którym opisano cechę stanowiącą Twoją mocną stronę. Czytaj jeden rozdział dziennie, stosuj techniki opisane pod koniec każdego rozdziału, a także przerób zadany materiał znajdujący się w Kluczu do charyzmy.
   Książka Prawa charyzmy pomoże Ci opanować sztukę posługiwania się charyzmą. Każdy rozdział jest poświęcony jednej z trzydziestu podstawowych cech lub umiejętności niezbędnych do wyrobienia w sobie tej zdolności i obejmuje:

 • Cytat mówiący, co inni powiedzieli na temat danej cechy lub umiejętności;
 • Treść zawierającą podstawowe informacje potrzebne do opanowania danej umiejętności lub wyrobienia w sobie konkretnej cechy;
 • Słaby punkt, część, w której omawiane są często popełniane przez nas błędy;
 • Zastosowanie, czyli część przedstawiającą, w jaki sposób możesz zastosować i wykorzystać poznane w danym rozdziale zasady;
 • Przykład przedstawiający postać współczesną lub historyczną;
 • Klucz do charyzmy zawierający radę do bezpośredniego zastosowania w praktyce.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Kurt W. Mortensen

 • Tytuł oryginału: 

  The Laws of Charisma. How tto Captivate, Inspire, and influence for maximum success

 • Liczba stron: 

  208

 • Wymiary: 

  104x208

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-3060-8

 • Tłumacz: 

  Anna Kanclerz

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...