Tajemnica Kryształowych Czaszek
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-241-3077-1
Autor: Chris Morton, Ceri Louise Thomas
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Amber

Wprowadzenie do książki

Tajemnica kryształowych czaszek

   Do jakich celów służyła kryształowa czaszka? Czy ucieleśniała głowę bóstwa, czy też symbolizowała wyrocznię? Czy może była niezwykle wymyślną kryształową kulą pozwalającą poznać przeszłość, teraźniejszość i przyszłość? Czy upamiętniała głowę jakiegoś starożytnego kapłana? Co oznacza twierdzenie starego Indianina, że „zrobiono ją, aby mówiła”? Czy w jej wypolerowanej powierzchni ukryte są wskazówki co do jej roli w świecie starożytnych Majów? Jakie tajemnice kryjąsię w przenikliwym spojrzeniu oczodołów? Powstało wiele hipotez i spekulacji na ten temat, lecz, jak dotąd, nie mamy niepodważalnych dowodów, aby któraś z nich była tą właściwą.
   Frederick Mitchell-Hedges zmarł w 1959 roku, a czaszkę pozostawił w spadku swojej córce. Anna nie rozstawała się z nią ani na chwilę, pozwalała jednak, aby każdy, kto tego pragnął, doświadczał „mocy płynącej z czaszki”. Kontakt z nią był kolejnym etapem naszej przygody.

   W historii ludzkości zdarzały się niejednokrotnie odkrycia niezwykłe i niewiarygodne. Nie można było ich wytłumaczyć w kategoriach dostępnej wiedzy i systemu wartości czy wiary. Te odkrycia były tak nadzwyczajne, że wywracały do góry nogami nasze pojmowanie historii, a zatem i cały współczesny światopogląd. Czy kryształowa czaszka należy do tego typu odkryć?
   Bo przecież święcie wierzymy, że obecna cywilizacja jest nieporównanie bardziej rozwinięta niż kultura naszych prymitywnych przodków. Wszystko, co wiemy o historii świata, zdaje się dowodzić, że cywilizacja poprzez tysiąclecia podlegała logicznej ewolucji, my zaś znajdujemy się obecnie na samym szczycie rozwoju.
   Tymczasem istnienie kryształowej czaszki wyraźnie przeczy temu poglądowi. Bo czyż możliwe, aby starożytny, prymitywny lud potrafił wykonać tak doskonałe dzieło sztuki? Czy Majowie wraz z ich ogromnymi miastami, wymyślnymi hieroglifami, matematyką i kalendarzem oraz znajomością astronomii pasują do owego uproszczonego modelu stale ewoluującej i samodoskonalącej się ludzkości?
   Czaszka jest dla nas zagadką. Jest dziełem nie tylko cieszącym oko. Każdy, kto znajdzie się w jej pobliżu, doznaje niezwykłych wrażeń, jest świadkiem niewytłumaczalnych zjawisk. Niezależnie od tego, skąd pochodzi jej moc, niewątpliwie oddziałuje w swoisty sposób na nas i nasze umysły.
   Teraz, kiedy już wiemy, że kryształowe czaszki nie są jedynie elementem legendy, musimy się zastanowić nad kilkoma innymi kwestiami. Czy istnieją także inne kryształowe czaszki? Co ta, która znajduje się w posiadaniu Anny, ma wspólnego ze starożytną legendą? Dlaczego niektórzy ludzie, wśród nich ojciec Anny, uważają, że są one nośnikiem złych mocy, natomiast inni, jak sama Anna, uważają, że symbolizują one dobro? Czy rzeczywiście Majowie byli zdolni do wykonania tak pięknych i skomplikowanych przedmiotów?

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Chris Morton, Ceri Louise Thomas

 • Tytuł oryginału: 

  The Mystery of the Crystal Skulls

 • Liczba stron: 

  316

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-241-3077-1

 • Tłumacz: 

  Grażyna Gasparska

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...