Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63965-37-2
Autor: Mary Ellen Maunz
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Illuminatio

Wprowadzenie do książki

Duchowy świat dzieci

Jak wspierać ich wewnętrzny rozwój od pierwszych chwil życia

   Bez względu na to, jak bardzo my, jako rodzice, kochamy nasze dzieci i jak bardzo chcemy im pomóc, nie możemy za nich rozwinąć ich wewnętrznego życia. Zdarza nam się czasem hamować je w rozwijaniu i wyrażaniu ich wyjątkowego potencjału, gdy nie w pełni rozumiemy ich potrzeby. Nawet kiedy wiemy, czego nasze dzieci potrzebują, to przecież bycie rodzicem nadal pozostaje ciężką pracą. Ileż razy słyszałam rodziców mówiących: Bardzo trudno wychowywać dzieci dzisiaj, w epoce iPodów, gier wideo, przemocy w telewizji i presji rówieśników w szkole! Jak mamy rozwijać życie wewnętrzne, gdy kultura, w której żyjemy, opiera się głównie na pieniądzach, seksie, narkotykach i przepychu?

  Różnica pomiędzy duchowością a religią stała się jednym z większych wyzwań podczas pisania tej książki. Wiem, że wielu czytelników, którzy pragną pielęgnować wewnętrzne życie swoich dzieci, to ludzie głęboko religijni i oczekują, iż będę mówić o Bogu w sposób im bliski. Wiem także, że część czytelników nie wyznaje żadnej konkretnej religii, a jeszcze innym odniesienia do Boga mogą przeszkadzać.
   W książce Duchowy świat dzieci staram się odpowiedzieć na potrzeby wszystkich tych grup: mówić o wewnętrznym życiu i duchowości, a także o więzi dziecka z Bogiem. Wewnętrzne życie jest silne i prawdziwe w każdym dziecku, bez względu na to, jakich słów użyjemy, by je opisać. Moje serce będzie medytować za was, byście pielęgnując wewnętrzne życie waszych dzieci, robili to w sposób wam najbliższy i w zgodzie z każdą duchową ścieżką lub tradycją, jaką wyznajecie.
   Dlatego też będziemy zajmować się bardziej wewnętrznym życiem dziecka niż tym, jak nauczać konkretnej religii. Wiele z proponowanych tutaj czynności będzie odpowiednie dla osób dowolnego wyznania.    Niektóre lekcje i ćwiczenia oparte są na chrześcijaństwie, niektóre na innych religiach świata. Nawet jeśli nie są one zgodne z waszą własną drogą duchową, w naszym coraz bardziej ekumenicznym świecie warto zrozumieć, jak nasi bracia i siostry żyją i modlą się w innych częściach świata. Dzieci uwielbiają dowiadywać się, jak żyją inne dzieci.
    Jakikolwiek jest twój system wierzeń, lekcje i ćwiczenia z książki Duchowy świat dzieci mogą zostać do niego łatwo dopasowane, ponieważ oparte są na prostej edukacyjnej zasadzie działania i zainteresowania. Konsekwentnie będę proponować doświadczenia, które pogłębią wewnętrzne życie twojego dziecka.

    W tej książce chcę pokazać, że pielęgnowanie wewnętrznego życia i duchowości twojego dziecka jest tak naturalne, jak oddychanie. Każdy to potrafi - rodzice, nauczyciele oraz wszyscy, którzy mają styczność z dzieckiem. Bogate możliwości zdarzają się każdego dnia w naszych domach, rodzinach, szkołach i społecznościach. Musimy tylko obserwować życie, korzystać z możliwości, które życie nam daje, by kształtować i nauczać, i pozwalać małemu dziecku nas prowadzić. Pielęgnując wewnętrzne życie naszego dziecka, zrozumiemy, że nie tylko ono zostanie bezmiernie wzbogacone, ale także i my sami.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mary Ellen Maunz

 • Tytuł oryginału: 

  Nurturing Your Child’s Inner Life. Help Your Child Find Peace, Harmony and Purpose

 • Liczba stron: 

  256

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63965-37-2

 • Tłumacz: 

  Marcin Barski

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...