Druga młodość
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61883-12-8
Autor: Maoshing Ni
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Nowy Horyzont
'

Dr Maoshing Ni (popularnie zwany Dr Mao) jest reprezentantem 38. pokolenia lekarzy chińskich w swojej rodzinie, autorytetem w zakresie medycyny taoistycznej, zajmującej się zagadnieniami długowieczności. Doktor Mao posiada certyfikat Amerykańskiej Izby Lekarskiej, prowadzi prywatną praktykę lekarską w Ośrodku Tao of Wellness w Santa Monica w Kalifornii. Doradza pacjentom jak osiągnąć optymalny stan zdrowia i dobre samopoczucie. Dzięki doktorowi, ośrodek ten uzyskał także status największego w USA ośrodka akupunktury i medycyny chińskiej. Oprócz praktyki prywatnej w Tao of Wellness, doktor Mao jest współzałożycielem, byłym prezesem, a obecnie kanclerzem Uniwersytetu Tradycyjnej Chińskiej Medycyny - Yo San w Los Angeles.

Dr Maoshing Ni - lekarz wielu gwiazd hollywoodzkich -jest także autorem kilku bardzo popularnych, tłumaczonych na wiele języków książek z zakresu medycyny chińskiej, propagowania zdrowego stylu życia i długowieczności.

Wprowadzenie do książki Druga młodość

   JEST TO PODRĘCZNIK ZDROWIA DLA KOBIET w każdym wieku. Możesz mieć 35 lat i odczuwać niski poziom energii, lat 50 i przechodzić przez menopauzalne problemy z koncentracja albo lat 75 i budzić się codziennie z bólami artretycznymi, jednakże bez względu na to, w jakim jesteś wieku, dowiesz się jak zregenerować i odżywić twoje ciało. Witamy serdecznie twoją drugą młodość!
Inspiracji do napisania tej książki dostarczyło mi obserwowanie, jak z problemami wieku średniego radziła sobie moja mama. Wiele kobiet z jej pokolenia, wraz ze swoimi mężami, przeszło na emeryturę, odsuwając się od świata. Ale nie moja mama. Stosując się do zasad medycyny chińskiej, wciąż utrzymywała wysoki poziom energii i żywotności; potrafiła także znaleźć sobie nowe cele w życiu. Zdobyła wiele doświadczeń i nareszcie miała czas żeby robić to, co ją zawsze interesowało. Obserwowałem z dumą jak zaczęła przewodniczyć swojej organizacji religijnej a w domu stworzyła świątynię dla mieszkańców naszego osiedla. W naszej rodzinie ojciec był osobą publiczną, lekarzem stosującym zasady medycyny i tradycji chińskiej (TCM), natomiast mama zgodnością i skromnością zajmowała się sprawami domowymi. Toteż jej przemiana osobista dała mi ogromną wiedzę o potencjale drzemiącym w ludziach. Przede wszystkim zaś, moja mama poddała w wątpliwość to, co do tej pory wiedziałem o starzeniu Się. Co myślisz o swoim wieku? Czy doceniasz siebie taką, jaka jesteś teraz? Na każdym etapie życia twoje zdrowie zależy od twojej kondycji fizycznej i emocjonalnego podejścia do siebie samej.
   Starzenie się nie musi być staczaniem się po równi pochyłej. Możesz czuć się i wyglądać młodziej niż wskazuje na to twój wiek, możesz przejść przez okres przed menopauzą, menopauzę i iść dalej z wdziękiem, młodością, witalnością i zdrowiem. Ta książka pomoże ci to osiągnąć w sposób naturalny - bez pigułek, hormonalnej terapii zastępczej czy też operacji plastycznej. Jak? Dzięki mądrości medycyny chińskiej, która jest czulą na wszystkie aspekty cyklu życia kobiety i która rozumie, że na każdym etapie można spowolnić lub nawet odwrócić proces starzenia się. Ta silna tradycja, w połączeniu z medycyną zachodnią, jest w stanie stworzyć optymalny wariant dla każdego.
   Na planie emocjonalnym, chińska tradycja proponuje całkiem inną niż Zachód wizję wieku średniego i procesu starzenia się. Dla Chinki jest to czas, kiedy nareszcie może realizować swoje pasje, kiedy obowiązki związane z prowadzeniem domu, wychowaniem dzieci i przygotowaniem ich do samodzielnego życia znikają, a powstaje wiele miejsca na rozwinięcie własnego wewnętrznego piękna. Dojrzała kobieta jest dziełem sztuki, ukształtowanym z pomocą jej życiowych doświadczeń i jej wewnętrznej mocy. Korzystając w pełni ze swej mądrości odnajduje tradycyjne lub nowatorskie sposoby przynoszenia korzyści światu. Kontynuując swój rozwój wkracza na nową ścieżkę samorealizacji.

