Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62103-49-2
Autor: William Crook
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

'

Wprowadzenie do książki

Candida Leczymy naturalnie

Najlepsze metody zwalczania infekcji drożdżakowych

  W ciągu ostatnich piętnastu lat otrzymałem tysiące listów i telefonów od ludzi skarżących się na różnorakie choroby i na dolegliwości odczuwane w różnych częściach ciała. Większość pytań nadeszła od osób, które zapytane o historię choroby, odpowiadały, że tak naprawdę trudno im wskazać konkretny problem - po prostu czują się ogólnie chore.
   Tego rodzaju listy i telefony otrzymuję od mężczyzn i kobiet w każdym wieku, a także od rodziców zaniepokojonych zdrowiem swoich dzieci. Szukają oni pomocy u lekarzy i specjalistów, którzy po przeprowadzeniu wielu badań i analiz wykluczają wszelkie choroby i zaburzenia stanu zdrowia. Pomimo tego osoby te nadal czują, że coś im dolega.
   W odniesieniu do tego typu sytuacji dr Martin Zwerling i jego współpracownicy stwierdzili: „Rozważmy przypadek nieuleczalnej pacjentki, którą zajmuje się wielu specjalistów. Jej ginekolog leczy wciąż nawracające zapalenia pochwy oraz nieregularne miesiączki, podczas gdy laryngolog usiłuje zwalczyć często występujące zapalenie ucha albo przewlekłe nieżyty nosa. W tym samym czasie lekarz internista bez skutku usiłuje zaradzić takim dolegliwościom jak wzdęcia, niestrawność i bóle brzucha, natomiast dermatolog zmaga się z problemami skórnymi pacjentki: zagadkowymi wysypkami, pokrzywkami i łuszczycą.
  Na koniec psychiatra usiłuje przekonać kobietę, że przyczynę skrajnej drażliwości, niemożności koncentracji i depresji stanowią nerwy. To my, lekarze, jesteśmy odpowiedzialni za określanie takich osób jako „psychosomatyków", a także za to, że nie potrafiąc zdiagnozować żadnych konkretnych dolegliwości fizycznych, dochodzimy do wniosku, że tego rodzaju pacjentek i pacjentów nie da się wyleczyć. Czy są to osoby nieuleczalnie chore?
   Z pewnością nie, jeśli weźmiemy pod uwagę drożdżaki. Wspomniana wyżej pacjentka, podobnie jak tysiące osób z podobnymi objawami, cierpi na przewlekłe zakażenie drożdżakami z rodzaju Candida".
   Związek przewlekłych dolegliwości z drożdżakami z rodzaju Candida został po raz pierwszy opisany ponad dwadzieścia lat temu przez dr n. med. Oriana C. Trussa. Ponieważ jednak zamieścił on swoje spostrzeżenia w mniej znanym czasopiśmie, publikującym artykuły bez naukowych recenzji, większość lekarzy nie miała na ten temat żadnej wiedzy. Obserwacje Trussa zostały rozpowszechnione za pośrednictwem artykułów w popularnych czasopismach, programów telewizyjnych (zwłaszcza przez telewizję CNN), a także przez talk show Phila Donahue''go. W rezultacie opinią publiczna dowiedziała się o chorobach wywoływanych przez drożdżaki, zanim wyniki badań naukowych ukazały się w ważniejszych czasopismach medycznych.
   Do trzech najbardziej charakterystycznych objawów chorób wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Candida należą: ogólne zmęczenie, bóle głowy i depresja, natomiast symptomy ogólno-ustrojowych dolegliwości związanych z kandydozą są zróżnicowane i zazwyczaj występują w pięciu obszarach ludzkiego organizmu, co przedstawiono w tabeli na następnej stronie.
   Od opublikowania w 1984 roku mojej pierwszej książki dotyczącej zaburzeń zdrowotnych powodowanych przez chorobotwórcze drożdżaki z rodzaju Candida krytycy nieustannie domagają się „niezbitych dowodów naukowych", na przykład badań z podwójnie ślepą próbą. Chcą również, abym określił, jakie ilości drożdżaków z rodzaju Candida rowadzą do powstawania chorób. W odpowiedzi na stawiane pytania zacząłem „pukać do drzwi" wielu medycznych instytutów (w tym Narodowego Instytutu Zdrowia) z prośbą o sprawdzenie związku infekcji grzybiczych z chorobami przewlekłymi. Niestety, moje apele pozostały bez odzewu.
  Czasy się zmieniły i obecnie wielu praktykujących lekarzy poczyniło liczne obserwacje potwierdzające związek chorobotwórczych drożdżaków z rodzaju Candida z chorobami przewlekłymi. Mimo to wciąż jednak na pierwszej linii frontu - w gabinetach lekarskich, gdzie pacjenci poszukują pomocy w walce z chorobami wywołanymi przez drożdżaki z rodzaju Candida-toczy się batalia. Zapalenia grzybicze nastręczają duże problemy.
   Otóż, dostępne obecnie testy laboratoryjne nie umożliwiają lekarzom szybkiego stwierdzenia, czy określone dolegliwości zostały wywołane przez drożdżaki z rodzaju Candida. Diagnoza musi być oparta na obserwacjach klinicznych, co wymaga szczególnej staranności i zaangażowania ze strony lekarzy.
   Według wstępnego artykułu autorstwa dr n. med. Johna Benetta zamieszczonego w czasopiśmie „The New England Journal of Medicine" niewiele chorób doprowadziło do tak wielkiej animozji pomiędzy społecznością lekarską a ogółem społeczeństwa jak zespół chorób przewlekłych wywołanych częściowo przez drożdżaki z rodzaju Candida: „Ci, którzy utrzymują, że istnieje taki złożony zespół objawów, wysunęli pod adresem społeczności lekarzy poważne zarzuty, twierdząc, że nie wywiązują się oni z jednej z najważniejszych powinności wobec pacjentów. Zarzut ten sformułowany w prostych słowach brzmi: Wy, lekarze, nie słuchacie tego, co mówią wam pacjenci".

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  William Crook

 • Tytuł oryginału: 

  Natures Own Candida Cure

 • Liczba stron: 

  66

 • Wymiary: 

  165x220

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62103-49-2

 • Tłumacz: 

  Tomasz Paczuski

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...