Aktywna Mama
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-926387-7-3
Autor: Bonnie Berk
EAN: 9788392638773
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Buk Rower

Wprowadzenie do książki

Aktywna mama

  W książce prezentuję program łatwych ćwiczeń, zasady prawidłowego odżywiania się i wskazówki, jak zmodyfikować swój styl życia, by ciąża przebiegła zdrowo, a okres połogu dostarczył wielu radości. Zawarłam tu również zalecenia pomagające uniknąć wielu dolegliwości pojawiających się powszechnie podczas ciąży albo przynajmniej znacznie je złagodzić - poczynając od mdłości, a na ucisku w dole brzucha i bólach krzyża kończąc.
  Zdrowe pożycie seksualne wpływa zasadniczo na dobre samopoczucie kobiet w ciąży i ich partnerów, przyczynia się do powstania silnego systemu odpornościowego, zapewnia również zdrowie narządów rozrodczych. Niestety, podczas ciąży i połogu pary dość często zaczynają mieć problemy wynikające ze zmiany zachowań seksualnych. Badania dowodzą, że wiele małżeństw rozpada się w ciągu pierwszego roku po urodzeniu dziecka. Z tego powodu prezentuję ważne strategie pozwalające rozwinąć pozytywną komunikację z partnerem oraz wskazówki, jak zachować aktywność seksualną przez całą ciążę i po porodzie.
  Kilka rozdziałów poświęciłam przygotowaniu umysłu i ciała do porodu. W rozdziale dziesiątym przyszłe mamy znajdą zestawienie technik umożliwiających przejście przez poród w najbardziej pozytywny sposób, a także opis ćwiczeń przynoszących ulgę w bólu.
  Zwykle powrót do ćwiczeń to ostatnia rzecz, o jakiej kobiety myślą po porodzie, jednak są one, wraz z prawidłowym odżywianiem się i wypoczynkiem, niezwykle istotne dla uniknięcia depresji poporodowej. Młode mamy, w miarę jak przystosowują się do roli rodzica, powinny stopniowo zaczynać ćwiczyć. Dla kobiet, które chcą po porodzie zrzucić zbędne kilogramy, przygotowałam rozsądny plan żywienia dostosowany również do potrzeb matek karmiących piersią.
  Rodzice szybko przekonują się, że dzieci naśladują ich zachowania, często w sposób, którego nie da się przewidzieć. Więcej, dzieci częściej robią to, co robią ich rodzice, niż to, co rodzice każą im robić. Jeśli będziesz prowadzić zdrowy styl życia w czasie ciąży i po porodzie, dasz dobry przykład swojemu potomstwu. Korzyści są większe, niż sobie wyobrażasz.
  Zacznij od dziś! Jeśli jesteś w ciąży albo dopiero planujesz w nią zajść, w książce znajdziesz wszystko, co powinnaś wiedzieć, żeby zachować w tym ważnym okresie dobrą kondycję i zdrowie. Życzę ci z całego serca, aby twoja ciąża była okresem szczęśliwym i zdrowym!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Bonnie Berk

 • Tytuł oryginału: 

  Motherwell Maternity Fitness Plan

 • Liczba stron: 

  222

 • Wymiary: 

  200x255

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-926387-7-3

 • Tłumacz: 

  Monika Wyrwas-Wiśniewska

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...