Antykoncepcja Którą Metodę Powinnam Wybrać?
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60466-55-1
Autor: Silvia Knoepfel, Knut Hoffmann
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Medpharm

Wprowadzenie do książki

Antykoncepcja którą metodę powinnam wybrać?

  Z wielką przyjemnością polecam czytelnikom i to zarówno młodszym, jak i nieco starszym książkę niemieckich autorów Silvii Knópfel i Knuta O.K. Hoftnanna Antykoncepcja. Którą metodę powinnam wybrać?

  Autorzy niezwykle rzetelnie potraktowali problem antykoncepcji zwracając szczególną uwagę na indywidualne stosowanie jej u kobiet. Jest bowiem wiadome, że 30-50% ciąż to ciąże niechciane, wobec tego zapobieganie im to niezwykle istotny problem. Piszący tę książkę z dużym znawstwem przedstawili dane dotyczące fizjologii kobiet i na tej podstawie odnieśli się do działania hormonów i szeroko rozumianej antykoncepcji. Zwraca uwagę prosty, przekonujący styl pisania, wskazówki praktyczne, a szczególnie możliwość indywidualnego doboru środka antykoncepcyjnego z uwzględnieniem zalet i wad każdego z nich.

  Dla mnie, jako endokrynologa i seksuologa, niezwykle cenne jest omówienie antykoncepcji hormonalnej. Wypada w tym miejscu podkreślić, że środki te od dawna wzbudzają kontrowersje. Jednak z punktu widzenia bezpieczeństwa ich stosowania „istnieje większe prawdopodobieństwo, że kobieta skręci kark w wannie albo zabije się na rowerze niż umrze z powodu raka piersi wywołanego pigułką antykoncepcyjną" — twierdzi prof. Bouchard, wiceprezes Europejskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i światowy autorytet w tej dziedzinie.

  Pozwoliłem sobie w uzupełnieniu podać kilka wiadomości szczególnie ważnych dla polskiego czytelnika, a także nieco poszerzyć rozdział dotyczący hormonalnej antykoncepcji u mężczyzn, gdyż w moim przekonaniu zagadnienie to już w najbliższej przyszłości może oznaczać rewolucję w antykoncepcji.

  W przekonaniu, że książka ta spełnia swoje zadanie edukacyjne i praktyczne, gorąco rekomenduję ją jak najszerszemu gronu czytelników.

prof. zw. dr hab. n. med. Zygmunt Zdrojewicz

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Silvia Knoepfel, Knut Hoffmann.

 • Tytuł oryginału: 

  Verhütung: Welche Methode passt zu mir?

 • Liczba stron: 

  154

 • Wymiary: 

  165x215

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60466-55-1

 • Tłumacz: 

  Anna Kolbe Panek

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...