Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87025-47-2
Autor: Colin. P.Sisson
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Niezwykła moc świadomego oddychania

CZYM JEST INTEGRACJA ODDECHEM?

   Integracja Oddechem to proces wewnętrznego rozwoju. Obejmuje ona samoobserwację, zasady medytacji oraz uświadamianie sobie własnego oddechu, co skutkuje uzyskaniem większej samoświadomości. Celem tego procesu jest osiągnięcie wolności w chwili obecnej, doświadczenie samorealizacji (odkrycie, kim naprawdę jesteśmy). Podobny cel stawiają sobie liczne inne szkoły rozwoju osobistego. Ważne jest to, że wszystko, co zostało tutaj napisane, można osobiście sprawdzić dzięki doświadczeniu i praktyce. Integracja Oddechem nie jest teorią, lecz prostym i praktycznym procesem, który-jeśli tylko w pełni zastosowany - działa w stu procentach.

PODSTAWY FILOZOFICZNE

   W naszym podejściu staramy się trzymać z daleka od wszelkich filozofii czy koncepcji samorozwoju, lecz koncentrujemy się na rozpoznaniu przeszkód w odkrywaniu samego siebie. Zamiast gubić się w wyjaśnieniach prawdy, skupiamy się na wyjaśnianiu „osobistych blokad”. Kiedy je zrozumiemy, każdy może wyruszyć we własną „wewnętrzną przygodę”, by odkryć własną prawdę. Zatem oświadczam na samym początku, iż jeśli już musimy mówić o filozofii, jest nią idea, że myśl jest twórcza i że tworzymy swoje życie zgodnie z naszymi:

 • postawami i przekonaniami,
 • myślami i uczuciami,
 • wyborami i decyzjami - zarówno w podświadomej, jak i świadomej sferze umysłu.

   Sprawdzianem twierdzenia, że tworzymy naszą rzeczywistość, są ćwiczenia zawarte w książce. Wiedza, której nie można potwierdzić doświadczeniem, ma niewielką wartość. Przez pierwszych siedem lat życia wpajano nam normy zachowań społecznych, które ukształtowały nasze przyszłe wybory i decyzje, myśli i uczucia, postawy i przekonania. Nikt nie zaprzeczy potężnemu wpływowi rodziców, nauczycieli i społeczeństwa. Problem w tym, iż programowanie społeczne doprowadziło do tego, że większość z nas nie potrafi osiągnąć najważniejszych celów w życiu: nie umie znaleźć trwałej miłości, szczęścia i wolności. W miarę jak oczyszczamy się z blokad, zaczynamy pojmować, że nikt nie rodzi się po to, by cierpieć.

POWSTAWANIE INTEGRACJI ODDECHEM

   Posługiwanie się oddechem w celu osobistego rozwoju sięga tysiące lat w przeszłość. Ameiykanin Leonard Orr na nowo odkrył dawno zapomnianą metodę oddychania i nazwał ją rebirthingiem. Od roku 1980 rozwijam własny styl pracy z oddechem, składający się z pięciu elementów, który początkowo nazywałem „rebirthingiem ułatwionym”. Mój system skupia się bardziej na integracji i rozpuszczaniu niż na dramatycznym przeżywaniu i otwartym wyrażaniu przeszłych urazów. Wytycznymi w mojej pracy stały się potęga miłości i zezwolenie na to, by procesy zachodziły w sposób naturalny bez ponownego przeżywania urazów przez „wewnętrzne dziecko”. Z tego podejścia zrodziła się metoda Integracji    Oddechem, która jest wynikiem połączenia elementów kilku innych procesów, takich jak samoobserwacja, medytacja i techniki uwalniania stresów. W roku 1992, kiedy spotkałem Marinę Kitchatową, która później zmieniła nazwisko na Sisson, praca przyjęła nowy kierunek. Razem rozszerzyliśmy The Inner Adventures Programmes (IAP) (Programy Wewnętrznego Przebudzenia), stowarzyszenie nadające ramy organizacyjne naszej pracy, i rozpoczęliśmy działalność w wielu krajach świata. W pełni narodziła się metoda Integracji Oddechem. Ale nazwa nie jest ważna i niezależnie od tego, czy nazwiemy ten system świadomym oddychaniem połączonym, Integracją Oddechem, rebirthingiem, czy po prostu świetną zabawą, jest on wspaniale skuteczny.

RÓŻNICA MIĘDZY REBIRTHINGIEM A INTEGRACJĄ ODDECHEM

   Zasadnicza różnica polega na tym, że rebirthing skupia się głównie na oddechu, a Integracja Oddechem, aczkolwiek również stosuje pracę z oddechem - skupia się na świadomości i używa do tego specyficznych procesów. Jedna metoda nie jest lepsza od drugiej. Obie bardzo skutecznie prowadzą do uzyskania wewnętrznej równowagi i osobistego spełnienia.
    Nazywamy ten proces Integracją Oddechem z dwóch powodów: oddychanie jest głównym narzędziem czy też techniką, a integracja jest rezultatem. Oddychanie wywołuje u nas naturalne poczucie rozluźnienia oraz przyjemności. Poszerza świadomość, dzięki czemu obejmuje wszystkie doświadczenia z przeszłości i uwalnia przeżycia traumatyczne. Czasami może się w nich zawierać wspomnienie włas-nych narodzin. Integracja daje nam wyraźne poczucie zupełnie nowego startu w życiu, jaśniejszy kierunek, większą radość i zdolność współodczuwania. Jest to cudowna przygoda w głębi własnego serca, zarazem jednak poszerza ona świadomość tak, że obejmujesz nią cały świat.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Colin. P.Sisson

 • Tytuł oryginału: 

  The Dynamic Power of Conscious Breathin

 • Liczba stron: 

  296

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-87025-47-2

 • Rok wydania: 

  2005

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...