Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-715-6
Autor: Pam Grout
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Energia do sześcianu

   Dzięki Światopoglądowi 2.0 szybko zdasz sobie sprawę z tego, że do życia należy podchodzić z entuzjazmem i radością oraz że „Podążaj za błogością” nie jest jedynie pustym frazesem do naklejenia na zderzak samochodowy, ale raczej rozsądnym planem działania w życiu. Jeżeli twoje życie rozwija się inaczej, to znaczy, że - jak lubi mówić laureat nagrody Emmy, prezenter Andy Cordan - coś jest namieszane. Jeżeli magia nie przytrafia ci się na co dzień - jeżeli nie budzisz się każdego ranka pełen pasji i zapału - to żyjesz w horrorze, który sam stworzyłeś, żeby dostarczyć sobie rozrywki.
   Tego właśnie próbuje dowieść Energia do sześcianu: że stary sposób myślenia dobiegł końca oraz że wyższa rzeczywistość powoli go wypiera. Jedyne, co musimy zrobić, to odpuścić dramatyzowanie i zrozumieć, że ten film o zombie, który uważamy za rzeczywistość, jest nudny i całkowicie niepotrzebny.
    W niniejszej książce poproszę cię więc o zatrzymanie Światopoglądu 1.0 na czas przeprowadzania dziewięciu eksperymentów z części II. Chciałabym zasugerować, żebyś na co najmniej 30 dni, jakie zajmie wypróbowanie ich, zawiesił swoje przekonania, żebyś zgodził się odłożyć pewniki i prawdy absolutne na bok.
   W Energii do kwadratu, książce, która zainspirowała niniejszą, zwróciłam uwagę na fakt, że energia lokuje się w dowolnej strukturze, jaką stworzy nasza świadomość. Bez prostującego działania naszej świadomości świat pozostaje bezczasowym, bezkresnym stanem nieustannie zmieniających się możliwości. Jeżeli nasza ograniczona percepcja tworzy strukturę energetyczną negującą niewyczerpalną substancję, w której żyjemy kończymy z małą, częstokroć przerażającą rzeczywistością. Ponieważ tak głęboko identyfikujemy się z tą ograniczoną rzeczywistością, wydaje nam się ona bardzo prawdziwa. Wydaje się, jakbyśmy nie mieli żadnego wyboru. Z pewnością nie orientujemy się, że sami ją sobie zgotowaliśmy. Negatywność, przebiegle przebrana za „rzeczywistość”, stała się konstrukcją, która - niczym magiczna peleryna Harry ego Pottera - jest obecnie dla nas niewidzialna.
    W Energii do kwadratu zachęcałam czytelników do rozpoczęcia patrzenia na świat przez pryzmat Co mogłoby pójść dobrze ? zamiast poprzez bardziej rozpowszechniony paradygmat Co musi pójść źle? Energia do kwadratu zapewniała boczne kółka do nauki posługiwania się tym nowym paradygmatem. W Energii do sześcianu gotowi jesteśmy polecieć.

Szczegóły

 • Autor: 

  Pam Grout

 • Tytuł oryginału: 

  E-Cubed: Nine More Energy Experiments

 • Objętość: 

  240

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-7377-715-6

 • Tłumacz: 

  Ischim Odorowicz

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...