Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-559-6
Autor: David R. Hamilton
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Wszystko zaczyna się od myśli

   Ta książka opisuje, w jaki sposób myśli i uczucia, idee i przekonania, nadzieje i marzenia zmieniają stan naszego ciała, okoliczności życiowe, a nawet stan świata!
   Liczy się każda myśl!
  Najnowsze odkrycia naukowe wskazują, że każda myśl i uczucie, jakie żywimy, wyraża się w naszym ciele. Na przykład uczucie wdzięczności wobec kogoś w swoim życiu albo myśl o kimś, kto stresuje nas swoimi działaniami, wywołują zmiany w naszym ciele.
   Cząsteczki znane pod nazwą neuropeptydów łączą myśli i emocje z każdą częścią ciała. Właśnie dlatego stosowane przy próbach medycznych placebo uzdrawia ludzi. Jeśli człowiek wierzy, że zażywa prawdziwy lek albo chociaż wierzy w lekarza, który ten lek ordynuje, to zwykle zaczyna czuć się lepiej.
   Nasze myśli i uczucia nawet aktywują i dezaktywują geny. Badania naukowe wykazały ostatnio, że mogą one pobudzać rozwój nowych obszarów w mózgu, co w rezultacie prowadzi do zmian w ludzkim ciele. W sensie bardzo ogólnym, jesteś tym, co myślisz!
   Związek umysł-ciało wręcz otwiera przed nami możliwość uzdrawiania siebie samych z chorób dzięki potędze intencji. Stres, na przykład, spowalnia tempo powrotu do zdrowia. Ale jeśli świadomie skupisz się na czymś, co sprawia ci przyjemność, albo życzliwie pomyślisz o kimś, na kim ci zależy, twoje ciało wytworzy znacznie mniej hormonów stresu, co przyspieszy proces uzdrawiania. Badania naukowe wykazały nawet, że położenie dłoni na drugiej osobie może wywierać wpływ na stan jej ciała. Badania na młodych szczurach, na przykład, dowiodły, że dotyk matki zwiększa poziom hormonów wzrostu, a zmniejsza poziom hormonów stresu.
   Pomaga nawet wizualizowanie kogoś jako osoby zdrowej. Nie trzeba być w jej pobliżu, żeby ten sposób był skuteczny. Fizycy kwantowi wykazali, że wszystko, co istnieje, jest ze sobą powiązane. Myśl o czymkolwiek, gdziekolwiek to się znajduje, w jakiś sposób zmienia ten obiekt.
  Zatem myśl o jakiejś osobie jest zarejestrowana na pewnym poziomie w jej ciele. Naukowcy zbadali to zjawisko i odkryli zmiany w układzie nerwowym testowanych osób, będące skutkiem myśli innych ludzi na ich temat.
   Jednak myśl na jakikolwiek temat wywiera tego samego rodzaju skutek, nawet jeśli nie zawsze go zauważamy. Badając tę kwestię, naukowcy zauważyli, że szczególnie wyraźne efekty wy-stępują wtedy, gdy wielu ludzi jednocześnie koncentruje się na tej samej kwestii. Zostało potwierdzone, że takie grupowe intencje mogą zmniejszyć wskaźnik przestępczości, a nawet liczbę aktów terrorystycznych.
  Nasze powiązanie ze wszystkim jest tak silne, że nie możemy nie wpływać na stan świata poprzez to, na czym się koncentrujemy. Postawa pełna życzliwości bądź przebaczenia, na przykład, doprowadzi do innego stanu - w twoim ciele, w życiu i na świecie - niż postawa egoistyczna albo mściwa. Brzmi to rozsądnie - ale niniejsza książka wyjaśnia, jak to działa i, co ważne, co możesz zrobić, aby zmienić coś na lepsze.
   Znaczna część materiału naukowego prezentowanego w tej książce była już publikowana w recenzowanych magazynach naukowych, stanowiących złoty standard w środowisku naukowym. Ja jedynie zaczerpnąłem odpowiednie fragmenty i dokonałem kilku ekstrapolacji na podstawie wniosków z niektórych badań, łącząc je z moimi własnymi ideami, których źródłem są szeroko rozumiane dziedziny obejmujące naukę zajmującą się relacją umysł-ciało, duchowość i świadomość. Część prezentowanego tutaj materiału naukowego jeszcze nie uzyskała akceptacji środowiska naukowego, co nie oznacza jednak, że jest nieistotna. Często potrzeba czasu, zanim nowe idee i odkrycia przenikną do głównego nurtu. Uważam, że wiele wspomnianych w książce Wszystko zaczyna się od myśli badań wskazuje na rzeczywiste zjawiska. Sądzę, że stoimy u progu znaczącego przełomu w naszym pojmowaniu świadomości oraz wzajemnej zależności między umysłem i materią.
   Niektóre z przedstawionych tu badań mogą wydawać się zbyt daleko idące, szczególnie przeciętnemu naukowcowi. Nie będę za to przepraszał. Jak dowodzi historia, droga odkrycia naukowego niejednokrotnie prowadzi ku czemuś, co w pierwszej chwili wydaje się być absurdalne, i dopiero później, kiedy zaczynamy rozumieć, w jaki sposób coś funkcjonuje, możemy przyjąć do wiadomości nowe idee.
   Druga część książki Wszystko zaczyna się od myśli wprowadza do tematu wątek duchowości. Część ta w mniejszym stopniu bazuje na materiale naukowym, a w większym - na intuicji, ponieważ prezentuję w niej mistyczny ogląd świata, który prawdopodobnie wykracza poza sferę dowodu naukowego i który można uchwycić jedynie dzięki osobistemu doświadczeniu. Tym niemniej jest to wciąż nauka, tyle że innego rodzaju, taka, która jest właściwa jednostce, i czyni naukowca z każdego człowieka w jego własnym życiu.    Kończę tę książkę tak, jak lubię kończyć wszystkie swoje wystąpienia - pomagając ludziom dostrzec miłość, życzliwość i współczucie wszędzie wokół. Kiedy dokonujemy wyboru, aby kochać, być życzliwym i pełnym współczucia w życiu osobistym, wszystko się zmienia. Wszystko. Dalej, spróbuj i przekonaj się! Rozpocznijmy naszą podróż ku zmianie.

Dr David R. Hamilton maj 2006

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dr David R. Hamilton

 • Tytuł oryginału: 

  It's The Thought That Counts: Why Mind Over Matter Really Wo

 • Liczba stron: 

  224

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-559-6

 • Tłumacz: 

  Ryszard Oślizło

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...