Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87025-82-3
Autor: Masaru Emoto
EAN: 9788387025823
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Woda Obraz energii życia

O wodzie, ludziach i Ziemi
Człowiek pojawia się fizycznie na Ziemi, gdy komórka jajowa jego matki i plemnik jego ojca połączą się, tworząc zapłodnione jajo. Wtedy niemal w całości, bo w 95 procentach składa się z wody. Ciało dorosłego człowieka w 70 procentach składa s«ę z wody. Tak więc możemy stwierdzić, że ciało ludzkie składa się z wody. Co więcej, aż do swojej śmierci człowiek żyje otoczony przez różne rodzaje wody.
Ziemia nazywana jest „wodną planetą”, woda pokrywa około 70 procent jej powierzchni. Bardzo podobnie jak w przypadku człowieka, prawda?
Większość wody na Ziemi znajduje się w oceanach, część występuje w atmosferze pod postacią chmur i mgieł, mamy też wodę deszczową, głębinową, wodę z jezior i mokradeł, lodowce, wieczne śniegi w wysokich górach, a także pokrywy lodowe na biegunach. Są to różne postacie wody.
Niestety, bez pomocy specjalisty tudzież aparatury badawczej nie sposób stwierdzić, czy tak ważna dla nas woda jest dobra, czy zła i jaki ma wpływ na ludzki organizm. Dla nas, zwykłych ludzi, każda woda wygląda bowiem tak samo.
Czym różni się informacja zawarta w różnych rodzajach wody? W jaki sposób można ją zobaczyć?
Byłem w trakcie rozmyślań nad tym problemem, gdy wpadła mi w ręce książka The Day that Lightning Chased the Housewife (autorstwa Julii Leigh i Davida Savoida, wyd. Shobunsha). W książce tej poruszone zostało około 50 zagadkowych problemów, a wśród nich taki, czy istnieją dwa identyczne płatki śniegu. Według autorów, wszystkie płatki śniegu, jakie spadły na Ziemię w przeciągu kilku milionów lat, różnią się od siebie...

Czy istnieje metoda pozwalająca ocenić jakość wody na pierwszy rzut oka?
Zastanawiałem się długo, czy jest jakaś metoda pozwalająca ukazać różnice między poszczególnymi rodzajami wody, gdy nagle doznałem olśnienia.
Czy nie ma metody, dzięki której każdy mógłby na pierwszy rzut oka ocenić jakość wody...?
Wymyślona przeze mnie metoda polegała na wykonywaniu zdjęć kryształów zamarzniętej wody (odtąd będę o nich mówił kryształy”). Wystarczy tylko zamrozić wodę, którą chcemy zbadać, a następnie zrobić zdjęcia kryształów.
Stwierdziłem, że jeżeli zamrożę wodę i wykonam zdjęcia kryształów, to być może uda mi się odczytać zawarte w wodzie informacje.
Po wielu trudach udało mi się wykonać zdjęcia kryształów, powiększyć je i zrobić slajdy. Gdy pokazywałem je na wykładach, wielu ludzi, będąc pod wrażeniem ich piękna i niezwykłości, prosiło mnie o kopie zdjęć. Zarówno piękno, jak też brzydota kryształów przyciągały ludzi.
Motywem napisania tej książki była radość, jakiej dostarczają zdjęcia kryształów, oraz chęć podzielenia się z innymi.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Masaru Emoto

 • Tytuł oryginału: 

  Messages from Water

 • Liczba stron: 

  148

 • Wymiary: 

  165x160

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-87025-82-3

 • Tłumacz: 

  Jacek Mendyk

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...