Wczytuję dane...
KOD: 978-83-240-3667-7
Autor: Amy Cuddy
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 11.90 PLN
Wydawca: Znak

Wprowadzenie do książki

Wstań Skuteczny sposób by zyskać pewność siebie i stawić czoło wyzwaniom

   Większość autorów najpierw wydaje książkę, a potem otrzymuje informację zwrotną. W moim wypadku było odwrotnie. Najpierw przeprowadziłam serię eksperymentów, które zaowocowały moim wystąpieniem na konferencji TEDGlobal w 2012 roku. Przedstawiłam w nim pewne intrygujące wnioski z własnych i cudzych badań nad tym, jak nasze ciało może wpływać na nasz mózg i zachowanie.Podzieliłam się też własnymi zmaganiami z tak zwanym syndromem uzurpatora oraz tym, jak za pomocą prostej sztuczki dodawałam sobie pewności siebie tak długo, aż w końcu naprawdę jej nabrałam. Nazwałam to zjawisko: „udajesz, aż taki się stajesz”.
   Od lat prowadzę wieloaspektowe badania nad czymś, co nazywam „obecnością”. Obecność wywodzi się z wiary i zaufania do samego siebie – do swoich prawdziwych, szczerych uczuć, wartości i zdolności. To ważne, bo jeśli sami sobie nie ufamy, to jak mają nam ufać inni ludzie? Bez względu na to, co robimy – przemawiamy przed dwojgiem ludzi albo przed pięciotysięczną widownią, ubiegamy się o pracę, negocjujemy podwyżkę albo przedstawiamy potencjalnym inwestorom pomysł na biznes, występujemy w imieniu własnym albo innych osób – stajemy w obliczu onieśmielających wyzwań, w których należy wykazać opanowanie, jeśli chcemy dobrze czuć się we własnej skórze i robić postępy w życiu. W takich chwilach obecność daje nam siłę pozwalającą stanąć na wysokości zadania.
    Mówiąc oględnie, moja droga do tego przełomowego wystąpienia była bardzo kręta. Za to doskonale wiem, gdzie się zaczęła.
   Wszystkie reakcje na moje wystąpienie na TED-zie to dary, które pomogły mi lepiej zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego moje badania znajdują oddźwięk. Mówiąc w skrócie: te historie pozwoliły mi zrozumieć, jak należy napisać tę książkę, i zmotywowały mnie do tego. Pochodzą z całego świata, od ludzi z różnych środowisk, i wieloma z nich podzielę się z wami na tych stronach. Może znajdziecie wśród nich echa własnej historii.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Amy Cuddy

 • Liczba stron: 

  368

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-240-3667-7

 • Tłumacz: 

  Anna Gralak

 • Rok wydania: 

  2022 Wydanie: Drugie

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...