Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64645-48-8
Autor: Kelly Turner
EAN: 9788364645488
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Illuminatio

Wprowadzenie do książki

Czy można wygrać z rakiem?

   Gdy zaczęłam interesować się tematem radykalnych remisji, ze zdziwieniem odkryłam, że pośród ponad tysiąca przypadków opisanych w literaturze medycznej niemal zupełnie pominięto dwie grupy ludzi. Pierwsza z nich to pacjenci, którym udało się pokonać raka. Zdziwiło mnie, że ogromna większość artykułów nie wspomina o tym, co według samych pacjentów mogło być przyczyną remisji. Czytałam publikacje, w których lekarze szczegółowo wymieniali wszystkie zachodzące w organizmie ozdrowieńca zmiany biochemiczne, ale żaden autor nigdy bezpośrednio nie zapytał, co zdaniem samego zainteresowanego mogło być przyczyną cudownego wyzdrowienia. Moje zdziwienie spowodowane było tym, że przecież owi pacjenci mogli nawet nieświadomie zrobić coś, co pomogło im pokonać nowotwór. Dlatego właśnie prowadząc badania do swojej pracy magisterskiej, postanowiłam o to zapytać ludzi, którzy doświadczyli radykalnej remisji. Pytanie, z którym zwróciłam się do dwudziestu wybranych osób, brzmiało: „Jak sądzisz, co sprawiło, że twój nowotwór zniknął?”.
   Druga grupa pomijana w artykułach naukowych to lekarze medycyny alternatywnej. Większość radykalnych remisji pojawia się z definicji przy braku udziału konwencjonalnej medycyny zachodniej, więc zdumiało mnie, że nikt nigdy nie przyjrzał się sposobom leczenia raka praktykowanym przez uzdrowicieli alternatywnych. Znaczna część osób po radykalnej remisji szukała pomocy u uzdrowicieli ze wszystkich zakątków świata. Odwiedziłam wiele krajów i pytałam pięćdziesięciu niezwiązanych z kulturą zachodnią uzdrowicieli o to, w jaki sposób leczą raka. Przez dziesięć miesięcy poszukiwałam, a następnie przepytywałam alternatywnych specjalistów od raka mieszkających w dżunglach, górach i miastach dziesięciu różnych krajów: USA (Hawaje), Chin, Japonii, Nowej Zelandii, Tajlandii, Indii, Anglii, Zambii, Zimbabwe i Brazylii. Była to podróż, która odmieniła moje życie i pozwoliła mi spotkać wielu fascynujących uzdrowicieli. Niniejsza książka jest podsumowaniem wiedzy, którą podzielili się ze mną wszyscy ci ludzie.
    Od czasów tamtych badań udało mi się dotrzeć do wielu nowych spraw i obecnie mam za sobą ponad sto wywiadów oraz analizę ponad tysiąca opisanych w literaturze przypadków radykalnej remisji. Po skrupulatnym i rzeczowym przeglądzie wszystkich tych spraw wyszczególniłam ponad siedemdziesiąt pięć różnych czynników, takich jak czynniki fizyczne, emocjonalne i duchowe, wykazujących wpływ na radykalne remisje. Gdy jednak zestawiłam ze sobą częstotliwość występowania tych czynników, spostrzegłam, że dziewięć z nich pojawia się praktycznie w każdym wywiadzie. Innymi słowy, bardzo niewielu spośród ankietowanych wspomniało na przykład o siedemdziesiątym trzecim czynniku, którym jest przyjmowanie suplementu z chrząstki rekina, ale prawie każdy mówił o dziewięciu okolicznościach, które pomogły mu w pokonaniu raka. Te dziewięć głównych czynników mających wpływ na radykalną remisję to:

 • radykalna zmiana diety, 
 • odzyskanie kontroli nad stanem własnego zdrowia, 
 • podążanie za intuicją, 
 • stosowanie ziół i suplementów, 
 • uwalnianie stłumionych emocji, 
 • zmaksymalizowanie pozytywnych emocji, 
 • przyjmowanie pomocy ze strony innych, 
 • pogłębianie więzi emocjonalnych, 
 • wykazywanie silnej motywacji do życia.

   By uporządkować treść, podzieliłam tę książkę na dziewięć rozdziałów, z których każdy szczegółowo mówi o jednym istotnym czynniku. W każdym rozdziale najpierw przyjrzycie się głównym założeniom danego czynnika z uwzględnieniem najnowszych badań naukowych z nim związanych. Następnie poznacie historię dotyczącą radykalnej remisji, która w szczególny sposób ilustruje i zwraca uwagę na dany czynnik. Na końcu każdego rozdziału zamieściłam listę zadań, które musicie wykonać, jeżeli chcecie wprowadzić w życie dany czynnik pomagający w wywołaniu radykalnej remisji.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Kelly Turner

 • Tytuł oryginału: 

  Radical Remission: Surviving Cancer Against All Odds

 • Liczba stron: 

  286

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64645-48-8

 • Tłumacz: 

  Bartłomiej Kotarski

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...