Wczytuję dane...
KOD: 978-83-938577-1-5
Autor: Tejguru Sirshree Tejparkhiji
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788393857715
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Magia Przebudzenia

   Ludzkie istoty posiadają zdolność komunikowania swoich uczuć i myśli za pomocą mowy. Jednak niektóre myśli, zbyt ezoteryczne, żeby je wypowiedzieć słowami - są komunikowane wyłącznie za pomocą ciszy. Poprzez różne sposoby ekspresji - uczucia, myśli, mowę i ciszę - uczymy się o czymś szczególnym wewnątrz nas;
  0 tym, co sprawia, że chcemy o tym słuchać, medytować i doświadczać tego. Co to jest? Czym jest ta Prawda wewnątrz nas?
   Ta „Odpowiedź Upaniszad" nauczy nas o owej wewnętrznej Prawdzie.
   Książka ma formę pytań i odpowiedzi, które mają za zadanie przebudzenie cię. Każda odpowiedź w tej książce ma cię popchnąć do odnalezienia siebie (Jaźni), poznania siebie i ostatecznie do „bycia" Sobą, Jaźnią. Odpowiedzi z tej książki zaprowadzą cię do stanu czystej Świadomości, doświadczenia bycia czystą egzystencją - źródłem ciszy.
   Podstawowym celem człowieka jest osiągnięcie i ustabilizowanie tego stanu, a następnie dzielenie tego doświadczenia z innymi. Tylko odpowiedzi, które służą temu celowi - mają jakąś wartość, bez względu na to, ile razy byłyby słyszane lub czytane. Nawet jeśli pozornie znasz odpowiedzi na pytania z tej książki - przeczytaj je. Celem tej książki nie jest dodawanie intelektualnej wiedzy, ale pomoc w doznaniu Prawdziwego Ja, w doświadczeniu bycia czystą egzystencją, do którego Sirshree odnosi się niemal w każdej z odpowiedzi.
   Kwestie poruszane w tej książce sięgają od życiowych dylematów po esencję duchowości. Pytania zawierają i takie, które są typowe dla współczesnego człowieka i te, które były zadawane przez wieki. Następujące cztery kroki powiedzą ci, jak czytać tę książkę:
Krok 1: Poczuj przestrzeń, jaką wytworzy pytanie
Przeczytaj pytanie uważnie. W momencie, w którym to zrobisz, pytanie wytworzy w tobie przestrzeń na odpowiedź.

Krok 2: Wypełnij tę przestrzeń odpowiedzią
Wypełnij tę przestrzeń właściwą odpowiedzią albo cel pytania będzie utracony i pozostaną tylko zwykłe słowa. Przeczytaj odpowiedź w książce. W czasie czytania pojawią się pewne wglądy. Niektóre odpowiedzi mogą cię zabrać do głęboko duchowego stanu - stanu pustki. Początkowo takie doświadczenie nie-umysłu może wywołać dezorientację. To właśnie w tym stanie intuicyjnie zaczynają się rozwijać odpowiedzi.

Krok 3: Pozwól objawić się „magii przebudzenia"
Poszukaj wewnątrz siebie odpowiedzi i naucz się przez nie o swojej prawdziwej naturze. Odpowiedzi, które zostały zrozumiane w stanie pustki, zamanifestują się teraz w twoim życiu jako działania. Pozwól „przebudzeniu" przejawić się! Za jakiś czas przeczytaj po raz kolejny kilka odpowiedzi, które wydały ci się szczególnie ważne. Niektóre z nich wymagają nieco więcej czasu zanim będziemy je w stanie zrozumieć. Dzieje się tak, ponieważ niektórych rzeczy musimy się najpierw nauczyć, poznać, doświadczyć, zanim zdołamy je pojąć. Czekanie sprawia, że stajemy się godni tych odpowiedzi.

Krok 4: Odłóż na bok to, czego nie możesz zrozumieć
Jeśli pojawią się odpowiedzi lub koncepcje, których nie rozumiesz, odłóż je na chwilę i przejdź do innego pytania. Po przeczytaniu całej książki, przejrzyj te pytania ponownie. Mogą się teraz wydać bardziej sensowne.

   Odpowiedzi na wszystkie pytania są dostępne w tym szczególnym miejscu, w którym pierwotnie pytania powstają. Kiedy ten sekret zostanie objawiony, będziesz w stanie dotrzeć do istoty rzeczy, do Źródła, do centrum swojego »bycia«. Wtedy powiesz: „Żadna kwestia nie pozostała wątpliwością. Mogę teraz znajdować wszystkie odpowiedzi wewnątrz siebie". Tym samym osiągasz Tejgyan.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Tejguru Sirshree Tejparkhiji

 • Liczba stron: 

  199

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-938577-1-5

 • Tłumacz: 

  Magdalena Rydzy, Katarzyna Klonowska

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...