Wprowadzenie do książki
Energia do sześcianu
Dzięki Światopoglądowi 2.0 szybko zdasz sobie sprawę z tego, że do życia należy podchodzić z entuzjazmem i radością oraz że „Podążaj za błogością” nie jest jedynie pustym frazesem do naklejenia na zderzak samochodowy, ale raczej rozsądnym planem działania w życiu. Jeżeli twoje życie rozwija się inaczej, to znaczy, że - jak lubi mówić laureat nagrody Emmy, prezenter Andy Cordan - coś jest namieszane. Jeżeli magia nie przytrafia ci się na co dzień - jeżeli nie budzisz się każdego ranka pełen pasji i zapału - to żyjesz w horrorze, który sam stworzyłeś, żeby dostarczyć sobie rozrywki.
Tego właśnie próbuje dowieść Energia do sześcianu: że stary sposób myślenia dobiegł końca oraz że wyższa rzeczywistość powoli go wypiera. Jedyne, co musimy zrobić, to odpuścić dramatyzowanie i zrozumieć, że ten film o zombie, który uważamy za rzeczywistość, jest nudny i całkowicie niepotrzebny.
W niniejszej książce poproszę cię więc o zatrzymanie Światopoglądu 1.0 na czas przeprowadzania dziewięciu eksperymentów z części II. Chciałabym zasugerować, żebyś na co najmniej 30 dni, jakie zajmie wypróbowanie ich, zawiesił swoje przekonania, żebyś zgodził się odłożyć pewniki i prawdy absolutne na bok.
W Energii do kwadratu, książce, która zainspirowała niniejszą, zwróciłam uwagę na fakt, że energia lokuje się w dowolnej strukturze, jaką stworzy nasza świadomość. Bez prostującego działania naszej świadomości świat pozostaje bezczasowym, bezkresnym stanem nieustannie zmieniających się możliwości. Jeżeli nasza ograniczona percepcja tworzy strukturę energetyczną negującą niewyczerpalną substancję, w której żyjemy kończymy z małą, częstokroć przerażającą rzeczywistością. Ponieważ tak głęboko identyfikujemy się z tą ograniczoną rzeczywistością, wydaje nam się ona bardzo prawdziwa. Wydaje się, jakbyśmy nie mieli żadnego wyboru. Z pewnością nie orientujemy się, że sami ją sobie zgotowaliśmy. Negatywność, przebiegle przebrana za „rzeczywistość”, stała się konstrukcją, która - niczym magiczna peleryna Harry ego Pottera - jest obecnie dla nas niewidzialna.
W Energii do kwadratu zachęcałam czytelników do rozpoczęcia patrzenia na świat przez pryzmat Co mogłoby pójść dobrze ? zamiast poprzez bardziej rozpowszechniony paradygmat Co musi pójść źle? Energia do kwadratu zapewniała boczne kółka do nauki posługiwania się tym nowym paradygmatem. W Energii do sześcianu gotowi jesteśmy polecieć.
Szczegóły
-
Autor:
Pam Grout
-
Tytuł oryginału:
E-Cubed: Nine More Energy Experiments
-
Objętość:
240
-
Oprawa:
Miękka
-
Format:
145x205
-
ISBN:
978-83-7377-715-6
-
Tłumacz:
Ischim Odorowicz
-
Rok wydania:
2015