Tajemnica sukcesu

   Wciągu ostatnich 25 lat, w naszym instytucie Tao of Wellness, mój brat - Dr Daoshing Ni i ja, wraz z grupą współpracowników pomogliśmy tysiącom kobiet. Ten sukces zawdzięczamy trzem czynnikom. Po pierwsze - kobiety zawsze były kamieniem węgielnym chińskiego społeczeństwa. Od samego początku - od tysięcy łat - medycyna chińska specjalizuje się w ochronie zdrowia kobiet, jak żadna inna medycyna na świecie. Po , drugie - nasza rodzina reprezentuje 38. pokolenie lekarzy, dzięki czemu posiadamy rozległą wiedzę w zakresie troski o zdrowie kobiet. Trzeci -i najważniejszy czynnik - to zaufanie naszych pacjentek i ich staranne stosowanie się do naszych rad. Dzięki dokładnemu wprowadzaniu w życie naszych zaleceń i nowych sposobów postępowania, nasze pacjentki '' ułatwiają nam bezpieczne przeprowadzenie ich przez drugą młodość, dzięki czemu odzyskują swój życiowy i seksualny wigor.
   Cykle w życiu kobiet i regeneracja na każdym etapie Z biologicznego punktu widzenia najważniejszym celem życia człowieka, tak jak każdej innej istoty żyjącej, jest reprodukcja, dzięki której przekazujemy nasze geny z pokolenia na pokolenie. Nie ma wiec w tym nic dziwnego, że gdy osiągniesz wiek dojrzały, witalność organizmu zaczyna maleć. U kobiet zaczyna się to zwykle w wieku około 35 lat. Oczywiście mogą one jeszcze bardzo długo prowadzić satysfakcjonujące życie, w pełni zdrowia, ale powinny zacząć korzystać ze zmian, które nastąpiły w ich umysłach, ciałach i duszach.
   Menopauza oznacza koniec cykli menstruacyjnych i stanowi punkt zwrotny w życiu kobiety. Wiąże się to z bardzo różnymi objawami i u każdej kobiety przebiega inaczej. W większości przypadków menstruacja ustaje między 48 a 52 rokiem życia, ale kłopotliwe objawy pre-menopauzy - okresu przed menopauza - mogą zacząć się nawet po ukończeniu 35 lat. Niektóre kobiety przechodzą pre-menopauzę przez 2-3 lata, a u innych trwa ona aż 12-15 lat. Jej pierwsze symptomy także mogą być różne - na przykład zwiększone napięcie przedmiesiączkowe łub zaburzenia w regularności występowania menstruacji.
    Wraz ze zbliżaniem się do menopauzy i dnia, kiedy ustaną miesiączki, pojawiają się coraz to nowe, dokuczliwe symptomy takie jak napady gorąca, bezsenność, przybieranie na wadze, suchość w pochwie. Chinki traktują menopauzę z jednej strony, jako wyczerpanie się esencji płodności, a z drugiej, jako porę na wytworzenie nowego rodzaju energii życiowej i na dojrzewanie własnej tożsamości. Medycyna chińska, która jest dostosowana do każdej fazy rozwoju kobiety, zaleca sprawdzone metody pobudzania energii ciała i umysłu, adekwatnie do wieku.

Druga młodość: odrodzenie w wieku średnim

   Dzięki dokładnemu zrozumieniu kobiecego ciała, tradycyjna medycyna chińska była zawsze pomocna kobietom w ich specjalnych potrzebach, takich jak płodność, ciąża, poród a także menopauza. Ponieważ wiemy, że podczas menopauzy następuje regeneracja organizmu, nadaliśmy jej nawet nazwę: Druga młodość. U kobiet, korzystających z zaleceń i sekretów medycyny chińskiej, przejawia się ona odrodzeniem się młodzieńczej energii i wigoru. Pod wpływem pre-menopauzy, menopauzy i po jej zakończeniu, kiedy ciało ułega przemianom, nadchodzi pora na celebrowanie życia, na korzystanie ze zdobytej mądrości i dostojnego piękna. Takie pozytywne podejście różni się diametralnie od podejścia Zachodu, gdzie starzenie uważa się za nieszczęście. Druga młodość zawiera wskazówki, jak korzystać z możliwości odmłodzenia się i dotarcia w głąb siebie samych.
   Wraz ze zmianami menopauzalnymi w twoim ciele następuje systematyczny spadek produkcji podstawowych hormonów, głównie estrogenu i progesteronu, które odpowiadają za utrzymanie w dobrym stanie twoich kości, naczyń krwionośnych i skóry. Spośród wielu problemów pojawiających się w tym wieku, medycyna zachodnia najbardziej koncentruje się na osteoporozie i chorobach serca, ale pomarszczona skóra, obniżona witalność i zmniejszone libido są także ważnymi przyczynami obniżenia komfortu życia i pogorszenia się stanu zdrowia. Kobiety w krajach zachodnich podchodzą do menopauzy emocjonalnie, łącząc ją z utratą młodości i płodności. A jeśli dodać do tego trudności fizyczne w społeczeństwie, w którym panuje kult młodości - dla kobiet zaczyna się okres społecznej dewaluacji.
Ale prawda jest taka, że nikt nie musi być bezbronną ofiarą tej fazy życia. Z pomocą medycyny chińskiej każda kobieta może zachodzące w niej zmiany obrócić na swoją korzyść.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dr Maoshing Ni

 • Tytuł oryginału: 

  Second Spring: Dr. Mao's Hundreds of Natural Secrets for Women to Revitalize and Regenerate at Any Age

 • Liczba stron: 

  352

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61883-12-8

 • Tłumacz: 

  Joanna Gera

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...